Funkcje Samsung One UI 5.1 wyciekły przed premierą Galaxy S23

Wiele mówiło się o tym, że Samsung to zrobi Debiuty w serii Galaxy S23 z opartym na Androidzie 13 One UI 5.1 na pokładzie. Dwa dni przed oficjalnym ogłoszeniem Galaktyka S23Wyciekły pełne funkcje One UI 5.1, ujawniając, co jest czym SAMSUNG Nowa wersja One UI zbliża się do stołu.

według Jeden interfejs użytkownika 5.1 Zmiana Zostało to ujawnione przez niemiecką publikację WinFutureOne UI 5.1 przyniesie ulepszone aplikacje giełdowe, udostępnianie albumów rodzinnych w aplikacji Galeria, łatwiejszy dostęp do aplikacji aparatu Expert RAW, ulepszone emotikony AR i strefę AR, nowe widżety baterii, współpracę w Samsung Notes, ulepszenia sterowania wieloma urządzeniami i małe ulepszenia w Samsung DeX.

Rzućmy okiem na pełny dziennik zmian One UI 5.1 poniżej.

Funkcje One UI 5.1: Pełna lista zmian

kamera

 • Zmiana odcienia koloru selfie właśnie stała się łatwiejsza: Za pomocą przycisku Efekty z boku ekranu można łatwo zmienić tonację kolorów autoportretów.
 • Szybki dostęp do Expert RAW: Expert RAW umożliwia przechwytywanie wysokiej jakości zdjęć bez przetwarzania lub kompresji, idealne dla tych, którzy chcą później edytować swoje zdjęcia. Dostęp do Expert RAW jest teraz łatwiejszy w menu Zaawansowane.

Galeria

 • Wspólny album rodzinny: Dzięki udostępnionemu albumowi rodzinnemu udostępnianie zdjęć rodzinie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Galeria zaleca dodawanie zdjęć do udostępnionego albumu rodzinnego poprzez rozpoznawanie twarzy członków rodziny. Otrzymujesz również 5 GB przestrzeni dyskowej dla każdego członka rodziny (do 6 osób).
 • ulepszona obsługaPrzetwarzanie automatycznie usuwa cienie i odbicia, aby Twoje zdjęcia wyglądały świetnie. Możesz także odtworzyć pliki GIF, aby uzyskać lepszą rozdzielczość i przejrzystość.
 • Wygodny wyświetlacz informacyjny: jeśli przesuniesz palcem w górę podczas przeglądania zdjęcia lub filmu w swojej galerii, możesz szybko zobaczyć, kiedy i gdzie zdjęcie zostało zrobione, urządzenie, gdzie zostało zapisane i nie tylko.
 • Wyszukiwanie stało się potężniejsze: Możesz teraz wyszukiwać więcej niż jedną osobę lub przedmiot w tym samym czasie. Możesz nawet wyszukiwać osoby bez oznaczania ich nazwiskiem, po prostu klikając ich twarz.
 • Wybierz lokalizację, aby zapisać zrzuty ekranu: Teraz możesz zapisywać zrzuty ekranu i nagrania ekranu w wybranym folderze, konfigurując go w zaawansowanych funkcjach.
READ  Najnowszy iPad firmy Apple powraca w najlepszej jak dotąd cenie

Strefa AR i emotikony AR

 • Użyj 3 emotikonów w AR Emoji Camera: Rób zabawne zdjęcia i nagrywaj filmy ze znajomymi (do 3 osób) w trybie maski. Możesz zastąpić twarze znajomych innymi postaciami, dotykając emoji.
 • Ulepszenia układu i edycji w AR Doodles: Pędzle są teraz dostępne na głównym ekranie AR Doodle dla szybszego dostępu. Możesz także zmieniać rozmiar i przenosić swoje rysunki po ich utworzeniu, a nowe narzędzie do wymazywania pozwala wymazać tylko część rysunków bez ich całkowitego wymazania.

widżety

 • Nowy widżet baterii: z Nowy widżet baterii, dzięki któremu możesz sprawdzić poziom naładowania baterii z urządzeń Galaxy. Bezpośrednio z ekranu głównego możesz sprawdzić, ile baterii pozostało w smartfonie, Galaxy Buds, Galaxy Watch i innych obsługiwanych urządzeniach.
 • Intuicyjny widget pogody: Nowy styl ilustracji i podsumowanie aktualnych warunków pogodowych ułatwiają przeglądanie informacji o pogodzie, niezależnie od tego, czy jest słonecznie, pochmurno, pada deszcz czy śnieg.

sytuacje i scenariusze

 • Różne tła w zależności od sytuacji: Ustaw różne tapety na ekranie blokady i ekranie głównym w zależności od bieżących działań. Wybierz tapetę służbową, tapetę sportową i nie tylko, ustawiając różne tryby.
 • Więcej warunków i procedur dla scenariuszy: Automatyczne uruchamianie skryptów, gdy włączony jest tryb samolotowy lub mobilny hotspot. Transkrypty mogą teraz otwierać niektóre aplikacje, regulować balans głośności lewy/prawy i nie tylko. Nowe działania pozwalają teraz kontrolować szybkie udostępnianie, czułość na dotyk oraz zmieniać dzwonek i styl czcionki.

Połączenie

 • Współpraca w Samsung Notes: utwórz udostępnioną notatkę, którą wiele osób może edytować jednocześnie. Napisz raport z kolegami, rób notatki dla grupy badawczej lub narysuj obrazek z przyjacielem. Możliwości są nieskończone.
 • Łatwe zapraszanie do udostępnionych aplikacji: Możesz teraz łatwo zapraszać ludzi do udostępnianych albumów, notatek i kalendarzy za pomocą łącza, które można udostępniać w aplikacjach, takich jak komunikatory, poczta e-mail i sieci społecznościowe.
 • Wiele zaawansowanych elementów sterujących między Galaxy Book a smartfonem: Możesz teraz używać myszy, klawiatury lub gładzika Galaxy Book nie tylko z tabletem Galaxy, ale także ze smartfonem Galaxy. Możesz łatwo kopiować i wklejać tekst oraz przeciągać i upuszczać obrazy z jednego urządzenia na drugie, tak jakby to było to samo urządzenie. (1)
 • Wyjście multimedialne dla głośników WiFi: Jeśli chcesz nadal słuchać muzyki na głośnikach Wi-Fi za pośrednictwem Spotify Connect i wbudowanego Chromecasta, po prostu otwórz Wyjście multimediów z paska narzędzi szybkiego dostępu, a nie z aplikacji Muzyka. (2)
 • Kontynuuj przeglądanie na swoim komputerze: Jeśli przeglądasz Internet na smartfonie za pomocą Samsung Internet, a następnie kontynuujesz przeglądanie na komputerze, możesz znaleźć strony internetowe otwarte na smartfonie i kontynuować przeglądanie ich za pomocą przeglądarki komputera. (3)
READ  Ujawniono tytuły Xbox Game Pass z lipca 2023 r., w tym Surprise GTA 5, które ma premierę dzisiaj

Samsunga DeX

 • Ulepszona wielozadaniowość w DeX: W trybie podzielonego ekranu można teraz przeciągnąć separator na środku ekranu, aby zmienić rozmiar obu okien. Możesz także obrócić okno tak, aby zajmowało jedną czwartą ekranu.

ustawienia

 • Propozycje ustawień: Sugestie są teraz wyświetlane u góry ekranu Ustawienia, informując, które przydatne funkcje należy wypróbować lub które ustawienia wymagają uwagi, aby można je było od razu włączyć lub wypróbować.

Internet Samsunga

 • Ulepszone wyszukiwanie: Możesz teraz wyszukiwać według nazwy folderu w zakładkach lub według nazwy grupy na kartach. Ulepszona logika wyszukiwania pozwala znaleźć to, czego szukasz, nawet jeśli coś jest napisane błędnie.

Kreator konfiguracji

 • Szybsza i łatwiejsza wstępna konfiguracja nowego urządzenia Galaxy: jeśli przechodzisz na nowy Galaxy z Galaxy lub innego urządzenia z Androidem, po prostu zeskanuj kod QR na starym urządzeniu, aby automatycznie przenieść swoje sieci Wi-Fi, konto Samsung i konto Google na nowe urządzenie, aby przenieść je bez pisania byle co. (4)

Atmosfera

 • Szczegółowe informacje o pogodzie w skrócie: Przydatne informacje o pogodzie są teraz wyświetlane na głównym ekranie aplikacji Pogoda. Możesz sprawdzić alerty pogodowe, codzienne prognozy pogody, godzinne opady i wykresy temperatury barwowej.

połączenia

 • Połączenie tekstowe Bixby: Używa Połączenie tekstowe Bixby, aby automatycznie odbierać połączenia I dowiedz się, w jakim celu dzwonisz. Zobaczysz, co rozmówca mówi w rozmowie tekstowej, i możesz dotknąć lub wpisać odpowiedzi, aby zostały odczytane na głos dzwoniącemu. Połączenia tekstowe Bixby są dostępne tylko w języku angielskim i koreańskim.

przypisy:

(1) Multicontroller jest dostępny tylko w wybranych telefonach Galaxy, Galaxy Tabs i Galaxy Book. Działa na tabletach z One UI 4.1 lub nowszym, telefonach z One UI 5.1 lub nowszym oraz seriami Galaxy Book wydanymi w 2021 roku lub nowszymi z Samsung v1.5 (Intel) lub Samsung Settings v3.3 (ARM). Dostępność funkcji może się różnić w zależności od modelu urządzenia.

READ  Oczekuje się, że zapasy Sega Genesis Mini 2 będą lokalnie brakować

(2) Aby można było podłączyć głośnik Wi-Fi, głośnik Wi-Fi musi być wstępnie skonfigurowany. Wbudowany Chromecast jest znakiem towarowym firmy Google LLC

(3) Ta funkcja wymaga komputera z systemem Windows 20H1 lub nowszym, połączenie telefoniczne i połączenie Windows muszą zostać zaktualizowane do najnowszej wersji.

(4) Muzea serii Galaxy S23 i nowszych z technologią BLE[4)متاحفقطلسلسلةGalaxyS23ومافوقمعتقنيةBLE


Kilka tygodni po premierze Galaxy S23, Galaxy S23+ i Galaxy S23 Ultra Samsung może wprowadzić One UI 5.1 do większości smartfonów z Androidem 13 i One UI 5.0.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *