Andre Drummond tworzy historię Bulls, publikuje statystyki dopiero szósty raz w historii NBA – NBC Sports Chicago

Przesłane przez agenta ubezpieczenia społecznego Jeffa Vukovicha

Kiedy wtorkowy mecz dobiegł końca, Andre Drummond przeszedł prosto z kortu United Center na trybuny.

„Poszedłem przytulić mamę” – powiedział Drummond. „Jest moim największym wsparciem. Jest tam od pierwszego dnia. Zawsze mi mówi, że dam radę i kiedy zadzwoni mój numer, będę gotowa”.

Drummond był więcej niż gotowy po zwycięstwie Chicago Bulls nad Atlanta Hawks 118:113. Drummond, który po raz pierwszy wystartował jako byk, gdy Nikola Vucevic odpadł na bok z powodu naderwania pachwiny, przeszedł do historii franczyzy.

Został pierwszym Bullem, który zanotował 24 punkty, 25 zbiórek, trzy przechwyty i dwa bloki w meczu. Jest także dopiero szóstym graczem w historii NBA, który opublikował takie statystyki, dołączając do Hakeema Olajuwona, Charlesa Barkleya, Roya Tarpleya, Chrisa Webbera i Dwighta Howarda.

„Był wspaniały” – powiedział trener Billy Donovan. „Osobiście jestem bardzo szczęśliwy z jego powodu, ponieważ każdego dnia przychodzi, pracuje i opowiada o zespole. A facet jego kalibru i tego, czego dokonał w swojej karierze, prawdopodobnie zasługuje na więcej minut. Jednak niezależnie od minuty, którą mu dano – mądrze był gotowy do gry.”

Drummond jest dwukrotnym uczestnikiem All-Star i konsekwentnie występował w ograniczonym czasie gry, grając za Vuceviciem.

„Moja mentalność jest taka, że ​​nie jestem rezerwowym” – powiedział Drummond. „Nadal uważam, że jestem starterem w tej lidze”.

Zapytany, jak trudno było zachować pozytywne nastawienie i przygotować się, poświęcając średnio 13–14 minut na mecz, Drummond nie wahał się.

„Nie jest trudno być dobrym członkiem drużyny” – powiedział Drummond. „Nie jest trudno wspierać swoich kolegów z drużyny. Kiedy nadchodzi moja kolej, jest to odwzajemnione. A więc cała miłość tutaj”.

Dziesięć z 25 zbiórek Drummonda miało miejsce w ataku. Drummond jest pierwszym bykiem, który miał co najmniej 25 zbiórek w meczu od czasu Bena Wallace'a 15 grudnia 2006 roku.

READ  Trea Turner uderza, Michael Mercado imponuje pierwszym startem w lidze dla Filadelfii – NBC Sports Philadelphia

„To po prostu talent, który mam. To umiejętność. To sztuka” – powiedział Drummond. „To coś, z czego jestem dumny. To dodaje mi energii do gry, kiedy dostaję ofensywne zbiórki i podam do trójki.

„Kiedy dostałem się do NBA, chciałem być najlepszym piłkarzem wszechczasów. I postanowiłem to zrobić”.

Niezależnie od tego, czy Drummondowi się to uda, czy nie, jego trenerzy i koledzy z drużyny go doceniają.

„Wiele poświęcił i ciężko pracował” – powiedział Donovan. „Wspaniale jest widzieć takiego profesjonalistę, który pozostaje przygotowany”.

Drummond powiedział, że ta część jest łatwa.

„Nie można brać tego meczu za pewnik. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie twój ostatni raz na boisku” – powiedział. „Naprawdę szanuję grę i każdą szansę, jaką dostaję”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *