Co najmniej 27 osób zginęło w panice podczas zgromadzenia religijnego w północnych Indiach Wiadomości o religii

Wiele innych osób zostało rannych w wypadku, który miał miejsce w dzielnicy Hathras w stanie Uttar Pradesh, gdzie władze obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

Co najmniej 27 osób zginęło w panice podczas wydarzenia religijnego w dystrykcie Hathras w indyjskim stanie Uttar Pradesh – podają urzędnicy i doniesienia lokalnych mediów.

„Jak dotąd otrzymaliśmy 27 ciał… i ciała wciąż przybywają” – powiedział we wtorek agencji prasowej AFP Ram Mohan Tiwari, główny urzędnik ds. zdrowia w północnym stanie.

Tłumy ludzi zebrały się, aby uczcić święto hinduskiego boga Śiwy w wiosce Hathras, około 140 kilometrów (87 mil) na południowy wschód od New Delhi.

Policja w Hathras podała, że ​​wśród ofiar śmiertelnych są 23 kobiety, troje dzieci i mężczyzna. Dodał, że po wypadku do szpitali trafiło ponad 150 osób, i dodał, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

Umesh Kumar Tripathi, naczelny lekarz okręgu, powiedział reporterom: „Kilka rannych osób zostało zabranych do szpitala. Główną przyczyną jest panika podczas wydarzenia religijnego”.

Minister stanu Yogi Adityanath nakazał wszczęcie śledztwa w sprawie incydentu.

„Wydano instrukcje odpowiednim urzędnikom, aby na wypadek wojny przeprowadzili akcje ratownicze i zapewnili odpowiednie leczenie rannym” – napisał na stronie internetowej „X”.

W Indiach podczas głównych świąt religijnych w miejscach kultu często dochodzi do śmiertelnych wypadków.

Co najmniej 112 osób zginęło w 2016 r. w wyniku potężnej eksplozji spowodowanej zakazanym pokazem sztucznych ogni w świątyni z okazji hinduskiego Nowego Roku.

Eksplozja rozerwała betonowe budynki i wywołała pożar w kompleksie świątynnym w Kerali, gdzie zgromadziły się tysiące osób.

READ  Dymisja trzeciego w ciągu miesiąca ministra japońskiego rządu ciosem dla premiera

W 2013 roku 115 wiernych zginęło w wyniku paniki na moście w pobliżu świątyni w stanie Madhya Pradesh w środkowych Indiach.

W okolicy zgromadziło się do 400 000 ludzi, a panika nastąpiła po tym, jak rozeszła się pogłoska, że ​​most wkrótce się zawali.

Około 224 pielgrzymów zginęło, a ponad 400 zostało rannych w wyniku paniki w 2008 roku w świątyni na wzgórzu w północnym mieście Jodhpur w stanie Radżastan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *