190 Sklepy Papa John w Rosji są nadal otwarte: „Pod koniec dnia doceniają dobrą pizzę”

Według New York Times około 190 sklepów Papa John’s pozostaje otwartych w Rosji, mimo że międzynarodowa sieć pizzerii ogłosiła, że ​​zawiesiła działalność korporacyjną w tym kraju z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Przenosić Wysłano w poniedziałek.

Restauracje Papa John’s są własnością głównie Rosjan na podstawie umowy franczyzowej z firmą kontrolowaną przez urodzonego w Kolorado Christophera Wynna, który powiedział The Times, że Rosjanie „mają czyste głowy i rozumieją ciemną powagę sytuacji, w której żyją” i na koniec dnia doceniają dobrą pizzę” .

„Najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić jako jednostka, jest okazanie empatii ludziom, moim pracownikom, franczyzobiorcom i klientom bez osądzania ich za polityków u władzy” – powiedział Wayne gazecie.

The Hill zwrócił się do Papa Johna o komentarz.

zeszły tydzieńPapa John’s ogłosił zawieszenie swojej działalności korporacyjnej w Rosji, dołączając do innych globalnych firm, takich jak Starbucks i McDonald’s.

Międzynarodowa sieć pizzerii, która ma 8 procent swoich globalnych sklepów zlokalizowanych w Rosji, powiedziała, że ​​przekaże żywność i datki finansowe, aby pomóc ukraińskim uchodźcom.

Papa John’s powiedział The Times w oświadczeniu, że jego decyzja o zawieszeniu działalności w Rosji „była poparta przez zdecydowaną większość członków naszego zespołu, franczyz, klientów i społeczności na całym świecie”.

Ale chociaż sklepy franczyzowe – powszechne wśród dużych firm działających w wielu lokalizacjach – mogą otrzymywać dotacje od firm-matek, są one prowadzone przede wszystkim przez franczyzobiorców, którzy według raportu mają większy interes finansowy w utrzymaniu otwartych sklepów. wskazany.

Ta dynamika spowodowała również skomplikowane starania o zawieszenie działalności w Rosji innych marek fast foodów, takich jak Restaurant Brands International, właściciel Burger King, który ma 800 lokalizacji franczyzowych w kraju, oraz Yum Brands, który prowadzi KFC, ale posiada tylko około 70 jego restauracje.Tysiąc restauracji KFC, które tam są, według The Times.

READ  Ropa stabilizuje się po huśtawkach kryzysu na Ukrainie, ciążą na tym rozmowy nuklearne z Iranem

Wayne, którego żona jest Rosjanką, powiedział „Timesowi”, że kiedy Papa John powiedział, że zawiesił wsparcie dla rosyjskich firm, w tym dla swojego biznesu, „nasze poglądy dość szybko się zmieniły”.

„Mam perspektywę, w której interesuję się przede wszystkim moimi pracownikami i franczyzobiorcami oraz utrzymywaniem otwartych linii wymiany kulturalnej z narodem rosyjskim” – powiedział gazecie. Na co dzień nie mogę się na tym skupić”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *