Amazon Luna uruchamia się dla każdego w USA, dodaje darmowe gry dla członków Prime i integrację z Twitchem

Amazon Luna – usługa przesyłania strumieniowego gier w chmurze – została oficjalnie uruchomiona w USA dzisiaj dla każdego, dodając wiele nowych funkcji, w tym darmowe gry dla członków Amazon Prime.

Luna została ogłoszona! jesienią 2020 r.ale od tego czasu jest dostępny tylko dla ograniczonej liczby klientów za pośrednictwem Wczesny dostęp tylko na zaproszenie. Jednak dzisiejsza premiera w końcu otwiera usługę dla każdego, kto może z niej korzystać w USA, co może znacznie zwiększyć bazę klientów Luny.

Oprócz szerszej premiery Amazon ogłosił również trzy dodatkowe „kanały” (termin Luny dotyczący pakietów gier, które klienci mogą subskrybować co miesiąc, podobnie jak Xbox Game Pass Microsoftu), z których klienci będą mogli korzystać.

Najbardziej godnym uwagi nowym dodatkiem jest kanał Prime Gaming, który zapewni członkom Amazon Prime wybór darmowych gier na Lunie, które zmieniają się co miesiąc. Aby rozpocząć w marcu, członkowie Prime będą mieli dostęp do Devil May Cry 5, Observer, System Redux, PHOGS!, A powrót do zdrowia. oprócz, Nieśmiertelny Feniks Powstanie Będzie też można grać za darmo, ale tylko od 8 do 14 marca (zamiast przez cały miesiąc, jak w przypadku innych wymienionych tytułów).

„Retro Channel” zostanie również uruchomiony na Lunie, który będzie zawierał klasyczne gry, takie jak Street Fighter II – Nadmierna walkaA 3. wlewek metalowyA Kolekcja jubileuszowa Castlevanii, oraz „Jackbox Games Channel”, który zawiera wszystkie osiem tytułów Jackbox Party Pack. Amazon korzysta również z kanału Jackbox Games, aby uruchomić nową funkcję „Luna Couch”, która pozwala innym znajomym dołączyć do gry, nawet jeśli sami nie subskrybują Luny. Zarówno kanał Retro, jak i kanał Jackbox Games kosztują 4,99 USD miesięcznie.

Luna działa inaczej niż inne usługi w chmurze, takie jak Google Stadia, gdzie gracze mogą kupować gry tak samo, jak w przypadku każdej innej platformy, która nie obsługuje przesyłania strumieniowego. Zamiast tego gracze rejestrują się co miesiąc na poszczególnych kanałach, które pochodzą z ich kolekcji gier. Obecnie Amazon oferuje kanał Basic Luna Plus (5,99 USD miesięcznie), Ubisoft Plus Channel (17,99 USD miesięcznie) i Family Channel (2,99 USD), oprócz nowych dodatków wymienionych powyżej.

Wreszcie, Amazon korzysta z oficjalnej premiery Luny, aby uruchomić kilka nowych funkcji platformy. Firma wykorzystuje swoją własność Twitcha, aby dodać natywną obsługę transmisji za pomocą jednego kliknięcia — wystarczy nacisnąć przycisk na Lunie, a od razu będziesz mógł transmitować swoją grę na żywo dzięki nakładce obrazu z kamery. Istnieje również system kodów QR dla użytkowników grających w Fire TV, aby połączyć swój telefon i używać go jako kamery internetowej.

A dla tych, którzy nie mają dedykowanego kontrolera (takiego jak opcjonalny kontroler Luna sprzedawany przez Amazon), firma dodaje możliwość używania iPhone’a lub telefonu z Androidem jako kontrolera podczas grania w Fire TV.

READ  Samsung S22 Ultra: porady i wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *