Aptos to nowa domyślna czcionka firmy Microsoft, nazwana na cześć społeczności hrabstwa Santa Cruz

Czy masz coś do powiedzenia? Firma Lookout przyjmuje listy do redakcji, w ramach naszych zasad, od czytelników. Wytyczne tutaj.

Po raz pierwszy od ponad 15 lat Microsoft zmienia domyślną czcionkę. W czwartek gigant technologiczny z Redmond w stanie Waszyngton ujawnił nazwę swojego nowego kroju pisma, słowa, które będzie znane w całym hrabstwie Santa Cruz: Aptos.

Projektant czcionek Steve Matteson zaprojektował czcionkę i nazwał ją Aptos „na cześć swojego ulubionego miasta Santa Cruz w Kalifornii, które nie posiada osobowości prawnej, którego krajobraz i klimat zasadniczo uosabiają różnorodność czcionki” — napisał Microsoft w post na blogu Czwartek.

Aptos to słowo Ohlone oznaczające „ludzi”.

„Mgła, plaże, sekwoje i góry Aptos podsumowują wszystko, co kochał w Kalifornii” — napisał w poście C. Daniels, główny menedżer programowy Microsoftu. „Odejście od treści cyfrowych i przywołanie pleneru było jak powrót do używania papieru i ołówka. Ręczne pisanie będzie odgrywać kluczową rolę w procesie twórczym Steve’a.”

Firma Microsoft używa Calibri jako domyślnej czcionki w dokumentach Word, arkuszach kalkulacyjnych Excel, prezentacjach PowerPoint i wiadomościach e-mail programu Outlook od 2007 roku.

Firma po raz pierwszy ogłosiła, że ​​zastąpi Calibri kwiecień 2021 r Powiedział, że wybierze spośród pięciu nowych dedykowanych linii oddanych do użytku w tym celu. W tamtym czasie Matteson nazwał linię Bierstadt na cześć szczytu w Kolorado, gdzie mieszka. Jego projekt konkurował z czterema innymi projektami liniowymi: Tenoret, Scina, Seaford i Grandview.

Microsoft powiedział, że Bierstadt (obecnie przemianowany na Aptos) odbił się szerokim echem. Czcionka zostanie wprowadzona jako domyślny krój pisma dla setek milionów użytkowników platformy Microsoft 365 w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

READ  Ogłoszenie miesięcznego składu gier PlayStation Plus na grudzień 2022 r

Zmiana przychodzi w momencie, gdy Nazwa Aptos konkuruje z czterema innymi w zupełnie innym konkursie w hrabstwie Santa Cruz — o zmianę nazwy Cabrillo College.

7 sierpnia Rada Powiernicza Cabrillo College będzie głosować nad nową nazwą spośród pięciu opcji: Seacliff College, Costa Vista College, Santa Cruz Coast College, Cagastaka College i Aptos College.

Społeczna grupa zadaniowa zawęziła listę sugerowanych imion z około 350 nazw do pięciu opcji. Rekomendacja nazwy zostanie przekazana zarządowi przed sierpniowym posiedzeniem, ale zarząd ostatecznie zdecyduje o nowej nazwie.

Według Microsoftu, Aptos to czcionka sans, zaprojektowana tak, aby była łatwa do odczytania i zawierała prostsze znaki, z mniejszą liczbą ozdobników. Microsoft powiedział, że Aptos jest czysty i wykonany z różnymi geometriami, aby działać w wielu różnych językach i być łatwym do odczytania na mniejszych ekranach o wysokiej rozdzielczości, powszechnych w dzisiejszych urządzeniach elektronicznych.

Microsoft powiedział, że Matteson zaprojektował czcionkę z „lekkim ludzkim dotykiem”.

„Chciał, aby Aptos miał uniwersalny urok nieżyjącego już prezentera NPR Carla Kasella i dowcipny ton gospodarza The Late Show Stephena Colberta” – napisał Daniels, dyrektor programowy Microsoftu. „Steve powiedział, że linia ma tak prostą osobowość, że nie może być„ jawnie ”neutralna. Musi być trochę ciepła”.

„To trochę jak słuchanie głosu GPS w porównaniu z ludzkim głosem” – powiedział Microsoftowi Matteson. „Ludzie wolą słuchać człowieka niż robota, który każe ci skręcić w lewo, to moja dusza, którą umieściłem w projekcie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *