Apple szuka partnera AI dla Apple Intelligence w Chinach

W przypadku iOS 18 Apple współpracuje z OpenAI, aby zintegrować ChatGPT z iPhonem, gdzie ChatGPT będzie współpracować z Siri w celu obsługi żądań dotyczących treści generowanych przez sztuczną inteligencję. ChatGPT i inne podobne usługi AI nie są dostępne w Chinach, więc Apple musi znaleźć alternatywę.


Według doniesień Apple aktywnie poszukuje chińskiej firmy, z którą mogłaby współpracować w zakresie funkcji AI w Chinach Dziennik Wall Street. Apple przeprowadził rozmowy z Baidu, Alibaba Group i start-upem Baichuan AI z Pekinu, ale nie osiągnięto żadnego porozumienia.

Wraz z premierą systemów iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia tej jesieni funkcje Apple Intelligence będą dostępne dla coraz mniejszej liczby klientów. Apple powiedział dzisiaj, że nie będzie oferować tych funkcji krajom UE, a bez umowy z chińską firmą zajmującą się sztuczną inteligencją Chiny również mogą wyjść.

Chiny wymagają od firm uzyskania zgody rządu na wdrożenie chatbotów opartych na dużych modelach językowych i jak dotąd nie zatwierdziły żadnych produktów AI opracowanych poza granicami kraju. Apple rozważał możliwość uzyskania zgody na swój model wielojęzyczny, ale stwierdził, że chińskie organy regulacyjne raczej na to nie pozwolą. Aby wprowadzić funkcje Apple Intelligence do Chin, Apple musi podpisać umowę z chińską firmą zajmującą się sztuczną inteligencją.

Nie jest jasne, czy Apple będzie miało wystarczająco dużo czasu na przygotowanie chińskiej wersji Apple Intelligence na wrzesień, nawet jeśli uda mu się sfinalizować transakcję w najbliższej przyszłości, dlatego jest mało prawdopodobne, że Apple Intelligence pojawi się w Chinach wcześniej. Nawet jeśli Apple to osiągnie, w chwili premiery Apple Intelligence będzie dostępne wyłącznie w języku angielskim (amerykańskim), a obsługa dodatkowych języków pojawi się w 2025 roku.

według Dziennik Wall StreetApple pozostaje w tyle za konkurencyjnymi producentami smartfonów w Chinach, ponieważ funkcje AI są już dostępne na urządzeniach najlepiej sprzedających się chińskich marek, takich jak Vivo, Huawei, Xiaomi i Honor. Nawet Samsung ma smartfon z integracją AI w Chinach, gdzie nawiązał współpracę z Baidu i Meitu.

READ  Potwierdzono wydanie konsoli Valorant na Xbox i PS5, beta rusza w przyszłym tygodniu – SGF 2024

Uwaga: Ze względu na polityczny lub społeczny charakter dyskusji na ten temat, wątek dyskusji znajduje się na naszej stronie wiadomości polityczne forum. Wszyscy członkowie forum i odwiedzający witrynę mogą czytać i śledzić temat, ale zamieszczanie postów jest ograniczone do użytkowników forum, którzy mają co najmniej 100 postów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *