TikTok zostaje oficjalnym partnerem Festiwalu Filmowego w Cannes

TIK Tok Zostań oficjalnym partnerem Festiwal Filmowy w Cannes Nowe partnerstwo, które obiecuje połączyć wydarzenie kulturalne z miliardem użytkowników platformy cyfrowej na całym świecie.

Podczas gdy selfie zostały zakazane na czerwonym dywanie kilka lat temu, Cannes chce przyciągnąć uwagę świata i zapewni użytkownikom TikTok ekskluzywne treści zza kulis, efektowne sceny z czerwonego dywanu i wywiady z talentami.

Aby umocnić swoją pozycję jako wiodącego miejsca rozrywki i twórcy treści, baner uruchamia również #TikTokShortFilm, globalny konkurs w aplikacji dla pionowych filmów krótkometrażowych o długości od 30 sekund do 3 minut. Jury pierwszej edycji #TikTokShortFilm poprowadzi znany reżyser, którego nazwisko poznamy na późniejszym etapie. Trzy nagrody zostaną wręczone podczas festiwalu podczas ceremonii z udziałem burmistrza Cannes Thierry’ego Frémaux.

Sojusz Cannes i TikTok może wydawać się nieprawdopodobny, ale ma sens, ponieważ obaj starają się wspierać twórców i międzynarodowe zainteresowanie wschodzącymi talentami. Podobnie jak luksusowa marka Kering, jeden z głównych oficjalnych partnerów Cannes, TikTok będzie również wspierał festiwal finansowo.

Rich Waterworth, dyrektor zarządzający TikTok Europe, określił Festiwal Filmowy w Cannes jako „wybitny moment, który na zawsze zmienił krajobraz światowego kina”.

„Jesteśmy naprawdę zaszczyceni mogąc powitać ich jako naszego oficjalnego partnera. Fani rozrywki z całego świata zwracają się do TikTok, aby bawić się i wyrażać siebie lub odkrywać coś nowego, ale dzielą prawdziwe i satysfakcjonujące poczucie wspólnoty, jak nigdzie indziej” – powiedział Waterworth.

Dyrektor generalny powiedział, że TikTok „będzie starał się odblokować więcej kreatywnych możliwości dla naszej społeczności, przygotowując się do inspirowania, poruszania się i rozrywki, związani wspólną miłością do wideo i kina”.

Komentując partnerstwo, Fremaux powiedział, że jest również ciekawy i chętny, aby TikTok „podzielił się magią festiwalu na szerszą, bardziej globalną i równie ważną skalę”. [of a] Miłośnicy filmów bardziej niż kiedykolwiek”.

READ  Biuro Dunder Mifflin w centrum pozwu o naruszenie znaku towarowego przez NBCU - termin

Frémaux zauważył, że „Cannes od 2018 roku dociera do kolejnego pokolenia miłośników kina, dając im możliwość doświadczenia festiwalu w ramach programu „3 dni w Cannes”. Inicjatywa wybiera prawie 2000 osób w wieku od 18 do 28 lat do podróży z na całym świecie i weź udział w festiwalu.

Dzięki tej współpracy [with TikTok] – co jest częścią pragnienia urozmaicenia publiczności – czekamy na dzielenie się najbardziej ekscytującymi i inspirującymi momentami z festiwalu i zobaczenie festiwalu na nowo z perspektywy twórców TikTok i jego społeczności” – dodał Fremaux.

Aby uczcić tegoroczną 75. rocznicę Festiwalu Filmowego w Cannes, pozyskał także dwóch sponsorów nowych mediów, francuskiego nadawcę publicznego France Televisions i cyfrowego Bruta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *