Trwa akcja Młodych Patriotów

Czasy się zmieniają w One Patriot Place. Oprócz szeroko zakrojonej restrukturyzacji sztabu trenerskiego i potencjalnego dodania nowego rozgrywającego poza sezonem, drużyna New England Patriots wydaje się również gotowa zerwać więzi z niektórymi z najbardziej doświadczonych zawodników.Poniedziałkowe transakcje sugerują to samo, zwłaszcza jeśli spojrzeć na nie w kontekście całej sytuacji. Patriots rozpoczęli dzień z 14 zawodnikami w wieku powyżej 30 lat na podstawie kontraktów. Z tych czternastu dwóch zostało zwolnionych, u jednego uznano kontrakt za nieważny, a u jednego przeszedł na emeryturę.

Oczywiście, wiek 30 lat jest nieco arbitralnym rozgraniczeniem, jeśli chodzi o analizę list. Można jednak spojrzeć na to również w ten sposób: z 14 najlepszych zawodników drużyny trzech zostało w poniedziałek usuniętych z listy, a czwarty również wydaje się odchodzić.

Zaangażowani gracze to 33-letni obrońca Lawrence Guy i 31-letni Adrian Phillips. Obaj zostali zwolnieni odpowiednio po siedmiu i czterech latach pracy w klubie. Wydaje się, że zespół czuje się lepiej, mogąc zaoszczędzić potencjalne ograniczenie wynoszące 5,17 miliona dolarów, zamiast mieć w składzie dwóch weteranów.

Co więcej, 30-letniemu napastnikowi Trentowi Brownowi nie zaproponowano przedłużenia kontraktu przed unieważnieniem kontraktu. Teraz przejdzie na emeryturę w połowie marca, a jego przyszłość wciąż jest niejasna po sezonie nękanym kontuzjami i pytaniami o zaangażowanie po obu stronach.

Ponadto 34-letni James Ferentz zapowiedział odejście na emeryturę.

Dla Patriotów jest to bardzo łatwa sytuacja. Choć odejście Ferentza nie było zaskoczeniem i nie osłabiło znacząco ogólnego składu, Gay, Phillips i Brown odegrają w 2023 roku znaczące role na swoich pozycjach w obronie, zespołach specjalnych i ataku.

Być może nie tylko oni opuszczają swoją grupę wiekową. Spojrzenie na dziesięciu pozostałych członków pokazuje, że dominuje niepewność.

Specjaliści z zespołu Matthew Slater (38) i Cody Davis (34) są zarówno wolnymi agentami, jak i kandydatami na emeryturę, co dotyczy również ofensywnego ataku Rileya Reiffa (35). Wideout DeVante Parker (31 l.) ma za sobą rozczarowujący sezon i chociaż struktura jego kontraktu wskazuje, że będzie obowiązywać do 2024 r., w tej chwili nic nie jest pewne. Tymczasem ofensywny wślizg Connor McDermott (31) i defensywny Daniel Equale (30) również nie mają gwarancji powrotu.

Może tak być również w przypadku wyróżniającego się defensywy Matthew Judona (31). Chociaż jest jednym z najlepszych zawodników Patriots od czasu przybycia jako wolny agent w 2021 roku, wkracza w ostatni rok swojego kontraktu i może zostać kandydatem do wymiany.

To pozostawia w drużynie tylko trzy stosunkowo bezpieczne zakłady na przyszły sezon: snaper Joe Cardona (31), środkowy David Andrews (31) i obrońca narożnika Jonathan Jones (30).

Niezależnie od tego, co stanie się z zawodnikami, którzy ukończyli 30. rok życia, pozostającymi w drużynie, poniedziałkowe posunięcia sugerują, że Patrioci chcą się odmłodzić. Nie byłoby niespodzianką, gdyby na początku sezonu zasadniczego poprawili swoje miejsce na 27. miejscu na najstarszej liście w piłce nożnej.

Czytaj więcej

READ  Ranking 2022 Memorial Championship: aktualizacje na żywo, pełne relacje i wyniki golfa w sobotniej trzeciej rundzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *