Anglia 1:0 Haiti: Nieszczęścia, dramat karny i olśniewający Dumorne

Anglia rozpoczęła starania o dziewiczy tytuł mistrza świata kobiet od wygranej 1: 0 z Haiti w grupie D – ale nie był to oczekiwany występ dla strony, która miała nadzieję dotrzeć do finału.

Mistrzowie Europy, których przygotowania do turnieju zostały zakłócone przez kłótnię o premie, mogli zostać w tyle w pierwszej połowie, gdyby debiutantom z Haiti w Pucharze Świata udało się wykończyć jedną ze swoich genialnych okazji.

Anglia dokonała przełomu z rzutu karnego, choć dopiero przy drugiej próbie. Pacheba-Lewis została ukarana za zagranie ręką, a Georgia Stanway awansowała, ale jej wysiłek znakomicie obronił Curley Theus. Na nieszczęście dla bramkarza z Haiti, słusznie uznano, że wcześniej opuścił linię bramkową, dzięki czemu Stanaway miał okazję odzyskać piłkę. Nie popełniłeś wtedy błędu.

Dla Anglii to wystarczyło, aby rozpocząć mundial od zwycięstwa. Ale był to wynik, który prawdopodobnie dostarczył więcej pytań niż odpowiedzi.

Głębiej

Sfrustrowane lwice i szokująca FA: Spór, który zagraża angielskiej kampanii Pucharu Świata

Problemy z punktacją Anglii pozostają

Debata na temat tego, czy Rachel Daly, czy Alessia Rousseau powinna rozpocząć się, gdy napastnik Anglii uciekł na początku meczu. Ogłoszenie, że Rousseau wystąpi w wyjściowym składzie, wywołało pewne poruszenie, biorąc pod uwagę jej brak formy i fenomenalną kampanię Daly, która zdobyła Złotego Buta w kobiecej Premier League, ale nie było to zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Anglia wyglądała lepiej i bardziej wszechstronnie, idąc do przodu z Rousseau na boisku.

Od samego początku wydawała się bystra i fizyczna, ale pierwsza szansa nie przeszkadzała Thaos. Półwolej w drugiej połowie zaowocował lepszą interwencją bramkarza. Rousseau nie brakowało chęci ani intencji, zwłaszcza gdy kilka minut później ostro ruszyła na Theus, by zdobyć okazję do główki.

Ta gra wydawała się jej idealną okazją do znalezienia bardzo potrzebnego rytmu na początku mistrzostw świata i niekoniecznie był to słaby występ – jej ruch, gra w biegu, jej pozycja były tak samo niebezpieczne jak zawsze – ale mimo to to zakończenie jest tym, co ją odstrasza.

Był to kolejny mecz, w którym Anglia nie zdobyła gola z otwartej gry, osiągając 337 minut.

READ  Wyniki March Madness i aktualizacje na żywo: Clemson vs. Arizona, UConn vs. SDSU, harmonogram Sweet 16 i drabinka turniejowa NCAA

Flo Lloyda Hughesa

Lwice uratowane przez rzut karny

Do tej pory rozegrano osiem meczów w tym turnieju, z których każdy miał rzut karny. Anglia mogła mieć ich dwóch w samej pierwszej połowie dzisiaj.

Sędzia na boisku został poproszony przez VAR, aby podszedł do monitora po tym, jak Diana Pierre-Louis sfaulowała Chloe Kelly w polu karnym mocnym uderzeniem głową pod stopą angielskiego napastnika. Jeśli wyizolujesz ten incydent, będzie to kara. Ale w okresie poprzedzającym to uznano, że Rousseau sfaulował Tabithę Joseph, więc nie przyznano kary. Pierre Louis został ukarany żółtą kartką i ostatecznie była to słuszna decyzja.

(Zdjęcie: Zac Goodwin/PA Images za pośrednictwem Getty Images)

Jednak kilka minut później Anglia otrzymała wyraźny rzut karny, po tym jak Lowe podniosła ręce i na palcach dośrodkowała wycelowana w Lucy Bronze.

Ulubiony wykonawca rzutów karnych Anglii, Stanway, wstał i wykonał swoją zwykłą technikę, używając siły, by pokonać bramkarza, ale był na idealnej wysokości dla Theusa, który kopnął piłkę szeroko. Jednak analiza VAR wykazała, że ​​nr 1 Haiti zbyt wcześnie zjechał z linii i kara została słusznie odzyskana. W drugiej próbie Stanaway poszedł tą samą drogą, ale uderzył piłkę znacznie niższą trajektorią i pod ostrym kątem. Pomocnik Bayernu Monachium wykazał się pewnością siebie i opanowaniem, wyprowadzając Anglię z dala od bramki.

Port Charlotty

Błyszczący rdzawy na początku przez około cztery miesiące

Mille Brite nie rozegrało żadnego meczu od 22 marca do dzisiaj. Nabawiła się kontuzji kolana 44 minuty po tym, jak Chelsea pokonała Lyon 1:0 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów i wróciła do pełnych treningów dopiero po przybyciu reprezentacji Anglii do Australii. Oznaczało to, że wyjściowa czwórka przeciwko Haiti w składzie Lucy Bronze, Bright, Jess Carter i Alex Greenwood nie trenowała ze sobą regularnie, nie mówiąc już o grze jako jednostka.

Bright był, co zrozumiałe, zardzewiały po czterech miesiącach nieobecności. Jako kapitan zespołu straciła posiadanie piłki swoim pierwszym podaniem i bardzo chciała przechwytywać piłki, ale wypadła z pozycji, gdy Haiti ruszyła do kontrataku, a jej zwykle precyzyjne, ukośne podania były nierówne.

Odbyła się debata na temat tego, kto zagra dziś na pozycji środkowego obrońcy obok Praeta. Trenerka Sarina Wiegmann wybrała Cartera na centralną rolę z Greenwoodem na lewym obrońcy, na pozycjach, które grali w bezbramkowym meczu towarzyskim przed turniejem z Portugalią trzy tygodnie wcześniej.

READ  Nuty NL West: Soto, Padres, Merrill, Wood, Giants, Heaney, Taylor

Haiti kilka razy wchodził za Carterem i Brightem, jego kolegami z drużyny Chelsea. To sprawiło, że Anglia wyglądała mniej bezpiecznie z tyłu, ale parze udało się zachować większą kontrolę w drugiej połowie. Jeśli chodzi o Greenwood, urodzoną lewonożną, jej podania i stałe fragmenty gry były cennym atutem.

Inne drużyny biorące udział w turnieju, patrząc na ten występ, poczują, że mogą wykorzystać angielską linię obrony, zwłaszcza że Leah Williamson nie zagra w Pucharze Świata z powodu kontuzji.

Dumorne olśniewa wspaniałym Haiti

Melchy Dumorne przemawiał już w okresie poprzedzającym ten turniej po tym, jak w pojedynkę poprowadził Haiti do finału Mistrzostw Świata, strzelając dwa wspaniałe gole w wygranym 2:1 dla Chile. Zapewniła sobie również ogromny ruch do ośmiokrotnego zwycięzcy Ligi Mistrzów Lyonu po imponującym sezonie 2022-23 z innym Francuzem Reimsem, strzelając 11 bramek i zdobywając pięć asyst w 18 występach.

Odważny 19-latek jest urodzonym zwycięzcą meczu z imponującymi umiejętnościami i wykończeniem.

W meczu z Anglią pokazała dokładnie, dlaczego wszyscy o niej mówią. W ciągu 90 minut pokonała niewiarygodną ilość boiska, chciała wyjść na prowadzenie przy każdej nadarzającej się okazji i prawie zdobyła bramkę – jej strzał z krawędzi pola karnego w drugiej połowie był mniej więcej tak szeroki jak Mary Erbes.

Dumornay był jednym z nich Atletyczny Oto najważniejsze pozycje The Radar, które opublikowano przed tym turniejem. Udowodnisz to dzięki dynamicznemu i inspirującemu programowi w Brisbane.

Głębiej

Radar — przewodnik skautowy na Mistrzostwa Świata Kobiet w Lekkiej Atletyce 2023

Nowe podejście do alternatyw

Sarina Wiegmann musiała radzić sobie ze zmianami w zupełnie inny sposób w okresie poprzedzającym mundial.

Na zeszłorocznych mistrzostwach Europy jej rutynowe zmiany przebiegały jak w zegarku, aw 60. minucie wymieniono Chloe Kelly, Alicię Russo i Ellę Tone. Rok później te trzy i różne narzędzia zaczęły badać ich zastosowanie na ławce. Wyglądało na to, że temu trio chwilami zabrakło pomysłów, a zmieniające grę role, które mieli swobodę odgrywania na mistrzostwach Europy na ojczystej ziemi, zostały całkowicie zmienione. Teraz muszą występować jako starter i ciężko pracować w frustrujących chwilach dla zespołu.

READ  Dogłębne spojrzenie na nowy projekt koszulki Philadelphia Flyers: połączenie przeszłości i teraźniejszości

Pierwsza zmiana Wiegmanna przeciwko Haiti nastąpiła punktualnie, ale to Lauren James zastąpiła Lauren Hemp. Napastnik Chelsea trafił szeroko do Hemp i natychmiast dał szansę Anglii. James nie tylko stał się bardzo potrzebnym nosicielem piłki, ale jej celność widzenia i podania otworzyły pole manewru dla innych, pozwalając Anglii na szybszą zmianę gry.

Następnie Daly wszedł na boisko w 75. minucie, zastępując Rousseau w zmianie, która zmusiła Anglię do mniejszej gry nogami i zamiast tego uderzania jako docelowy napastnik. Konwersja spowodowała problemy dla Haiti, a Daly miał dwie szanse głową w krótkim odstępie czasu, ale nie mógł skierować żadnej z nich na tył siatki.

Powolny start – ale byliśmy tu już wcześniej

W ich pierwszym meczu Euro przeciwko Austrii rok wcześniej na Old Trafford Manchesteru United, przed rekordową wówczas publicznością, liczącą 68 871 osób, było ciężko. Anglia wygrała, ale tylko 1:0. To był zorganizowany, ale pełen napięcia występ.

W meczu z Haiti Anglia była gorliwa w swoich wysiłkach i zaprezentowała brawurowy występ, ale pierwsza połowa była chaotyczna. Gra była bardzo otwarta, co pasowało Haiti. Było dużo rotacji piłki i Anglia potrzebowała większej kontroli.

Najważniejszą rzeczą od dzisiaj było postawienie na planszy trzech punktów. Teraz muszą budować mistrzostwa i stopniowo nabierać rozpędu jako zespół. To zajmie trochę czasu. Anglia rozegrała tylko trzy mecze w ciągu czterech miesięcy; Teraz mają trzy w ciągu 11 dni.

(Górne zdjęcie: Zac Goodwin/PA Images za pośrednictwem Getty Images)