Śmiertelny atak rekinów w Australii zmusza plaże w Sydney do zamknięcia

Kilka plaż w Sydney, w tym popularne Bondi i Bronte, zostało zamkniętych w czwartek po pływaniu Zabity w ataku rekinaTo pierwsza taka śmierć na miejskich plażach od blisko 60 lat.

W pobliżu miejsca ataku ustawiono liny bębnowe, używane do zwabienia rekinów, podczas gdy drony zostały rozmieszczone, podczas gdy urzędnicy sprawdzają, czy rekin nadal znajduje się w okolicy.

Film opublikowany w Internecie pokazał, jak rekin atakuje osobę w środowe popołudnie na plaży Little Bay, około 12 mil na południe od największego miasta Australii i niedaleko wejścia do Zatoki Botany. Policja nie ujawniła jeszcze tożsamości pływaka.

„To był kompletny szok dla naszej społeczności” – powiedział Reuterowi Dylan Parker, burmistrz Randwick Council, w tym Little Bay. „Nasza linia brzegowa to nasze podwórko, a tragiczna śmierć w tych przerażających warunkach jest absolutnie przerażająca”.

Atak ma miejsce na kilka dni przed Murray Rose Malabar Magic Ocean Swim Event, coroczną imprezą charytatywną, w której na pobliskiej plaży zwykle biorą udział tysiące pływaków. Organizatorzy powiedzieli, że monitorują sytuację i jeśli wydarzenie zostanie przełożone, odbędzie się 6 marca.

Rybak obserwuje pływaka zjedzonego na śmierć przez wielkiego białego rekina mierzącego 4,5 metra wysokości w Little Bay Beach w Sydney.
Jaris Lianto / News Media Network
Ludzie w pobliżu oceanu patrzą na pływaka, którego zjadł wielki biały rekin, ponieważ władze nakazały ludziom trzymać się z dala od wody.
Ludzie patrzą w pobliżu oceanu po tym, jak gigantyczny biały rekin zjadł pływaka w Little Bay Beach, ponieważ władze nakazały ludziom trzymać się z dala od wody.
news.com.au
Żarłacz biały pożera pływaka na śmierć, a materiał wideo przedstawia przerażającą scenę.
Żarłacz biały pożera pływaka na śmierć, a materiał wideo przedstawia przerażającą scenę.
Jaris Lianto / News Media Network

Rzecznik Departamentu Przemysłu Podstawowego Nowej Południowej Walii powiedział, że biolodzy rekinów uważają, że za atak był prawdopodobnie żarłacz biały o długości co najmniej 9,8 stopy. Dane wykazały, że był to pierwszy śmiertelny atak rekinów w Sydney od 1963 roku.

Władze nakazały ludziom trzymać się z dala od wody w upalny letni dzień, ponieważ temperatura oscylowała blisko 86 stopni Fahrenheita.

„Kilku szalonych surferów wciąż tam wychodzi i podejmuje ryzyko, ale większość z nas uważa i nie wchodzi do wody, dopóki nie znikną rekiny. Szczerze mówiąc, jazda samochodem jest o wiele bardziej niebezpieczna” – powiedziała Karen Romalis, mieszkanka. Reutera.

READ  Śmierć sandałowa Bahamy: Trzech Amerykanów znalezionych martwych w ośrodku zmarło w zeszłym miesiącu z powodu zatrucia tlenkiem węgla, podała policja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *