Pacers, Miles Turner do dwóch lat, przedłużenie o 60 milionów dolarów, mówi agent

Centrum Indiany Pacers Milesa Turnera Jego agent Austin Brown z CAA Sports zgodził się w sobotę z ESPN na dwuletnie przedłużenie kontraktu o wartości 60 milionów dolarów, które obejmuje dodatkowe 17,1 miliona dolarów na renegocjacje wynagrodzeń w latach 2022-23.

Umowa obejmowałaby renegocjację w wysokości 17,1 miliona dolarów – największą w historii NBA – od 18 milionów dolarów pensji Turnera w tym sezonie, z dodatkowymi 41 milionami dolarów w ciągu następnych dwóch sezonów, wiążących Turnera z Pacers w sezonie 2024-25.

Pacers mogą zarobić więcej pieniędzy w ramach swojej obecnej umowy ze względu na limit wynagrodzeń dostępny dla franczyzy.

Przedłużenie Turnera eliminuje jedno z największych możliwych wolnych stanowisk agencyjnych tego lata – i kończy spekulacje na temat ostatecznej umowy handlowej z jego udziałem.

Po spodziewanym okresie poza sezonem, w którym Turner miał zostać sprzedany w ostatnim roku jego kontraktu, trajektoria Pacers zmieniła się wraz z pojawieniem się młodych strażników. Teresy Halliburton I Benedykt Maturin jako gwiazdy. Pacers zmienili kurs odbudowy i postanowili przedłużyć Turner i kontynuować ulepszanie składu na rynku handlowym.

Według ESPN Stats & Info Turner notuje średnio 17,5 punktu, 7,9 zbiórki i 2,4 bloków na mecz – wliczając w to rekordy w karierze w procentach rzutów z gry (54,4%) i procentach rzutów za 3 punkty (39,1%).

Turner jest jednym z trzech graczy z co najmniej 50 rzutami za trzy punkty i 75 blokami w tym sezonie – wraz z drużyną Memphis Garren Jackson Jr. i Milwaukee Brooka LopezaWedług statystyk i informacji ESPN. Turner rozegrał w tym sezonie cztery mecze za 30 punktów – co zrobił tylko cztery razy w całej swojej karierze w latach 2022-23.

Turner dołącza do napastnika Los Angeles Clippers Roberta Covingtona jako jedyny zawodnik, którego kontrakt został renegocjowany w ramach istniejącego układu zbiorowego ligi.

Znawca biura ESPN NBA, Bobby Marks, przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *