Android 15 obsługuje wybór nowej „domyślnej aplikacji portfela”.

Google udostępniło właśnie pierwszą wersję beta Androida 15, a wraz z nią nową opcję ustawienia domyślnej aplikacji portfela.

Android od dawna umożliwia ustawianie domyślnych aplikacji w całym systemie, ale nie wszystkie kategorie są jeszcze dostępne. Z biegiem czasu dodano więcej opcji, takich jak domyślny Asystent ustawień, a ostatnio także domyślna aplikacja Notatki. Teraz w Androidzie 15 Google dodaje możliwość ustawienia domyślnej aplikacji portfela.

Ta funkcja, dostępna domyślnie w systemie Android 15 Beta 1, pozwala użytkownikom ustawić domyślną aplikację jako aplikację „Portfel” na urządzeniu. Jest to aplikacja obsługująca płatności NFC. Na Pixelu opcja ta jest ustawiona na Portfel Google, a jedyną inną aplikacją, która na razie wydaje się działać z tym ustawieniem, jest aplikacja AMEX, ale nie robi ona jeszcze nic nowego (przynajmniej to zauważyliśmy).

W przyszłości rozsądne wydaje się oczekiwanie, że inne aplikacje będą mogły oferować tę funkcjonalność, np. aplikacje bankowe/karty kredytowe. Google opisuje „aplikację portfela” w następujący sposób:

Aplikacje portfela mogą przechowywać karty kredytowe, karty lojalnościowe, kluczyki do samochodu i inne rzeczy, które ułatwiają różne formy transakcji.

Warto zauważyć, że Apple jest obecnie krytykowany za niedopuszczenie do tego Inne aplikacje do wykorzystania jako portfele cyfrowe w systemie iOS. Chociaż system Android nigdy nie zabraniał używania aplikacji innych firm jako aplikacji portfela, wydaje się, że to ustawienie ułatwi innym aplikacjom przejęcie tej roli.

Więcej o Androidzie 15:

Podążaj za Benem: Twitterze/X, WątkiI Instagrama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Gry PS Plus Extra, Premium na PS5 i PS4 zapowiedziane na październik 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *