Wojna na Ukrainie: wódz Wagner ogłasza plany rekrutacji 30 000 bojowników do połowy maja

(CNN) Prezydent Rosji Wagnera prywatna grupa wojskowa Jewgienij Prigożyn Ogłosił w sobotę, że planuje zwerbować około 30 000 nowych bojowników do połowy maja, zgodnie z wiadomością audio opublikowaną na Telegramie.

Prigożyn twierdził również, że Wagner rekrutował średnio około 500 do 800 osób dziennie, a czasem nawet 1200 dziennie.

„Możliwe, że po pewnym czasie ta liczba rekrutów się zmniejszy, ale do połowy maja planujemy zwiększyć liczbę bojowników jednostki o około 30 000” – powiedział Prigożyn w komunikacie audio.

Wagner to firma najemników prowadzona przez Prigożyna, która w ostatnich miesiącach często pojawiała się na linii frontu – i wkrótce przypisuje sobie zasługę rosyjskiego natarcia.

Grupa znana jest z bezceremonialnej i brutalnej taktyki oraz z tego, że nie troszczy się o życie swoich żołnierzy. generała porucznika Marka Hertlinga opisane Jej taktyka na wschodniej Ukrainie jest „jak karmienie mięsa przez maszynkę do mięsa”.Założyciel firmy Wagner, Jewgienij Prigożyn, przekazuje wiadomość wideo poza Bakhmut na Ukrainie w marcu.

W zeszłym tygodniu Prigozhin powiedział, że Wagner rozpoczął rekrutację w 42 miastach w Rosji.

Wagner skupił się na rekrutacji najemników z siłowni, sal bokserskich i innych sal gimnastycznych, a także mężczyzn, którzy wcześniej przepracowali sześciomiesięczne kontrakty i mogli zostać ponownie zatrudnieni. Wagner zwerbował także niewielką liczbę zagranicznych bojowników.

CNN wcześniej informowało, że Wagner to powiedział Przestańcie rekrutować z więzień w styczniu. Kampania rekrutacyjna do więzień została dobrze nagłośniona i szeroko rozpowszechniona, w zeszłym roku zgromadziła do 40 000 bojowników z Wagnerem.

Ale wielu rekrutów PMG zostało zabitych lub rannych w zaciekłych walkach wokół miasta Bachmut, które było miejscem wielomiesięcznej bitwy.

Pogoń grupy za dziesiątkami tysięcy nowych bojowników wskazuje, że poniosła ona znaczne straty w konflikcie.

Na początku tego miesiąca Prigożyn przyznał, że sytuacja w Bachmut To było „trudne, bardzo trudne, z wrogiem walczącym o każdy metr”.

READ  Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w nowym orzeczeniu nakazuje Izraelowi zaprzestanie ataku na Rafah i Gazę | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim

Chociaż Wagner dokonał dodatkowych zdobyczy wokół Bachmuta i teraz okupował wschodnią część miasta, wiązało się to z dużymi kosztami. Prigożyn wezwał do wsparcia regularnych wojsk rosyjskich i bardziej niezawodnego przepływu amunicji, ale żadne z nich nie nadchodziło. Oskarżył rosyjskie Ministerstwo Obrony o próbę stłumienia jego władzy.

Ukraiński wywiad wojskowy raport Uzyskany przez CNN, szczegółowo opisał bezwzględną taktykę stosowaną przez Wagnera. W raporcie z grudnia 2022 r. stwierdzono, że „śmierć tysięcy żołnierzy Wagnera nie ma znaczenia dla rosyjskiego społeczeństwa”.

W styczniu były najemnik Wagnera powiedział, że brutalność, której był świadkiem na Ukrainie, wreszcie się skończyła skłonił go do zdradyw ekskluzywnym wywiadzie dla CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *