Analiza SVB wykazała, że ​​ponad 186 amerykańskich banków jest na dobrej drodze do upadku

Doskonałe połączenie strat, nieubezpieczonej dźwigni finansowej i rozległego portfela pożyczek, między innymi, doprowadziło do upadku Silicon Valley Bank (SVB). Porównanie pozycji SVB z innymi graczami pokazało, że około 190 banków działających w Stanach Zjednoczonych jest zagrożonych run-offem.

Chociaż upadek SVB był przypomnieniem o kruchości tradycyjnego systemu finansowego, wydarzył się całkiem niedawno analiza Przez ekonomistów wykazały, że duża liczba banków są narażone na ryzyko wycofania nieubezpieczonych depozytów. czyta:

„Nawet jeśli połowa nieubezpieczonych deponentów zdecyduje się wycofać, około 190 banków jest potencjalnie zagrożonych podatnością ubezpieczonych deponentów, z potencjalnie zagrożonymi depozytami o wartości 300 miliardów dolarów”.

Polityka pieniężna ustanowiona przez banki centralne może zaszkodzić długoterminowym aktywom, takim jak obligacje rządowe i kredyty hipoteczne, powodując straty dla banków. Z raportu wynika, że ​​bank uznaje się za niewypłacalny, jeśli wartość rynkowa jego aktywów – po wypłacie nieubezpieczonych deponentów – jest niewystarczająca, aby spłacić wszystkie ubezpieczone depozyty.

Największe niewypłacalne instytucje w przypadku uruchomienia wszystkich nieubezpieczonych deponentów. źródło: paper.ssrn.com

Dane na powyższym wykresie przedstawiają aktywa na podstawie raportów telefonicznych z banków z pierwszego kwartału 2022 r. Banki w prawym górnym rogu, wraz z SVB (z aktywami o wartości 218 mld USD), mają najbardziej ryzykowne straty aktywów i największy odsetek depozyty Nieubezpieczone do oznaczania aktywów na rynku.

Niedawny wzrost stóp procentowych, który doprowadził do spadku wartości rynkowej aktywów amerykańskiego systemu bankowego o 2 biliony dolarów, oprócz dużego udziału nieubezpieczonych depozytów w niektórych bankach amerykańskich, zagraża stabilności banków.

W badaniu stwierdzono, że „niedawne spadki wartości aktywów bankowych znacznie zwiększyły podatność amerykańskiego systemu bankowego na nieubezpieczonych deponentów”.

Powiązany: UWAGA: SVB Financial Group składa wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11

Podczas gdy rząd federalny wkracza w celu ochrony deponentów w SVB i Signature Bank, prezydent Joe Biden zapewnił, że nie ma to wpływu na obywateli płacących podatki.

Jednak jeden użytkownik wskazując na do Bidena na Twitterze, że „wszystko, co robisz lub czego dotykasz, kosztuje podatnika!”

READ  Rozprzestrzenianie się zwolnień w sektorze technologicznym Microsoft oferuje 10 tys. miejsc pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *