Amazon bije amerykańskich sprzedawców 5% paliwem i dopłatami za inflację

Piotr Indig | AFP | Obrazy Getty

Amazonka W środę poinformował, że planuje dodać dopłaty paliwowe i inflację o około 5% do istniejących opłat pobieranych od zewnętrznych sprzedawców w Stanach Zjednoczonych, którzy korzystają z usług firmy.

Opłaty wejdą w życie za około dwa tygodnie i „mogą ulec zmianie”, podała firma w powiadomieniu skierowanym do sprzedawców, które pojawiło się w CNBC.

„Dopłata będzie miała zastosowanie do wszystkich rodzajów produktów, takich jak produkty inne niż odzież, odzież, towary niebezpieczne oraz małe i lekkie przedmioty” – czytamy w ogłoszeniu. „Dopłata będzie miała zastosowanie do wszystkich jednostek wysyłanych z centrów wysyłkowych od 28 kwietnia”.

Z wysoka inflacja A ceny ropy idą w górę, Amazon próbuje zrekompensować część swoich kosztów, przerzucając opłaty na sprzedawców

Amazon już pobiera opłaty od sprzedawców, którzy korzystają z usługi Fulfillment by Amazon lub FBA. Sprzedawcy płacą za przechowywanie swoich zapasów w magazynach Amazon i korzystają z własnego łańcucha dostaw i procesów wysyłkowych firmy.

Około 89% z ponad 2 milionów sprzedawców Amazona korzystało z FBA w 2021 r., według raport Od Jungle Scout, która tworzy oprogramowanie do wyszukiwania produktów dla sprzedawców Amazon.

„W 2022 spodziewaliśmy się powrotu do normalności, ponieważ ograniczenia COVID-19 łagodzą się na całym świecie, ale paliwo i inflacja stanowią więcej wyzwań” – powiedział rzecznik Amazona w e-mailu do CNBC. „Pozostaje niejasne, czy te koszty inflacyjne wzrosną, czy spadną, ani jak długo będą trwać, więc zamiast na stałe zmieniać opłaty, po raz pierwszy użyjemy dopłat paliwowych i inflacji – mechanizmu szeroko stosowanego wśród dostawców łańcucha dostaw”.

Amazon powiedział, że dopłata paliwowa i inflacja wynoszą 24 centy za sztukę, mniej niż UPS Koszt paliwa 42 centy FedEx Opłata 49 centów, stan na dzień 21 marca 2022 r.

Zegarek: Jak Amazon planuje rozwiązać swój problem z wielomiliardowymi przychodami

READ  Bob Iger omawia walkę przez pełnomocnika z Nelsonem Peltzem po głosowaniu zarządu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *