Andy Gacy, dyrektor generalny Amazon, otrzymał w 2021 r. 213 mln dolarów rekompensaty

Amazonka. firma com CEO Andy Gacy Zarobił 212,7 miliona dolarów na odszkodowaniach w 2021 roku, w swoim pierwszym roku jako szef giganta technologicznego i e-commerce.

Większość jego wynagrodzenia miała formę rekompensaty z tytułu akcji, w wysokości 211,9 miliona dolarów.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Zgodnie z oświadczeniem agenta Amazon złożonym do Komisja Papierów Wartościowych i Giełd61 000 akcji, które składają się na nagrody giełdowe, reprezentuje specjalną dotację na jego awans na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego.

Pan Gacy został mianowany CEO w lutym 2021 roku, późniejszy założyciel Jeff Bezos Po ogłoszeniu przejścia ze stanowiska CEO na stanowisko CEO. Pan Gacy formalnie objął urząd na początku lipca.

CEO Amazona Andy Gacy. Amazon ogłosił we wtorek 2 lutego 2021 r., że Jeff Bezos ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego. Amazon twierdzi, że Bezosa zostanie latem zastąpiony przez Gacy, który prowadzi biznes chmurowy Amazona. (Isaac Brekken/obrazy AP dla NFL, plik) (Newsroom AP)

Amazon powiedział, że ponad 80% akcji ma zostać zainwestowanych w ciągu pięciu do dziesięciu lat i oczekuje się, że pokryje większość wynagrodzenia Gacy’ego w nadchodzących latach, podała firma.

„W obliczu pierwszej sukcesji prezesa w historii firmy”, powiedział Amazon w oświadczeniu, jego komitet ds. wynagrodzeń „ustalił, że ważne jest zapewnienie jasności i stabilności poprzez przyznanie nagrody mającej na celu ustanowienie długoterminowej perspektywy właściciela i zachęcenie do odważnych, długofalowe inicjatywy.”

Amazon objęty kongijskim śledztwem w sprawie zawalenia się magazynu

Firma poinformowała, że ​​w kształtowaniu wynagrodzeń Gacy’ego uwzględniła dane o wynagrodzeniach prezesów w dużych firmach technologicznych i innych, a także jednorazowe nagrody za awanse prezesów.

Wynagrodzenie podstawowe Gacy’ego w 2021 r. wyniosło 175 000 USD, tyle samo co w 2020 r., kiedy był prezesem Amazon Web Services, firmy zajmującej się przetwarzaniem w chmurze. W 2020 roku jego całkowite odszkodowanie wynosi 35,8 miliona dolarów.

Amazon niedawno podwoił swoją maksymalną płacę podstawową do 350 000 USD.

Całkowite wynagrodzenie pana Bezosa oszacowano na 1,7 miliona dolarów. Kwota ta, w zasadzie niezmienna od lat, służy głównie na pokrycie zabezpieczenia pana Bezosa.

Wiadomości o wynagrodzeniach dyrektorów firm pojawiają się, gdy pracownicy nowojorskiego obiektu głosowali za utworzeniem pierwszego związku gigantów technologii w Stanach Zjednoczonych

Pracownicy Amazona w zakładzie na Staten Island głosują za związkiem, co jest pierwszym w historii firmy

Zmiana prezesa w Amazon to pierwsza poważna zmiana kierownictwa w historii firmy. Pan Bezos jest dyrektorem generalnym od momentu założenia firmy w garażu w stanie Waszyngton.

Pan Gacy dołączył do Amazona w 1997 roku i szybko zdobył swoje gwiazdy jako prawa ręka pana Bezosa, a przypisuje się mu pomoc w tworzeniu Amazon Web Services, jednego z najbardziej dochodowych centrów firmy.

taśma ochrona ostatni oni się zmieniają zmieniają %
AMZN AMAZON.COM INC. 3271,20 +11,25 + 0,35%

W czwartym kwartale firmy, który obejmował krytyczny okres świąteczny, Amazon prawie podwoił swój zysk do 14,3 miliarda dolarów z 7,2 miliarda dolarów w tym samym okresie ubiegłego roku, gdy przychody wzrosły o 9,4% do 137,4 miliona dolarów.

AWS wniósł około 17,8 miliarda dolarów do przychodów firmy w kwartale, co stanowi wzrost o około 40% w tym okresie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ O FOX BUSINESS

Wyniki finansowe Amazona zaskoczyły niektórych analityków, którzy spodziewali się słabszego działania, ponieważ Amazon radził sobie z rosnącymi kosztami na wielu frontach.

Napisz do Adriano Marchese w [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *