Amerykańskie zawodniczki i pozew futbolu amerykańskiego o wyrównanie płac

Sześcioletnia walka o równość płac między kluczowymi członkami zwycięskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej kobiet przeciwko krajowemu organowi zarządzającemu sportem zakończyła się we wtorek rano ugodą, która obejmowała zapłatę graczom milionów dolarów i obietnicę. przez ich federację o równe płace między męskimi i kobiecymi drużynami narodowymi.

Zgodnie z warunkami umowy, zawodniczki – grupa kilkudziesięciu obecnych i byłych kobiecych reprezentacji narodowych – podzielą się 24 milionami dolarów płatności US Soccer. Większa część tej liczby to zaległe wypłaty, milczące potwierdzenie, że wynagrodzenia drużyn męskich i żeńskich są od lat nierówne.

Być może ważniejsza od wynagrodzenia – przynajmniej dla graczy – jest zobowiązanie futbolu amerykańskiego do równego wynagrodzenia między reprezentacjami mężczyzn i kobiet we wszystkich rozgrywkach, w tym w Mistrzostwach Świata, w kolejnych układach zbiorowych. Ta luka była kiedyś postrzegana jako luka nie do pokonania, uniemożliwiająca jakiekolwiek osadnictwo; Jeśli federacja zostanie zamknięta w negocjacjach z obiema drużynami, zmiana może przynieść miliony dolarów nowej generacji zawodniczek.

Warunkiem zawarcia ugody jest ratyfikacja nowego kontraktu pomiędzy Amerykańskim Związkiem Piłkarzy a drużyną kobiet. Po zakończeniu wszystkie pozostałe roszczenia zostaną rozwiązane w Pozew o dyskryminację ze względu na płeć Gracze wprowadzeni w 2019 roku.

„Dojście do tego punktu z pewnością nie było łatwe” – powiedziała szefowa NFL Cindy Barlow Kohn w wywiadzie telefonicznym. „Najważniejszą rzeczą tutaj jest to, że idziemy do przodu, idziemy do przodu razem”.

Dla futbolu amerykańskiego ugoda jest kosztownym zakończeniem wieloletniej batalii prawnej, która nadszarpnęła jego reputację. Zaszkodziło to jej relacjom ze sponsorami I to nadwerężyło jej relacje z niektórymi z jej najbardziej znanych gwiazd, w tym Alexem Morganem, Megan Rapinoe i Carli Lloydem. Futbol amerykański nie był zobowiązany do rozliczenia się z żeńską drużyną; Był sędzią federalnym w 2020 roku Odrzuć argumenty równych płac graczypozbawiając ich prawie całej ich legalnej władzy, a atrakcyjność graczy nie była pewna.

Z tego powodu ugoda stanowi nieoczekiwane zwycięstwo graczy: po prawie dwóch latach przegranej w sądzie w jednym druzgocącym wyroku, udaje im się wycisnąć nie tylko ośmiocyfrową ugodę, ale także zobowiązanie Federacji do uchwalenia tego samego reformy. Sędzia odmówił.

READ  Źródła – Lakers zatrudniają JJ Redicka na czteroletni kontrakt, aby trenował drużynę

Morgan w rozmowie telefonicznej opisał osadę jako „ogromne zwycięstwo dla nas i dla kobiet”.

Powiedziała: „To, co postanowiliśmy zrobić, to uznać dyskryminację ze strony US Soccer i otrzymaliśmy to dzięki opóźnionej płatności w ugodzie. Postanowiliśmy uzyskać sprawiedliwe i równe traktowanie w warunkach pracy i zrobiliśmy to. Dostosowanie warunków pracy. I postanowiliśmy uzyskać równą płacę dla nas i męskiej drużyny poprzez futbol amerykański i udało nam się to osiągnąć.

W zamian za wypłatę i zobowiązanie US Soccer do wyrównania wynagrodzeń w przyszłych kontraktach z dwoma drużynami namiotowymi, zawodnicy zgodzili się zwolnić stowarzyszenie ze wszystkich pozostałych roszczeń w pozwie o dyskryminację ze względu na płeć.

Proces może potrwać miesiące. Drużyny kobiet i mężczyzn odbyły już wspólne sesje negocjacyjne z US Soccer, ale aby umowa się powiodła – federacja poszukuje jednego układu zbiorowego obejmującego obie drużyny narodowe – związek zawodników będzie musiał zgodzić się na udział lub poddanie się, miliony dolarów potencjalnych płatności za Mistrzostwa Świata od FIFA, organu zarządzającego światową piłką nożną. Wypłaty te, ustalone przez FIFA i znacznie wyższe w przypadku mistrzostw świata mężczyzn niż w odpowiadającym im turnieju kobiet, leżą u podstaw równej różnicy w wynagrodzeniach.

Kun, była członkini kobiecej drużyny, powiedziała we wrześniu, że związek nie podpisze Nowe układy zbiorowe pracy z którąkolwiek z drużyn nie równały się nagrodom w Pucharze Świata. We wtorek Stowarzyszenie Zawodników Kobiet pogratulowało swoim członkom i ich prawnikom „za historycznego sukcesu w zwalczaniu dziesięcioleci dyskryminacji w piłce nożnej w USA”, ale dało jasno do zrozumienia, że ​​planuje gościć futbol amerykański – a tym samym drużynę mężczyzn. Team – za publiczne obietnice wspierania równego wynagrodzenia.

„Chociaż osiągnięte dzisiaj porozumienie jest niesamowitym sukcesem, wciąż pozostaje wiele do zrobienia” – powiedział związek.

Długa walka graczy z drużyną US Soccer, w skład której wchodzi nie tylko ich pracodawca, ale także federacja, która rządzi tym sportem w Ameryce, pchnęła ich na szczyt. Szersza walka o równość w sporcie kobiecym i przyciągnął wsparcie innych sportowców, celebrytów, polityków i kandydaci na prezydenta. W ostatnich latach zawodnicy, drużyny, a nawet sportowcy innych dyscyplin sportowych – Złoci medaliści olimpijscy w hokeju na lodzie, kanadyjscy profesjonaliści w piłce nożnej i gracze WNBA Sięgnąłem do amerykańskich graczy i ich związku po wskazówki dotyczące wysiłków na rzecz uzyskania podobnych podwyżek płac i warunków pracy.

READ  Brad Marchand poczuł się zraniony, gdy Sam Bennett dodał benzyny do i tak już zaciętej serii Panthers vs. Bruins

Wielu z tych graczy i drużyn osiągnęło znaczące zyski – NorwegiaA Australia A Holandia Wśród krajów, których federacje piłkarskie zobowiązały się do zlikwidowania różnicy płac między mężczyznami i kobietami — nawet jeśli nadal utrzymuje się problem amerykańskich piłkarzy.

Walka o równe wynagrodzenie rozpoczęła się prawie sześć lat temu, kiedy pięciogwiazdkowy gracze byli Złóż skargę do Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia Futbol amerykański jest oskarżany o dyskryminację płacową. Kobiety, główne członkinie ówczesnego zdobywcy Pucharu Świata i mistrzyni olimpijskiej, twierdziły, że zarabiają mniej niż 40% tego, co zarobili zawodnicy męskiej drużyny narodowej. Zawodnicy – Morgan, Rapinoe, Lloyd, Hope Solo i Becky Sauerbrunn – powiedzieli, że zmniejszono im premie, opłaty za występy, a nawet pieniądze na posiłki podczas obozów treningowych.

„Liczby mówią same za siebie” – powiedział Solo, chociaż drużyna US Soccer natychmiast je zakwestionowała. Solo powiedział, że gracze płci męskiej „dostają więcej za występy niż my za wygrywanie głównych turniejów”.

Niemal natychmiast fani futbolu stanęli po jednej ze stron, dzieląc w środku futbol amerykański. Związek pokrótce argumentował, że mężczyźni przynieśli więcej pieniędzy i przyciągnęli wyższe oglądalności w telewizji, a tym samym zasługiwali na wyższe pensje, ale szybko porzucił tę pozycję z powodu sprzeciwu ze strony opinii publicznej, oburzenia graczy i bliższego zapoznania się z ustawą o równych płacach.

W tym czasie strony rozważały już pierwsze z wielu strzałów w mediach i w sądzie. Federacja zdobyła orzeczenie uniemożliwiające graczom bojkotowanie igrzysk olimpijskich w 2016 r., kiedy naciskali na nowe kontrakty, ale dopiero po wstydliwym potknięciu w jednym z jej dokumentów sądowych. Debugowanie nie powiodło się Adresy domowe i osobiste konta e-mail około dwóch tuzinów najlepszych graczy.

Kolejne zeznania doprowadziły do ​​niewygodnych wymian, które doświadczeni gracze PR wykorzystywali jako broń w mediach społecznościowych i in Sprzedawali slogany na koszulkach. Ale składali też oświadczenia, których gracze nie wybaczą.

W marcu 2020 r., kilka miesięcy po tym, jak drużyna kobiet po raz drugi z rzędu wygrała Mistrzostwa Świata Kobiet, prawnicy futbolu amerykańskiego argumentowali w pozwie, że gra w drużynie mężczyzn wymaga więcej „umiejętności” i „odpowiedzialności” niż jej odpowiednik w drużynie kobiet. zespół.

READ  Harmonogram Mistrzostw Świata 2022 — 1/8 finału, kalendarz, harmonogram meczów, wsporniki

„Zobaczyć, że rażąca nienawiść do kobiet Rapinoe powiedział, że seksizm jako argument przeciwko nam jest naprawdę rozczarowujący, dodając: „Wiem, że toczymy kontrowersyjną walkę, ale to przekroczyło granicę”.

Futbol amerykański przeprosił i zastąpił swój zespół prawny, ale podział poszerzony Tylko mały wzrost. Dzień później prezes związku podał się do dymisji, a kobiety ustaliły cenę ugody: 67 milionów dolarów. US Soccer odpowiedziało ofertą 9 milionów dolarów.

Ugoda wydawała się najbardziej prawdopodobną drogą dla obu stron od kwietnia 2020 r., kiedy to sędzia w sprawie kobiet R. Powiedział, że futbol amerykański udowodnił, że Drużyna kobiet W rzeczywistości zarabiał więcej „na podstawie skumulowanych i średnich na mecz” niż drużyna męska w latach objętych procesem.

Kobieca drużyna, w jednej z ironii wielkiej sprawy, padła ofiarą własnego sukcesu. Decydując się na grę w NFL, gdy były u szczytu swojej potęgi jako mistrzynie Pucharu Świata, kobiety wybrały również najgorszy czas w historii, aby zebrać kilka lat swojej pensji w porównaniu z kilkoma latami pensji mężczyzn, gdy czas mężczyzn potykał się w zawodach.

Nie zakwalifikowali się do jedynego męskiego Pucharu Świata rozgrywanego w czasie trwania procesu, mężczyźni stracili prawo do milionów dolarów premii za wyniki, nawet jeśli kobiety zebrały premie – dwukrotnie – za wygranie Pucharu Świata i zarobiły wyższe wynagrodzenie po pomyślnych negocjacjach. kurczenie się.

Kobiety zobowiązały się do odwołania się od wyroku sędziego i zawarcia ugody w sprawie warunków pracy Kompromis był nadal możliwy. W tym czasie Kohn, była reprezentantka kobiecej reprezentacji narodowej, powtórzyła swój nieustający optymizm, że większa transakcja może doprowadzić do bitwy o futbol amerykański i drużynę, a także jej nadzieje na zbudowanie „innych relacji” z drużyną kobiet i okazję do „odbudować zaufanie” między obiema stronami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *