Amerykanie nadal porzucają pracę i zmieniają pracę w szybkim tempie, ponieważ możliwości zatrudnienia osiągają nowe szczyty

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Pracodawcy amerykańscy ustanowili w marcu rekordowe 11,5 miliona miejsc pracy, a około 4,5 miliona Amerykanów zrezygnowało lub zmieniło pracę, zgodnie z poprzednimi wysokimi poziomami, co odzwierciedla ciągłą siłę na szybko rozwijającym się rynku pracy, na którym pracownicy nadal mają kontrolę.

Tymczasem liczba nowych pracowników – 6,7 miliona – utrzymuje się na stałym poziomie, według raportu opublikowanego we wtorek przez Bureau of Labor Statistics.

„Popyt na pracowników pozostaje kontrowersyjny” – powiedziała Julia Pollack, główna ekonomistka ZipRecruiter. „To ogromny i bardzo szeroki wzrost. Chociaż odzyskaliśmy prawie wszystkie miejsca pracy, które straciliśmy podczas pandemii, rynek pracy jest wciąż coraz ciaśniejszy”.

Silne dane o zatrudnieniu i rezygnacje pracowników mogą odegrać rolę w dyskusjach na temat ograniczenia inflacji w Rezerwie Federalnej, która ma ogłosić w środę kolejną podwyżkę stóp procentowych o pół punktu procentowego. Prezes Rezerwy Federalnej Jerome H. Powell przytoczył „historycznie bardzo” wąski rynek pracy jako główny powód, dla którego twierdzi, że gospodarka może poradzić sobie z wyższymi stopami procentowymi bez popadania w recesję.

Pracodawcy amerykańscy dodają ponad 400 000 miejsc pracy miesięcznie przez około rok, podczas gdy stopa bezrobocia na poziomie 3,6 procent pozostaje blisko rekordowo niskiego poziomu. W sumie liczba wolnych miejsc pracy wzrosła w marcu o 36 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Znacząco wzrósł popyt na pracowników w handlu detalicznym (o 155 tys. miejsc pracy od lutego), przemyśle (o 75 tys.) oraz finansach i ubezpieczeniach (o 51 tys.).

Dlaczego gospodarka USA skurczyła się na początku 2022 roku?

To nienasycone zapotrzebowanie na nowych pracowników zmusiło pracodawców w całej gospodarce do oferowania wyższych wynagrodzeń i lepszych świadczeń. Płace wzrosły w ubiegłym roku o 4,7 proc., choć nie nadążają za inflacją, która w tym samym okresie wzrosła o 8,5 proc. Ekonomiści twierdzą, że spodziewają się dalszego wzrostu wynagrodzeń pracowników w nadchodzących miesiącach, ponieważ firmy konkurują o ograniczoną pulę pracowników.

READ  Akcje giełdowe? Nie, ale właśnie dlatego ta bessa jest tak bolesna - i co możesz z tym zrobić.

„Te rekordowe rezygnacje w całej gospodarce pokazują, że pracodawcy są pod ogromną presją” – powiedział Pollack. „Bardzo szybko zorientują się, że oferowanie ogromnych pakietów wynagrodzeń nowym pracownikom nie będzie ich już ograniczać. Będą musieli również podnieść płace hurtowe dla obecnych pracowników.”

Cztery sposoby, na jakie Amerykanie czują się wzdęci

Według Banku Rezerwy Federalnej w Atlancie pracownicy, którzy zmienili pracę, odnotowali wzrost mediany płac o 5,3 proc. w porównaniu z 4 proc. Śledź wzrost płac.

„Równowaga sił w negocjacjach płacowych przechyliła się w stronę pracowników” – napisał we wtorek w notatce do klientów Mickey Levy, główny ekonomista ds. obu Ameryk w Berenberg Capital Markets.

26-letnia Grace Opie rzuciła pracę w galerii sztuki w Nowym Jorku w marcu. Niecały miesiąc później znalazłem lepiej płatną pracę jako asystentka w dużej firmie finansowej.

„Było milion miejsc pracy, co było zupełnie inne niż wcześniej podczas pandemii, kiedy nie można było znaleźć pracy”, powiedziała Obi, która spędziła większość ostatnich dwóch lat bez pracy po tym, jak na początku straciła pracę w marketingu w Paryżu. 2020r. Teraz możesz znaleźć pracę. czy możesz żyć? Nie jestem pewien, ale przynajmniej możesz znaleźć pracę.

Oprócz wyższych zarobków wielu pracowników twierdzi, że silny rynek pracy zachęcił ich do podejmowania ryzyka, którego być może nie byli skłonni wziąć pod uwagę. Wiele osób stawia na bardziej elastyczne rozwiązania i równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Paula Hardy w Long Beach w Kalifornii niedawno zrezygnowała z pracy jako kręgarz w klinice dla kobiet, aby rozpocząć własną praktykę mobilną. Po przepracowaniu sześciu dni w tygodniu przez większość pandemii powiedziała, że ​​czuła się przytłoczona i niedoceniana.

„Przeszedłem od sześciu cyfr rocznie do znacznie mniej”, powiedział 38-letni Hardy, który uczęszcza na zajęcia, aby zostać akupunkturzystą. „Ale wolałbym zrobić coś sam i zjeść makaron ramen, nawet jeśli jest to trudne finansowo”.

READ  Władze twierdzą, że były dyrektor ds. technologii przyznaje się do oszustwa związanego z planem zwiększenia akcji Getty Images

To był drugi raz, kiedy Hardy zmienił pracę podczas pandemii. Po raz pierwszy, w grudniu 2020 r., opuściła stanowisko kręgarza dla pracowników sztauerskich w porcie w Los Angeles po tym, jak jej szef nalegał, by nadal przychodzić do pracy, nawet gdy miała grypę.

„Ten wzrost nic nie znaczy”: inflacja zabija podwyżki płac dla większości Amerykanów

„Byłam naprawdę rozczarowana” – powiedziała. „Potem zachorowałem i było jasne, że ich to nie obchodzi. Pandemia uświadomiła mi, że nie muszę tego znosić.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *