Apple oficjalnie ostrzega użytkowników, aby nie wkładali mokrych iPhone'ów do ryżu

Zdjęcie iPhone'a częściowo zanurzonego w misce ryżu.

Od lat właściciele utopionych iPhone'ów przysięgają na sztuczkę z moczeniem ryżu. Apple pada deszcz na ich paradzie.
zdjęcie: Orabroic (Walka o akcje)

Ratowanie mokrego iPhone'a poprzez umieszczenie go w misce lub torbie z nieugotowanym ryżem jest od lat popularną metodą ratunkową, ponieważ ryż wchłania nadmiar wody z telefonu. Jednak bóg iPhone'a niedawno ostrzegł biednych ludzi, aby w takich sytuacjach nie sięgali po ryż, twierdząc, że może to pogorszyć sytuację.

W Najnowszy dokument wsparciaApple stwierdziło, że umieszczenie mokrych urządzeń w worku z ryżem może „pozwolić małym cząstkom ryżu uszkodzić iPhone’a”, choć nie wdawało się w szczegóły. Firma odradzała także stosowanie innych znanych trików, jak np. wykorzystywanie zewnętrznego źródła ciepła do suszenia telefonu czy wtykanie wacika w złącze. Najnowszą wskazówkę Apple zauważył Świat Maca.

Ostrzeżenie firmy dotyczące ryżu zbiega się z ostrzeżeniami innych ekspertów od napraw, którzy stwierdzili, że… Penetracja ryżu działa wolniej Zamiast zostawiać iPhone'a na blacie do wyschnięcia. W takich sytuacjach czas odgrywa kluczową rolę, ponieważ najważniejsze jest, aby woda nie uszkodziła elektroniki wewnątrz telefonu.

Zamiast uciekać się do ryżu, Apple oferuje użytkownikom alternatywne rozwiązanie. Jeśli Twój iPhone lub złącze ładowania jest mokre – w tym drugim przypadku pojawi się alert i wyłączy ładowanie – Apple zaleca następujące postępowanie:

  • Odłącz kabel od iPhone'a, a drugi koniec kabla od zasilacza lub akcesorium. Nie podłączaj kabla ponownie, dopóki iPhone i kabel nie będą całkowicie suche.
  • Delikatnie ściśnij iPhone'a na dłoni złączem skierowanym w dół, aby usunąć nadmiar płynu. Pozostaw iPhone'a w suchym miejscu z dopływem powietrza.
  • Po co najmniej 30 minutach spróbuj naładować za pomocą kabla Lightning lub USB-C albo podłączyć akcesorium.
  • Jeśli alert pojawi się ponownie, oznacza to, że w złączu lub pod stykami kabla nadal znajduje się płyn. Pozostaw iPhone'a w suchym miejscu z dopływem powietrza na maksymalnie jeden dzień. W tym czasie możesz spróbować ponownie naładować lub podłączyć akcesorium. Całkowite wyschnięcie może zająć do 24 godzin.
  • Jeśli telefon jest suchy, ale nadal nie można go naładować, odłącz kabel od zasilacza, odłącz zasilacz od gniazdka ściennego (jeśli to możliwe), a następnie podłącz go ponownie.

Jeśli rady Apple nie pomogą, można śmiało powiedzieć, że prawdopodobnie potrzebujesz pomocy profesjonalnych ekspertów w dziedzinie napraw, a może nawet będziesz musiał przygotować się na zakup nowego iPhone'a. Cokolwiek robisz, oprzyj się pokusie sięgnięcia po ryż.

READ  Microsoft „Confident” Activision może ulepszyć Call Of Duty na Nintendo Switch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *