Matki Miss USA i Miss Teen USA oskarżają o molestowanie

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, Miss USA 2023 Uma Sofia Srivastava (po lewej) i Miss USA 2023 Noelia Voigt złożyły rezygnację w zeszłym tygodniu.

Matki byłej Miss USA i Miss Teen USA opowiedziały, dlaczego ich córki rezygnują z tytułów.

„Ich wymarzona praca zamieniła się w koszmar” – powiedziała we wtorek w Good Morning America jedna z matek.

W zeszłym tygodniu obie królowe konkursów złożyły rezygnację w odstępie zaledwie jednego dnia.

Ich matki stwierdziły, że wypowiadały się w imieniu swoich córek związanych umowami o zachowaniu poufności (NDA).

Barbara Srivastava, matka byłej Miss Teen USA Uma Sofii Srivastava, udzieliła wywiadu wraz z Jacqueline Voigt, matką byłej Miss Teen USA Noelii Voigt.

Srivastava powiedział programowi: Ich rodziny „nie mogą kontynuować tej farsy”.

Twierdzili, że ich córki były ofiarami „złego traktowania, znęcania się, zastraszania i oblężenia” i zażądali przeprosin od Organizacji Miss Universe, do której należą Miss USA i Miss Teen USA.

Zarówno Miss USA, jak i Miss Teen USA oświadczyły w zeszłym tygodniu, że popierają decyzję obu kobiet o ustąpieniu ze stanowiska i ogłoszeniu następcy.

Organizacja Miss Universe nie odniosła się do zarzutów złego traktowania i zastraszania. BBC skontaktowało się z organizacją w celu uzyskania komentarza.

6 maja jako pierwsza podała się do dymisji Noelia Voigt, powołując się na problemy psychiczne.

„Nigdy nie narażaj swojego zdrowia fizycznego i psychicznego” – napisała 24-latka w poście na Instagramie. „Nasze zdrowie jest naszym bogactwem”.

Niektórzy fani spekulowali na temat znaczenia jej notatki, która ich zdaniem zawierała „milczę” w pierwszych 11 zdaniach.

Jej matka odmówiła odpowiedzi, czy zaszyfrowana wiadomość była celowa, ale stwierdziła, że ​​według niej organizacja uciszyła jej córkę.

Rezygnacja Noelii Voigt nastąpiła trzy dni po tym, jak Claudia Michele, dyrektor ds. mediów społecznościowych Miss USA, ogłosiła swoją rezygnację z marki, powołując się na rzekomą „toksyczność i zastraszanie w miejscu pracy” oraz stwierdzając, że posiadaczy tytułów „należy wysłuchać, a nie uciszać”.

Zaledwie dzień po odejściu Noelii Voigt Uma Sofia Srivastava zrezygnowała z tytułu Miss Teen USA. 17-latka ogłosiła to także na Instagramie, pisząc, że jej „osobiste wartości nie są już w pełni zbieżne” z organizacją konkursu.

Matka Umasophii Srivastavy powiedziała w wywiadzie, że jej córka była maltretowana przez organizację Miss Universe i że jej osobiste media społecznościowe były monitorowane.

Powiedziała, że ​​rezygnacja jej córki wynika z odejścia Noelii Voigt.

Obie matki wezwały do ​​zaprzestania udziału we wszystkich konkursach Miss USA, twierdząc, że nie chcą, aby inne osoby cierpiały z powodu takiego samego molestowania, jakiego rzekomo doświadczyły ich córki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *