Anthony Joshua strzelił wczesnego nokautu w zwycięskim meczu z Francisem Nagano

W piątek w Riyadzie w Arabii Saudyjskiej były mistrz wagi ciężkiej Anthony Joshua powstrzymał raczkującą drogę Francisa Nagano do sławy, pokonując gwiazdę mieszanych sztuk walki przez nokaut w drugiej rundzie.

Joshua (28-3, 25 przez nokaut) szybko poradził sobie z Naganoo, kończąc walkę mocnym prawym overhandem, który powalił Kameruńczyka na ziemię. Ngannou (0-2, 17-3 w MMA) walczy w swoim drugim zawodowym meczu bokserskim po zdobyciu korony wagi ciężkiej UFC w 2021 roku.

„Tak właśnie jest” – powiedział Joshua w transmisji DAZN po walce. „Kiedy zobaczyłem walkę Francisa z Tysonem Furym, zdałem sobie sprawę, że może walczyć. Chciałem wziąć w tym udział. Jest inspiracją. Jest wielkim mistrzem i ta decyzja w niczym nie umniejsza jego umiejętności.

Październikowa walka Ngannou z mistrzem wagi ciężkiej World Boxing Council Furym stanowiła wyraźny kontrast. 37-letnia gwiazda MMA przystąpiła do walki jako znacznie słabsza drużyna, ale w trzeciej rundzie rzuciła oszałamiającą Furię lewym hakiem. Po 10 klatkach Fury uniknął kontrowersyjnego zwycięstwa niejednogłośną decyzją na kartach wyników.

Nagano powiedział, że boks był jego pierwszą miłością, zanim odkrył MMA. Ale wywołało to emocje w jego debiucie w boksie zawodowym.

Mike Tyson i Jake Paul zorganizują w lipcu mecz bokserski w serwisie Netflix

Przed piątkową walką Joshua powiedział, że nie będzie lekceważyć Nagano, jak niektórzy sądzą, że Fury. Jego trener, Ben Davison, powiedział, że Ngannou wniósł do walki „fałszywą pewność siebie”.

W piątek 34-letni Joshua zdominował postępowanie.

Zdobył potężne prawo do wyeliminowania Ngannou pod koniec pierwszej rundy. Joshua trafił prawą ręką, aby ponownie go powalić w drugiej rundzie. Kilka sekund po tym, jak Ngannou wstał, Joshua wykonał miażdżący prawy strzał, który przygniótł przeciwnika do płótna. Lekarze przy ringu podali Ngannou tlen i odzyskał przytomność.

READ  Akcje Credit Suisse wzrosły o 23% po ogłoszeniu pożyczki przez Szwajcarski Bank Narodowy

„Powiedziałem mu, że nie powinien rezygnować z boksu” – Joshua powiedział o Nagano. „Może dobrze sobie poradzić. Walczył z dwoma mistrzami.

Dla Ngannou zdecydowana porażka przekreśla jego szanse na rewanż z Furym, który 18 maja ma zmierzyć się z Oleksandrem Usykiem o niekwestionowany tytuł wagi ciężkiej. Po opuszczeniu UFC w zeszłym roku i przejściu do konkurencyjnej ligi Professional Fighters League, Nagano wróci do klatki w styczniu 2022 roku, aby zmierzyć się z Renanem Ferreirą w swoim debiucie w PFL i pierwszej walce w MMA.

Usyk pokonał Joshuę i zdobył pasy mistrzowskie w 2021 r., a następnie powtórzył ten wyczyn, aby zachować je w 2022 r. Promotor Eddie Hearn powiedział, że zwycięzca piątkowej walki zmierzy się ze zwycięzcą walki zaplanowanej na 18 maja, otwierając drzwi do hitowej walki pomiędzy Joshuą i Furym, której Hearnowi nie udało się zapewnić w przeszłości.

„Mój zespół będzie kształtował moją przyszłość” – powiedział Joshua. „Jestem tutaj, aby walczyć. Wrócę do klatki, zamknę się w niej i wrócę, gdy nadejdzie czas walki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *