Andy Murray roni łzy podczas emocjonalnej ceremonii pożegnania Wimbledonu, która rozpoczęła się od jego porażki w grze podwójnej

François Niel/Getty Images

Andy Murray wzruszył się, gdy przemawiał na korcie po czwartkowej porażce na Wimbledonie.CNN

To był pełen emocji wieczór dla trzykrotnego mistrza Wielkiego Szlema Brytyjczyk Andy Murray w czwartek, gdzie 37-latek Wimbledonu Pożegnanie rozpoczęło się od porażki w grze podwójnej.

Murray planuje w tym sezonie zakończyć karierę sportową i po raz ostatni zagrać na Wimbledonie, miejscu, w którym doszło do niektórych z jego najbardziej pamiętnych osiągnięć w karierze.

Po czwartkowej porażce w deblu ze swoim bratem Jimmym Murray płakał po krótkiej ceremonii, która odbyła się na korcie centralnym, gdzie na dużych ekranach pokazano montaż jego kariery.

„To trudne, ponieważ bardzo chciałbym grać dalej, ale nie mogę, teraz jest to bardzo trudne pod względem fizycznym” – powiedział Murray Powiedział Podczas przesłuchania w sądzie, po obejrzeniu nagrania wideo.

„Chcę dalej grać w piłkę nożną, kocham ten sport. Wiele mnie nauczył przez te lata i wyciągnąłem z niego wiele lekcji, które mogę wykorzystać przez resztę mojego życia. Nie chcę przestać, więc jest to trudne.”

Mistrzowie Wielkiego Szlema Novak Djokovic, Iga Świątek, Martina Navratilova i John McEnroe znaleźli się wśród znanych twarzy, które wzięły udział w krótkiej ceremonii, dołączając do tysięcy fanów, którzy zgotowali Murrayowi owację na stojąco.

Mecz z trybun oglądała także rodzina Murraya, w tym jego dwie córki.

„Moja mama i tata byli niesamowitym wsparciem, gdy byliśmy młodzi, pozwalając nam realizować nasze marzenia […] „Dziękuję, mamo i tato” – powiedział Murray ze łzami w oczach, zanim zaczął mówić o swojej żonie Kim.

„Była dla mnie i całej mojej rodziny niesamowitym wsparciem, jest najlepszą mamą. Niestety za kilka miesięcy będzie musiała widywać mnie codziennie.” […] „Nie mogę się doczekać reszty naszego życia”.

READ  Obstawianie pieniędzy płynących na Tiger Woods, aby wygrać Masters jako strzał z dystansu

Murray najprawdopodobniej powróci na kort centralny w sobotę po podpisaniu kontraktu na grę w grze mieszanej z inną Brytyjką Emmą Raducano.

Mike’a Hewitta/Getty Images

Murray nadal pokazuje na dużych ekranach filmy przedstawiające najważniejsze momenty swojej kariery na Wimbledonie.

Z biegiem lat fani Wimbledonu pokochali Murraya.

Po raz pierwszy wziął udział w turnieju w 2005 roku jako nastolatek i ostatecznie stał się jednym z najlepszych graczy na świecie w czasach, gdy dominowali Roger Federer, Rafael Nadal i Djokovic.

Murray po raz pierwszy dotarł do finału Wimbledonu w 2012 roku, gdzie przegrał z Federerem. Porażka ta doprowadziła brytyjską gwiazdę do łez i nieco zmieniła postrzeganie go przez opinię publiczną.

Miesiąc później Murray ponownie stanął na tym samym korcie i zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Zwycięstwo zapoczątkowało udany rok dla Murraya, ponieważ wygrał US Open – swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema.

Następnie w 2013 roku wrócił na Wimbledon, gdzie zakończył 77-letnie oczekiwanie Wielkiej Brytanii na zwycięstwo w mistrzostwach mężczyzn w grze pojedynczej – niesamowity moment, który obecnie zapisał się w historii kraju.

W 2016 roku Murray zdobył swój drugi tytuł Wimbledonu i stwierdził, że jest to jego ulubione zwycięstwo.

Jednak kontuzje odegrały dużą rolę w ostatnich sezonach, ponieważ Murray miał problemy z rywalizacją.

Miał nadzieję, że weźmie udział w zawodach gry pojedynczej na Wimbledonie, co byłoby jego ostatnim startem w tym roku, ale nie był w stanie dojść do siebie po operacji kręgosłupa, którą przeszedł w zeszłym miesiącu.

Zamiast tego zdecydował się na grę deblową – w krótszym formacie – ze swoim bratem Jimmym, ale w czwartek duet przegrał w prostych setach 7:6 (8-6), 6:4 z Johnem Beersem i Rinkiem Hijikatą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *