Co najmniej dwie osoby zginęły w ataku rakietowym w Kijowie

Rosja nałożyła sankcje na prezydenta Bidena i innych czołowych urzędników amerykańskich w celu ograniczenia podróży do Rosji w odpowiedzi na „bezprecedensowe sankcje” uniemożliwiające rosyjskim urzędnikom wjazd do Stanów Zjednoczonych.

Rosyjskie MSZ poinformowało we wtorek, że zatwierdziło sekretarza spraw zagranicznych Anthony’ego Blinkena, sekretarza obrony Lloyda Austina, dyrektora CIA Williama Burnsa i sekretarza prasowego Białego Domu Jen Zhaki. Lista obejmuje byłą Sekretarz Stanu Hillary Clinton i Mr. Jest też Hunter Fiden, syn Fidena.

Ostatnie ograniczenia podróżowania przez Kreml obejmują 13 osób, a środki mogą zostać rozszerzone, powiedział MSZ.

„W przyszłości zostaną ogłoszone nowe zapowiedzi rozszerzenia listy sankcji, w tym dla najwyższych urzędników USA, wojska, prawodawców, biznesmenów, profesjonalistów, dziennikarzy i dziennikarzy, którzy przyczyniają się do podżegania do nienawiści wobec Rosji i wprowadzania sankcji”. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w oświadczeniu.

Ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że premier Kanady Justin Trudeau, minister spraw zagranicznych Melanie Jolie i minister obrony narodowej Anita Anand nie będą mogli wjechać do Rosji.

Ruch następuje po tym, jak Kanada powiedziała w piątek Nałożone nowe ograniczenia Ukierunkowana oligarchia powiązana z Kremlem, w tym Roman Abramowicz.

Rosja oświadczyła, że ​​jest otwarta na utrzymanie oficjalnych powiązań z osobami znajdującymi się na jej liście sankcyjnej.

READ  Petycja w sprawie wycofania petycji George'a Gascona w hrabstwie Los Angeles uznana za „niewystarczającą”, aby zakwalifikować się do głosowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *