Archiwa Narodowe nie mogą znaleźć obrazu Trumpa, cennych kijów golfowych

Aktualności

18 marca 2023 | 12:36 rano

Duży portret i kilka kijów golfowych podarowanych byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi przez zagranicznych przywódców podczas sprawowania urzędu nie zostały uwzględnione, zgodnie z oświadczeniem wydanym w piątek przez House Democrats.

Istnieje ponad 100 zaginionych prezentów – wartych prawie 300 000 dolarów – których Trump i jego rodzina nie ujawnili zgodnie z wymogami prawa. Raport okresowy personelu Przez Komitet Nadzoru Izby Demokratów.

Podczas trwającego rok dochodzenia komisja odkryła e-maile Białego Domu odnoszące się do „wielkiego obrazu” Trumpa, zamówionego przez prezydenta Salwadoru Nayeba Bukele.

Grafika została przekazana ambasadzie USA w Salwadorze przed wyborami w 2020 r., ogłoszonymi 19 listopada 2020 r. przez Ronalda Johnsona, ambasadora USA w Republice Salwadoru, w Biurze ds. Upominków Białego Domu i Upominkach Konsularnych Departamentu Stanu Dział. Prosił o pomoc w wysłaniu ówczesnego prezydenta w sprawie obrazu.

„Nie ma żadnych zapisów dotyczących natury obrazu. [The National Archives and Records Administration] Nie ma żadnych zapisów dotyczących tego obrazu [the General Services Administration] I nie ma wzmianki o zakupie tego prezentu” – stwierdzono w raporcie.

Były prezydent Donald Trump podczas Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej 4 marca 2023 r.
Bloomberga za pośrednictwem Getty Images

„Niektóre akta mogły zostać przeniesione na Florydę jako„ własność byłego prezydenta ”w lipcu 2021 roku” – czytamy w raporcie.

Prawo federalne zabrania urzędnikom państwowym przyjmowania osobistych prezentów od rządów innych państw o ​​wartości przekraczającej 415 USD.

Prezenty powyżej tej kwoty stają się własnością Stanów Zjednoczonych i są przechowywane przez NARA, ale odbiorcy mają możliwość odkupienia ich od GSA.

W raporcie zauważono, że w kwietniu 2021 r. dyrektor ds. korespondencji Trumpa podczas okresu prezydenckiego poświadczył „pełną zgodność z ostateczną dystrybucją prezentów”.

READ  Siedmiokrotny mistrz Super Bowl, Tom Brady, podobno przechodzi na emeryturę po 22 sezonach NFL

Zaginęły również kije golfowe warte 7000 dolarów, które Trump otrzymał od zmarłego premiera Japonii Shinzo Abe, w tym złoty kierowca za 3755 dolarów od swojego prezydenta elekta, putter o wartości 460 dolarów i inny kierowca o wartości 3040 dolarów, zgodnie z raportem.

Kije golfowe byłego prezydenta Trumpa są warte ponad 7 tys.
przez Getty Images

„NARA nie ma żadnych danych dotyczących tych kijów golfowych, a kije golfowe nie znajdują się pod jej opieką. GSA nie ma żadnych danych dotyczących zakupionych kijów golfowych.

Komisja wciąż próbuje ustalić ostateczny status tych prezentów” – stwierdzili śledczy House’a.

Demokraci z komitetu nadzorczego argumentują, że niepowodzenie rodziny Trumpa w prawidłowym zgłoszeniu nieujawnionych prezentów, podkreślając prezenty o wartości 45 000 USD z Arabii Saudyjskiej, prezenty o wartości 47 000 USD i prezenty o wartości 3400 USD z Chin, budzi obawy dotyczące „potencjalnego niewłaściwego wpływu”. Opieka NARA lub zakupione od Govt.

Wśród rzeczy, które członkowie rodziny Trumpa legalnie odebrali rządowi, były bokserki o wartości 24 000 dolarów, przekazane zięciowi Trumpa i byłemu doradcy Białego Domu Jaredowi Kushnerowi przez saudyjskiego księcia koronnego Mohammeda bin Salmana oraz limitowaną edycję Stiff. Córka byłego prezydenta i była doradca Ivanka Trump została podarowana przez austriackiego prezydenta pluszowego misia.

„Byliśmy w stanie połączyć to wszystko dzięki niezależnym źródłom, ale żaden z tych prezentów nie został zgłoszony, a dowiedzieliśmy się o nich tylko dzięki różnego rodzaju pracy dochodzeniowej i wypadkom”. Reprezentant Jamie B. Ruskin (D-Md.), rangą członek Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, powiedział Washington Post.

Raskin odmówił powiedzenia, czy panel wyda rekomendację karną dla Departamentu Sprawiedliwości.
Zaakceptuj więcej…

https://nypost.com/2023/03/18/national-archives-cant-find-trump-painting-gifted-golf-clubs/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL, aby go udostępnić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *