Analiza SVB wykazała, że ​​ponad 186 amerykańskich banków jest na dobrej drodze do upadku

Doskonałe połączenie strat, nieubezpieczonej dźwigni finansowej i rozległego portfela pożyczek, między innymi, doprowadziło do upadku Silicon Valley Bank (SVB). Porównanie pozycji SVB z innymi graczami pokazało, że około 190 banków działających w Stanach Zjednoczonych jest zagrożonych run-offem.

Chociaż upadek SVB był przypomnieniem o kruchości tradycyjnego systemu finansowego, wydarzył się całkiem niedawno analiza Przez ekonomistów wykazały, że duża liczba banków są narażone na ryzyko wycofania nieubezpieczonych depozytów. czyta:

„Nawet jeśli połowa nieubezpieczonych deponentów zdecyduje się wycofać, około 190 banków jest potencjalnie zagrożonych podatnością ubezpieczonych deponentów, z potencjalnie zagrożonymi depozytami o wartości 300 miliardów dolarów”.

Polityka pieniężna ustanowiona przez banki centralne może zaszkodzić długoterminowym aktywom, takim jak obligacje rządowe i kredyty hipoteczne, powodując straty dla banków. Z raportu wynika, że ​​bank uznaje się za niewypłacalny, jeśli wartość rynkowa jego aktywów – po wypłacie nieubezpieczonych deponentów – jest niewystarczająca, aby spłacić wszystkie ubezpieczone depozyty.

Największe niewypłacalne instytucje w przypadku uruchomienia wszystkich nieubezpieczonych deponentów. źródło: paper.ssrn.com

Dane na powyższym wykresie przedstawiają aktywa na podstawie raportów telefonicznych z banków z pierwszego kwartału 2022 r. Banki w prawym górnym rogu, wraz z SVB (z aktywami o wartości 218 mld USD), mają najbardziej ryzykowne straty aktywów i największy odsetek depozyty Nieubezpieczone do oznaczania aktywów na rynku.

Niedawny wzrost stóp procentowych, który doprowadził do spadku wartości rynkowej aktywów amerykańskiego systemu bankowego o 2 biliony dolarów, oprócz dużego udziału nieubezpieczonych depozytów w niektórych bankach amerykańskich, zagraża stabilności banków.

W badaniu stwierdzono, że „niedawne spadki wartości aktywów bankowych znacznie zwiększyły podatność amerykańskiego systemu bankowego na nieubezpieczonych deponentów”.

Powiązany: UWAGA: SVB Financial Group składa wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11

Podczas gdy rząd federalny wkracza w celu ochrony deponentów w SVB i Signature Bank, prezydent Joe Biden zapewnił, że nie ma to wpływu na obywateli płacących podatki.

READ  Dyrektor generalny Starbucks rezygnuje przed zeznaniem w Senacie

Jednak jeden użytkownik wskazując na do Bidena na Twitterze, że „wszystko, co robisz lub czego dotykasz, kosztuje podatnika!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *