Apple ogłosiło nowego MacBooka Pro z chipsetami M2 Pro i M2 Max

Apple zaprezentowało nowe wersje MacBook Pro 14-calowy i 16-calowyKoniec miesięcy spekulacji na temat sprzętu. Nowe funkcje obejmują najnowsze chipsety M2 Pro i M2 Max – ale niewiele więcej.

Prawie wszystko inne pozostaje takie samo, jak widzieliśmy w wersjach M1 Pro i M1 Max MacBooka Pro: ta sama konstrukcja z płaską ramką, ten sam mały wyświetlacz LED i ten sam układ portów. Nie jest to szczególnie zaskakujące, ponieważ wersje M1 tych samych laptopów mają gruntowny przegląd projektu. Kolejna duża zmiana tak szybko nie była tak naprawdę w kartach.

Przed ogłoszeniem krążyły pogłoski, że chipsety M2 Pro i M2 Max oferują stosunkowo niewielką wydajność w porównaniu do swoich poprzedników. Było to głównie oparte na tym, że układ M2 nie był ogromną poprawą w stosunku do M1. Jednak własne układy Apple są znane ze swojej mocy i wydajności, a M2 Pro i M2 Max mogą oferować podobne zalety.

Zgodnie z komunikatem prasowym Apple, M2 Pro jest wykonany w pięcionanometrowym procesie i oferuje o 40% szybszy czas renderowania obrazu w programie Adobe Photoshop w porównaniu do M1 Pro. Jest wyposażony w maksymalnie 32 GB zunifikowanej pamięci i można go skonfigurować tak, aby miał 10 lub 12 rdzeni procesora i do 19 rdzeni GPU.

Tymczasem M2 Max ma 67 miliardów tranzystorów — trzy razy więcej niż podstawowy M2 — i może być wyposażony w maksymalnie 96 GB ujednoliconej pamięci. Ma te same 12 rdzeni procesora, co M2 Pro, ale 38 rdzeni GPU zamiast 19 M2 Pro. Apple nie dostarczył żadnych testów porównawczych dla M2 Max.

Po opublikowaniu pierwszych recenzji będziemy musieli zobaczyć, jak wypadną liczby Apple. Według kilku serwisów te zdjęcia mogą pojawić się już w poniedziałek przyszłego tygodnia.

READ  Mario Movie to dopiero początek „Współpracy nagród” Nintendo i Illumination

Mac mini w końcu rezygnuje z Intela

Osoba siedząca przy biurku i korzystająca z komputera Mac mini.

Oprócz MacBooka Pro firma Apple wprowadziła również nowego Maca mini z układem M2 i chipsetem M2 Pro. Oznacza to, że seria Mac mini nie ma teraz opcji Intela, będąc jednym z ostatnich komputerów Apple Mac, które nadal mają układ Intela.

Oznacza to, że Mac Pro jest nadal jedynym komputerem Mac, który nie przeszedł całkowicie na układ Apple. Według plotek prawdopodobnie nie będziemy musieli długo na to czekać.

Wciąż krążą duże plotki, na które przygotowuje się Apple Wyjątkowe wydarzenie w marcu Gdzie zostanie wydana grupa nowości. Obejmuje to Apple Silikonowy Mac Pro, nowy Mac mini, a może nawet Zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej. Po właśnie ogłoszonym MacBooku Pro jest to produkt niższy niż oczekiwano na wystawie – ale wciąż jest na co czekać.

Zalecenia redaktorów


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *