190 Sklepy Papa John w Rosji są nadal otwarte: „Pod koniec dnia doceniają dobrą pizzę”

Według New York Times około 190 sklepów Papa John’s pozostaje otwartych w Rosji, mimo że międzynarodowa sieć pizzerii ogłosiła, że ​​zawiesiła działalność korporacyjną w tym kraju z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przenosić Wysłano w poniedziałek.

Restauracje Papa John’s są własnością głównie Rosjan na podstawie umowy franczyzowej z firmą kontrolowaną przez urodzonego w Kolorado Christophera Wynna, który powiedział The Times, że Rosjanie „mają czyste głowy i rozumieją ciemną powagę sytuacji, w której żyją” i na koniec dnia doceniają dobrą pizzę” .

„Najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić jako jednostka, jest okazanie empatii ludziom, moim pracownikom, franczyzobiorcom i klientom bez osądzania ich za polityków u władzy” – powiedział Wayne gazecie.

The Hill zwrócił się do Papa Johna o komentarz.

zeszły tydzieńPapa John’s ogłosił zawieszenie swojej działalności korporacyjnej w Rosji, dołączając do innych globalnych firm, takich jak Starbucks i McDonald’s.

Międzynarodowa sieć pizzerii, która ma 8 procent swoich globalnych sklepów zlokalizowanych w Rosji, powiedziała, że ​​przekaże żywność i datki finansowe, aby pomóc ukraińskim uchodźcom.

Papa John’s powiedział The Times w oświadczeniu, że jego decyzja o zawieszeniu działalności w Rosji „była poparta przez zdecydowaną większość członków naszego zespołu, franczyz, klientów i społeczności na całym świecie”.

Ale chociaż sklepy franczyzowe – powszechne wśród dużych firm działających w wielu lokalizacjach – mogą otrzymywać dotacje od firm-matek, są one prowadzone przede wszystkim przez franczyzobiorców, którzy według raportu mają większy interes finansowy w utrzymaniu otwartych sklepów. wskazany.

Ta dynamika spowodowała również skomplikowane starania o zawieszenie działalności w Rosji innych marek fast foodów, takich jak Restaurant Brands International, właściciel Burger King, który ma 800 lokalizacji franczyzowych w kraju, oraz Yum Brands, który prowadzi KFC, ale posiada tylko około 70 jego restauracje.Tysiąc restauracji KFC, które tam są, według The Times.

READ  Największe zamówienie na samoloty w historii lotnictwa i inne wielkie rzeczy z pierwszego dnia Paris Air Show

Wayne, którego żona jest Rosjanką, powiedział „Timesowi”, że kiedy Papa John powiedział, że zawiesił wsparcie dla rosyjskich firm, w tym dla swojego biznesu, „nasze poglądy dość szybko się zmieniły”.

„Mam perspektywę, w której interesuję się przede wszystkim moimi pracownikami i franczyzobiorcami oraz utrzymywaniem otwartych linii wymiany kulturalnej z narodem rosyjskim” – powiedział gazecie. Na co dzień nie mogę się na tym skupić”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *