Amazon i Visa osiągają globalne porozumienie w sprawie opłat za karty kredytowe

Karty płatnicze Visa zakładane są na klawiaturze komputera.

Matt Carty | Obrazy Getty

Amazonka Osiągnął globalne porozumienie z Wiza Aby rozwiązać spór dotyczący opłat firm obsługujących karty kredytowe.

Umowa ta oznacza, że ​​klienci Amazon w Wielkiej Brytanii mogą nadal korzystać z kart kredytowych Visa Wcześniej ogłoszone Przez dwie firmy. Amazon obniży również dodatkową opłatę 0,5% za transakcje kartą kredytową Visa w Singapurze i Australii, którą uruchomił w zeszłym roku.

W zeszłym miesiącu Amazon poinformował, że zrezygnował z planów zaprzestania akceptowania kart kredytowych Visa w Wielkiej Brytanii, na dwa dni przed spodziewaną zmianą. W tym czasie firmy zapowiedziały, że będą kontynuować negocjacje w sprawie szerszego rozwiązania ich sporu.

„Niedawno osiągnęliśmy globalne porozumienie, które umożliwi wszystkim klientom dalsze korzystanie z kart kredytowych Visa w naszych sklepach” – powiedział CNBC rzecznik Amazona. „Amazon dokłada wszelkich starań, aby zapewnić klientom wygodne i spersonalizowane płatności”.

Amazon naciska na Visę, aby obniżyć opłaty, co wskazuje na rosnącą frustrację sprzedawców detalicznych kosztami związanymi z głównymi sieciami kart oraz siłą rynkową firm e-commerce i wahaniami w stosunku do partnerów.

Takich jak wiza, karta MasterCard i American Express Teraz Fintech zmaga się z silną konkurencją ze strony nawału pretendentów.Kup teraz, zapłać później„Usługi takie jak Clarna otworzą bank, technologię, która pozwoli start-upom skutecznie ominąć tradycyjne pociągi płatnicze, takie jak karty.

W e-mailu do CNBC Visa poinformowała, że ​​w ramach umowy z Amazonem obaj partnerzy będą uczestniczyć w „nowych inicjatywach produktowych i technologicznych w celu zapewnienia innowacyjnych doświadczeń płatniczych dla naszych klientów w przyszłości”.

Na prośbę CNBC obie firmy odmówiły dalszego komentarza na temat warunków umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *