Armia rosyjska jest „niekompetentna” i prowadzi żołnierzy na „rzeź”: Zełenski

  • Zełenski powiedział, że „niekompetentna” armia rosyjska powoduje „bezprecedensowe straty”.
  • Powiedział, że w tym procesie zginęło około 14 000 rosyjskich żołnierzy Zachodnie szacunki Bliżej 7000.
  • Zełenski dodał, że niektóre rosyjskie jednostki bojowe zostały zniszczone „w 80-90%” podczas walk.

W mocno sformułowanym przesłaniu w niedzielę ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że niektóre strefy walki są „po prostu zapchane ciałami rosyjskich żołnierzy”.

Ukraiński prezydent powiedział, że jego siły nadal odstraszają siły rosyjskie i „zadają bezprecedensowe straty siłom rosyjskim”. Dodał, że armia rosyjska okazała się „niekompetentna, po prostu zdolna do doprowadzania własnego narodu do masakr”.

„Niektóre jednostki okupantów zostały zniszczone w 80-90%” – powiedział Zełenski. kabel. „W miejscach szczególnie zaciekłych walk trupy rosyjskich żołnierzy leżą w stosach na froncie naszej obrony”.

„Te trupy i te trupy nie zostały usunięte” – dodał. „Nowe jednostki są popychane do ofensywy przez te organy. Niektóre rezerwy są gromadzone przez dowództwo sił rosyjskich tam, gdzie to możliwe”.

Zełenski powiedział, że do tej pory zginęło ponad 14 000 rosyjskich żołnierzy. Amerykańskie możliwości wywiadowcze W zeszłym tygodniu zginęło 7000 ze 150 000 rosyjskich żołnierzy, którzy wzięli udział w wojnie.

„Zdajemy sobie sprawę, że Rosja ma nieograniczone zasoby ludzkie i mnóstwo sprzętu, pocisków i bomb. Ale chcę zapytać obywateli Rosji. Co zrobili z tobą przez lata, kiedy przestałeś zauważać swoje straty?”, powiedział Zełenski . „To jest 14 000 matek i 14 000 ojców. To są żony, a to są dzieci, krewni i przyjaciele. Nie zauważasz?”

Ostrzegł, że „będzie tylko więcej ofiar”, ponieważ wojna Rosji z Ukrainą będzie trwać. W ciągu ostatnich kilku tygodni Zełenski kilkakrotnie wzywał do rozmów pokojowych z Rosją, ostrzegając, że w przeciwnym razie Rosja poniesie straty. „Kilka pokoleń do odzyskania” Od.

READ  Oznaki zakończenia śledztwa Johna Durhama w sprawie śledczych Trumpa i Rosji

Podczas niedzielnego wywiadu dla CNN Zełenski powiedział, że jest gotowy do prowadzenia negocjacji z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, ale ostrzegł, że jeśli te rozmowy się nie powiodą, „to znaczy, że jest to III wojna światowa”. Relacjonowany przez Insidera John Dorman.

„Ukraina zawsze szukała pokojowego rozwiązania” – powiedział Zełenski w Telegramie. „Bo liczymy wszystkich zmarłych, bo każda zniszczona rodzina, każdy zniszczony dom ma dla nas znaczenie. Bo byliśmy Ukraińcami, a człowiek jest dla nas bezcenny”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *