Sondaż wyjściowy wyborców w New Hampshire pokazuje, jak Trump wygrał prawybory Republikanów w 2024 roku

Uwaga: Od czasu opublikowania tego wpisu mogły zostać zaktualizowane wartości procentowe sondaży wyjściowych.

Nicky Haley zagrał dobrze Prawybory republikańskie w New Hampshire w 2024 r, biorąc pod uwagę dużą liczbę wyborców umiarkowanych i niezależnych, nie wystarczyło to do pokonania Donalda Trumpa. Podobnie jak w Iowa, Trump zyskał silne poparcie Republikanów i zwyciężył z większością kluczowych grup demograficznych.

Chociaż więcej wyborców w New Hampshire niż w Iowa jest zaniepokojonych problemami prawnymi Trumpa, ponad połowa stwierdziła, że ​​nadal będzie on uprawniony do prezydentury, jeśli zostanie skazany za przestępstwo.

Wyborcy w New Hampshire szukali wojownika

Trumpa wyróżniały różnorodne cechy kandydata Poszukiwani wyborcy GOP z New Hampshire – Wojownik i ktoś, kto podziela ich wartości. Trump poprowadził Haley wśród wyborców, którzy czepiali się tych cech.

Haley zwyciężyła przeważającą większością wśród tych, którzy chcieli kogoś o odpowiednim charakterze, ale mniej wyborców wybrało to jako swoją najlepszą cechę.

Wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku dni dynamika przesunęła się w stronę Haley. Ponad jedna piąta wyborców, którzy podjęli decyzję w ciągu ostatnich kilku dni, poparła Haley.

Chociaż to nie wystarczy. Większość wyborców podjęła już wcześniej decyzję i wybrała Trumpa.

Niezależni poparli Haley, ale Trump wygrał Republikanów

Niezależni (lub niezgłoszeni) wyborcy mogli głosować w prawyborach Partii Republikańskiej w New Hampshire i okazało się, że jest ich duża liczba. Ponad czterech na 10 wyborców deklarowało się jako osoby niezależne, w porównaniu z zaledwie 16% w Iowa. A sześciu na dziesięciu niezależnych autorów wspierało Haley.

Ale nadal są to prawybory Republikanów, a Haley nie jest tak konkurencyjna wobec Trumpa wśród samozwańczych Republikanów, zdobywając zaledwie jedną czwartą ich poparcia.

Mniej wyborców prawyborów w New Hampshire uważało się za część ruchu MAGA niż w Iowa, ale prawie wszyscy głosowali na Trumpa.

Ci wyborcy nadal byli w dużej mierze konserwatywni, co również faworyzowało Trumpa.

Podobnie jak w Iowa, Trump miał silną pozycję w kilku grupach demograficznych – głosowali na niego zarówno młodsi, jak i starsi wyborcy. Wygrała większość mężczyzn, a wśród kobiet pokonała Haley.

Haley przewodziła Trumpowi wśród wyborców z New Hampshire z wykształceniem wyższym, ale przewaga Trumpa była większa wśród osób bez wyższego wykształcenia i nieco większa wśród wyborców.

Gospodarka i imigracja to najważniejsze kwestie dla wyborców w New Hampshire

Gospodarka i imigracja były głównymi kwestiami, o których wyborcy myśleli, a Trump zyskał poparcie wyborców, którzy uznali je za najważniejsze.

Ponad połowa wyborców Partii Republikańskiej w New Hampshire stwierdziła, że ​​większość nielegalnych imigrantów w USA powinna zostać deportowana, czemu Trump grozi.

Haley zyskała wyborców, dla których priorytetem była polityka zagraniczna i aborcja, ale mniej wyborców wybrało je jako najważniejsze kwestie.

Wyborcy Trumpa określili swój głos na Trumpa jako mocny: stwierdziło tak ośmiu na dziesięciu jego wyborców.

Ale wsparcie Haley było przytłaczające vs Niż Trumpa Do Haley. Tylko jedna trzecia wyborców Haleya stwierdziła, że ​​go popiera.

Patrząc w przyszłość, większość zwolenników każdego kandydata byłaby niezadowolona, ​​gdyby to drugi został kandydatem.

Ośmiu na dziesięciu wyborców Trumpa byłoby niezadowolonych, gdyby Haley wygrała spotkanieJeszcze więcej wyborców Haley będzie niezadowolonych, jeśli Trump zostanie kandydatem.

READ  Zmarł członek YMO i wielokrotnie nagradzany japoński muzyk Ryuichi Sakamoto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *