Sondaż wyjściowy wyborców w New Hampshire pokazuje, jak Trump wygrał prawybory Republikanów w 2024 roku

Uwaga: Od czasu opublikowania tego wpisu mogły zostać zaktualizowane wartości procentowe sondaży wyjściowych.

Nicky Haley zagrał dobrze Prawybory republikańskie w New Hampshire w 2024 r, biorąc pod uwagę dużą liczbę wyborców umiarkowanych i niezależnych, nie wystarczyło to do pokonania Donalda Trumpa. Podobnie jak w Iowa, Trump zyskał silne poparcie Republikanów i zwyciężył z większością kluczowych grup demograficznych.

Chociaż więcej wyborców w New Hampshire niż w Iowa jest zaniepokojonych problemami prawnymi Trumpa, ponad połowa stwierdziła, że ​​nadal będzie on uprawniony do prezydentury, jeśli zostanie skazany za przestępstwo.

Wyborcy w New Hampshire szukali wojownika

Trumpa wyróżniały różnorodne cechy kandydata Poszukiwani wyborcy GOP z New Hampshire – Wojownik i ktoś, kto podziela ich wartości. Trump poprowadził Haley wśród wyborców, którzy czepiali się tych cech.

Haley zwyciężyła przeważającą większością wśród tych, którzy chcieli kogoś o odpowiednim charakterze, ale mniej wyborców wybrało to jako swoją najlepszą cechę.

Wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku dni dynamika przesunęła się w stronę Haley. Ponad jedna piąta wyborców, którzy podjęli decyzję w ciągu ostatnich kilku dni, poparła Haley.

Chociaż to nie wystarczy. Większość wyborców podjęła już wcześniej decyzję i wybrała Trumpa.

Niezależni poparli Haley, ale Trump wygrał Republikanów

Niezależni (lub niezgłoszeni) wyborcy mogli głosować w prawyborach Partii Republikańskiej w New Hampshire i okazało się, że jest ich duża liczba. Ponad czterech na 10 wyborców deklarowało się jako osoby niezależne, w porównaniu z zaledwie 16% w Iowa. A sześciu na dziesięciu niezależnych autorów wspierało Haley.

Ale nadal są to prawybory Republikanów, a Haley nie jest tak konkurencyjna wobec Trumpa wśród samozwańczych Republikanów, zdobywając zaledwie jedną czwartą ich poparcia.

Mniej wyborców prawyborów w New Hampshire uważało się za część ruchu MAGA niż w Iowa, ale prawie wszyscy głosowali na Trumpa.

Ci wyborcy nadal byli w dużej mierze konserwatywni, co również faworyzowało Trumpa.

Podobnie jak w Iowa, Trump miał silną pozycję w kilku grupach demograficznych – głosowali na niego zarówno młodsi, jak i starsi wyborcy. Wygrała większość mężczyzn, a wśród kobiet pokonała Haley.

Haley przewodziła Trumpowi wśród wyborców z New Hampshire z wykształceniem wyższym, ale przewaga Trumpa była większa wśród osób bez wyższego wykształcenia i nieco większa wśród wyborców.

Gospodarka i imigracja to najważniejsze kwestie dla wyborców w New Hampshire

Gospodarka i imigracja były głównymi kwestiami, o których wyborcy myśleli, a Trump zyskał poparcie wyborców, którzy uznali je za najważniejsze.

Ponad połowa wyborców Partii Republikańskiej w New Hampshire stwierdziła, że ​​większość nielegalnych imigrantów w USA powinna zostać deportowana, czemu Trump grozi.

Haley zyskała wyborców, dla których priorytetem była polityka zagraniczna i aborcja, ale mniej wyborców wybrało je jako najważniejsze kwestie.

Wyborcy Trumpa określili swój głos na Trumpa jako mocny: stwierdziło tak ośmiu na dziesięciu jego wyborców.

Ale wsparcie Haley było przytłaczające vs Niż Trumpa Do Haley. Tylko jedna trzecia wyborców Haleya stwierdziła, że ​​go popiera.

Patrząc w przyszłość, większość zwolenników każdego kandydata byłaby niezadowolona, ​​gdyby to drugi został kandydatem.

Ośmiu na dziesięciu wyborców Trumpa byłoby niezadowolonych, gdyby Haley wygrała spotkanieJeszcze więcej wyborców Haley będzie niezadowolonych, jeśli Trump zostanie kandydatem.

READ  Dow zamknął się najgorszym dniem od trzech miesięcy, spadając o ponad 700 punktów w miarę narastania obaw o recesję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *