Alex Ovechkin z Capitals przestrzegł, że „nie zagrał dobrze” w meczu

Kapitan Washington Capitals Alex Owieczkin zrzucił winę za fatalny wynik swojej drużyny w pierwszej rundzie na New York Rangers, co oznacza, że ​​po raz pierwszy w historii skrzydłowy nie zdobył żadnego punktu w serii play-offów.

„Zawsze trudno jest przegrać serię. Mieliśmy dobre okazje. Nie strzeliliśmy gola. Nasz skład nie strzelił zbyt wiele bramek” – powiedział po zwycięstwie Rangersów 4:2 w niedzielny wieczór w Waszyngtonie. Wiń mnie za to, że nie grałem dobrze.

Owieczkin (38 l.) w czwartym meczu rozegrał mecz z czasem 15:26, co stanowi jego szósty najkrótszy czas na lodzie w meczu play-off. To zaledwie 3:22 pierwszej kwarty – o 16 sekund mniej niż debiutant New York Rangers Matt Rembe.

Owieczkin powiedział po czwartym meczu, że w serii był zdrowy.

Po raz pierwszy w 15 wyjazdach Ovecha na mecze play-off o Puchar Stanleya po raz pierwszy z rzędu nie zdobył on punktu. Jego pięć strzałów na bramkę było również najniższym wynikiem w karierze po sezonie: choć remisował przy 19. celnym strzale Owieczkina (272) w sezonie zasadniczym, nie udało mu się oddać ani jednego strzału w meczach 1 i 4 przeciwko Rangersom.

To była dla Ovechina trudna seria wykraczająca poza tradycyjny bilans. Trener Waszyngtonu Spencer Carberry powiedział, że jego kapitan „walczy” po porażce w drugim meczu z Rangersami, która obejmowała kluczową stratę Owieczkina w grze w przewadze, która doprowadziła do straconego gola, który dał Nowym Jorku prowadzenie 4-2 pod koniec drugiej połowy. Okres.

Carberry wierzył, że przewaga własnego lodu w meczach 3 i 4 może zapewnić Owieczkinowi przyjacielskie pojedynki, ale skrzydłowy nie był w stanie rozpocząć ataku.

Głównym problemem była gra Capitals w przewadze, którą zawiódł Rangers. Waszyngton uzyskał wynik 0 na 8 w meczach 3 i 4 oraz 2 na 17 z tej serii.

READ  Reakcje rankingów College Football Playoff: LSU przereklamowany, Tennessee niedoceniany w końcowej pierwszej 25

Owieczkin zajmuje ósme miejsce pod względem liczby bramek zdobytych w grze w przewadze po sezonie (28 w 151 meczach).

„Ważną rolę odgrywa gra w przewadze, a on nie dostaje szans, gdy ma problemy” – powiedział Carberry. „Tam go bardzo mocno sprawdzali i za każdym razem, gdy dostawał krążek, musiał grać przez pół sekundy, co zwykle wymagało kija i nagolenników. Myślę, że odegrało to dla niego dużą rolę w tej serii. „

Jednak według trenera Capitals większym problemem jest to, ile energii Owieczkin musi zużyć, aby zapewnić drużynie awans po sezonie z ostatnim miejscem z dziką kartą. Owieczkin strzelił 13 goli w ostatnich 17 meczach sezonu.

„W tym roku, opierając się na nim w drugiej połowie roku, myślę, że wykonał niesamowitą robotę, szukając swojej gry” – powiedział Carberry. „Przez cały sezon mieliśmy trudności ze zdobyciem goli. W drugiej połowie [after the trade deadline] To wciąż było wyzwanie. To było dużo, jak na drugą połowę roku. Szczególnie w ciągu ostatnich dwóch tygodni każdy mecz był dla naszego zespołu sprawą życia i śmierci. Poczułem, że bardzo go to wykończyło fizycznie i psychicznie.”

Przyszły sezon będzie dwudziestym sezonem Owieczkina w NHL. Brakuje mu 41 goli do pobicia rekordu kariery Wayne’a Gretzky’ego w NHL.

Przez cały czas swojej pogoni za rekordem Owieczkin upierał się, że chce grać dla drużyny Capitals, która walczy o utrzymanie po sezonie, a nie stara się służyć wędrówce po historii.

Zapytany, czy się martwi, że to może być jego ostatni wyjazd do play-offów, Owieczkin powiedział: „Mam nadzieję, że dostanę jeszcze kilka szans”.

Rangersi, którzy zdobyli Presidents Trophy za najlepszy rekord ligi, awansują do drugiej rundy, aby zmierzyć się ze zwycięzcą meczu Carolina Hurricanes przeciwko New York Islanders, w którym Carolina prowadzi 3:1.

READ  Wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie: komunikaty na żywo