Jamal Hill złamie Achillesa i zwakuje tytuł UFC

Tytuł wagi półciężkiej UFC jest wakujący – ponownie.

Jamal Hill, który jest mistrzem od sześciu miesięcy, ogłosił w czwartek wieczorem na swojej stronie na YouTube, że zerwał ścięgno Achillesa i zrzeknie się pasa. W filmie Hill powiedział, że będzie miał „chwilę”.

„Gdybym miał wybór, czy byłbym skłonny zrezygnować z pasa?” Powiedział. „Nie, nie będę. Musisz być konsekwentny. Rozumiem, to jest praca. Przedstawienie musi trwać. Nie jestem wyjątkiem”.

Hill pokonał byłego mistrza Glovera Teixeirę na gali UFC 283 w styczniu i zdobył wakujący wówczas tytuł. Teixeira miał zmierzyć się z mistrzem Jerrym Prochazką o pas w grudniu, ale Prochazka doznał kontuzji barku i musiał z niej zrezygnować. Zamiast walki Prochazka vs. Teixeira na UFC 292 w grudniu, UFC zarezerwowało walkę o wolny tytuł pomiędzy byłymi mistrzami Janem Błachowiczem i Magomedem Ankalaevem. Ten mecz zakończył się remisem, pozostawiając dywizję bez mistrza, dopóki Hill nie pokonał Teixeiry.

To już trzeci raz w ciągu ostatnich trzech lat, kiedy mistrz wagi ciężkiej UFC zrzekł się tytułu. Przed Prochazką i Hillem 205-funtowy King John Jones opuścił pas w sierpniu 2020 roku z determinacją, by przejść do wagi ciężkiej. Jones jest teraz mistrzem wagi ciężkiej UFC.

Hill powiedział, że docenia rezygnację Prochazki z tytułu pod koniec zeszłego roku, zamiast go utrzymywać i powstrzymywać dywizję.

„Zrobię to samo” – powiedział Hill. „W tej chwili najważniejszą rzeczą jest skupienie się na moim powrocie do zdrowia, skupienie się na powrocie do 100 procent”.

Hill (12-1, 1 NC) wygrał cztery z rzędu, zdobywając nagrody za noc walki za każde z tych zwycięstw. Pochodzący z Chicago ma rekord 6-1 (1 NC) w UFC. 32-letni Hill był pierwszym wychowankiem Dany White’a, który został niekwestionowanym mistrzem UFC.

READ  John Calipari wciąż pracuje nad sprowadzeniem Sheldona Sharpa z powrotem do Kentucky po projekcie reklamy

„Sweet Dreams” powiedział, że UFC obiecało mu, że zdobędzie tytuł po powrocie z kontuzji.

„Już wiem, że jestem prawdziwym mistrzem” – powiedział Hill. „Jestem prawdziwym bohaterem. Nie mogę się doczekać, aby to udowodnić”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *