TikTok zostaje oficjalnym partnerem Festiwalu Filmowego w Cannes

TIK Tok Zostań oficjalnym partnerem Festiwal Filmowy w Cannes Nowe partnerstwo, które obiecuje połączyć wydarzenie kulturalne z miliardem użytkowników platformy cyfrowej na całym świecie.

Podczas gdy selfie zostały zakazane na czerwonym dywanie kilka lat temu, Cannes chce przyciągnąć uwagę świata i zapewni użytkownikom TikTok ekskluzywne treści zza kulis, efektowne sceny z czerwonego dywanu i wywiady z talentami.

Aby umocnić swoją pozycję jako wiodącego miejsca rozrywki i twórcy treści, baner uruchamia również #TikTokShortFilm, globalny konkurs w aplikacji dla pionowych filmów krótkometrażowych o długości od 30 sekund do 3 minut. Jury pierwszej edycji #TikTokShortFilm poprowadzi znany reżyser, którego nazwisko poznamy na późniejszym etapie. Trzy nagrody zostaną wręczone podczas festiwalu podczas ceremonii z udziałem burmistrza Cannes Thierry’ego Frémaux.

Sojusz Cannes i TikTok może wydawać się nieprawdopodobny, ale ma sens, ponieważ obaj starają się wspierać twórców i międzynarodowe zainteresowanie wschodzącymi talentami. Podobnie jak luksusowa marka Kering, jeden z głównych oficjalnych partnerów Cannes, TikTok będzie również wspierał festiwal finansowo.

Rich Waterworth, dyrektor zarządzający TikTok Europe, określił Festiwal Filmowy w Cannes jako „wybitny moment, który na zawsze zmienił krajobraz światowego kina”.

„Jesteśmy naprawdę zaszczyceni mogąc powitać ich jako naszego oficjalnego partnera. Fani rozrywki z całego świata zwracają się do TikTok, aby bawić się i wyrażać siebie lub odkrywać coś nowego, ale dzielą prawdziwe i satysfakcjonujące poczucie wspólnoty, jak nigdzie indziej” – powiedział Waterworth.

Dyrektor generalny powiedział, że TikTok „będzie starał się odblokować więcej kreatywnych możliwości dla naszej społeczności, przygotowując się do inspirowania, poruszania się i rozrywki, związani wspólną miłością do wideo i kina”.

Komentując partnerstwo, Fremaux powiedział, że jest również ciekawy i chętny, aby TikTok „podzielił się magią festiwalu na szerszą, bardziej globalną i równie ważną skalę”. [of a] Miłośnicy filmów bardziej niż kiedykolwiek”.

READ  Spadochroniarz ląduje na dachu, zabezpiecza spódnice skacząc na plażę

Frémaux zauważył, że „Cannes od 2018 roku dociera do kolejnego pokolenia miłośników kina, dając im możliwość doświadczenia festiwalu w ramach programu „3 dni w Cannes”. Inicjatywa wybiera prawie 2000 osób w wieku od 18 do 28 lat do podróży z na całym świecie i weź udział w festiwalu.

Dzięki tej współpracy [with TikTok] – co jest częścią pragnienia urozmaicenia publiczności – czekamy na dzielenie się najbardziej ekscytującymi i inspirującymi momentami z festiwalu i zobaczenie festiwalu na nowo z perspektywy twórców TikTok i jego społeczności” – dodał Fremaux.

Aby uczcić tegoroczną 75. rocznicę Festiwalu Filmowego w Cannes, pozyskał także dwóch sponsorów nowych mediów, francuskiego nadawcę publicznego France Televisions i cyfrowego Bruta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.