Apple zwiększa zamówienia na chip A18 w oczekiwaniu na duży popyt na iPhone’a 16

Według doniesień Apple zwiększyło zamówienie na chipy nowej generacji od TSMC do 90–100 milionów sztuk w odpowiedzi na oczekiwania zwiększonego popytu na iPhone’a z serii 16.


Uważa się, że początkowa wielkość zamówień na chipy dla iPhone’a 15 w zeszłym roku wyniosła 80–90 milionów sztuk, co sugeruje, że Apple spodziewa się wyższego popytu na swoje urządzenia na rok 2024 i wyniesie 10 milionów sztuk, według tajwańskiego źródła. CTEE.

Oczekuje się, że pojawienie się Apple Intelligence w iOS 18 zwiększy początkową sprzedaż urządzeń. Jednym z powodów jest to, że Apple Intelligence wymaga do działania co najmniej iPhone’a 15 Pro, co oznacza, że ​​właściciele iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus z zeszłego roku nie będą mogli korzystać z nowych funkcji Apple AI, chyba że dokonają aktualizacji do iPhone’a 15 Pro lub wybiorą jedną z nich. modele iPhone’a 16.

Zeszłoroczne iPhone’y 15 i iPhone 15 Plus zostały wyposażone w chip A16 Bionic — ten sam chip, który można znaleźć w modelach iPhone’a 14 Pro — podczas gdy iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max są wyposażone w chip A17 Pro wyprodukowany w procesie 3 nm drugiej generacji TSMC , znany również jako „N3E”. Według TSMC N3E jest tańszy i zapewnia lepszy zwrot w porównaniu z poprzednią generacją N3B.

Oczekuje się, że wszystkie cztery modele tegorocznej linii iPhone’a 16 będą korzystać z chipsetów marki A18 wyprodukowanych w procesie N3E. Pomimo przejścia na N3E, układ A18 w iPhone’ach 16 i iPhone’ach 16 Plus prawdopodobnie przyjmie konstrukcję A17 Pro, która była używana w modelach iPhone’a 15 Pro. Tymczasem iPhone 16 Pro i ‌iPhone 16 Pro‌ Max będą prawdopodobnie korzystać z chipa oznaczonego jako „A18 Pro”, który może być wyposażony w ulepszony silnik neuronowy z większą liczbą rdzeni, co umożliwi lepszą wydajność AI/ML.

READ  Oferty dnia: zamów w przedsprzedaży konsolę Nintendo Switch OLED Zelda Tears of the Kingdom, kartę pamięci Switch 400 GB za 29 USD, AirPods Pro za 195 USD

Standardowe modele iPhone’a 16 można również rozbudować do 8 GB pamięci RAM, w porównaniu z 6 GB w modelach iPhone’a 15. Dzięki temu wszystkie cztery modele iPhone’a 16 będą wyposażone w 8 GB pamięci RAM, co według Apple stanowi minimum wymagane do obsługi modeli z dużymi językami ​​(algorytmy obsługujące sztuczną inteligencję) lokalnie na urządzeniu, a nie w chmurze.

Bazując na poprzednich latach, Apple ma wypuścić iPhone’a 16 jesienią, czyli około połowy września. Aby uzyskać więcej informacji, koniecznie sprawdź nasze dedykowane raporty dotyczące iPhone’a 16 i iPhone’a 16 Pro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *