Atak w Clapham: matka i dziewczęta wśród dziewięciu ofiar „żrącej substancji”

  • Napisane przez Thomasa Mackintosha, Ellie Price, Ragini Vaidyanathan i Emily Atkinson
  • wiadomości BBC

Skomentuj zdjęcie,

Policja otoczyła obszar przy Lessar Street w pobliżu Clapham Common w południowym Londynie

Świadkowie opisali „przerażającą” scenę po tym, jak matka i jej dwie córki zostały oblane „żrącą substancją” w swoim samochodzie w południowym Londynie.

Po środowym ataku w Clapham rodzina, trzech policjantów i dwie inne osoby, które próbowały pomóc, zostały zabrane do szpitala.

Świadek powiedział BBC, że matka płakała: „Nie widzę, nie widzę”, gdy próbował pomóc. „To było absolutnie przerażające” – dodał.

Policja poszukuje podejrzanego.

Metropolitan Police poinformowała, że ​​służby ratunkowe zostały wezwane na Leesar Street, niedaleko Clapham Common, w środę wieczorem o 19:25 GMT po doniesieniach o ataku z użyciem substancji podejrzanej o działanie żrące.

Force dodało, że nadal trwają badania mające na celu określenie danej substancji.

Gdy słońce wzeszło nad Clapham Common, biały samochód został wciągnięty do ciężarówki i usunięty z ulicy.

Wcześniej w nocy policyjne zespoły kryminalistyczne zbadały samochód, który został zatrzymany po przekątnej wysadzanej drzewami ulicy.

Małżeństwo mieszkające przy ulicy Lesara powiedziało, że wybiegło na ulicę po usłyszeniu krzyku o pomoc, a następnie odgłosów wypadku samochodowego.

Mężczyzna, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska, powiedział: „Wyszliśmy i widzieliśmy tego mężczyznę. Wyciągnął dziewczynę z samochodu i dwukrotnie rzucił ją na ziemię”.

„Goniłem go środkiem drogi, ale miałem na sobie klapki, więc nie uszedłem zbyt daleko.

„Kiedy wróciłem, zobaczyłem zaatakowaną kobietę… więc pobiegłem do środka po wodę i oblałem ją wodą”.

Opisał, że widział na jej twarzy coś, co wyglądało na poważne oparzenia.

Partnerka świadka, która doznała mniej poważnych oparzeń twarzy, ramion i warg podczas opiekowania się jednym z dzieci, została zabrana do szpitala, ale później została wypisana do domu.

Skomentuj zdjęcie,

Widziano mężczyznę uciekającego z miejsca zdarzenia, a w środę wieczorem do jego poszukiwań użyto policyjnego helikoptera.

Była jedną z ośmiu osób zabranych do szpitala, pięć do głównego ośrodka urazowego, a trzy do lokalnego szpitala.

Londyńskie pogotowie ratunkowe poinformowało, że dziewiąta osoba opuściła miejsce zdarzenia.

Metropolitan Police poinformowała, że ​​trzech funkcjonariuszy odniosło obrażenia, które uznano za lekkie. Policja nie potwierdziła zakresu obrażeń ofiar.

Poseł Partii Pracy z ramienia Streatham Bill Ribeiro-Addy powiedział BBC Radio London, że incydent był „ogromnym szokiem dla mieszkańców okolicy”.

„Prosimy ludzi, aby zgłaszali się, jeśli mają jakiekolwiek informacje” – dodała.

Kiedy rozpoczęły się poszukiwania napastnika, mieszkańcy twierdzili, że przez całą noc słyszeli brzęczenie helikopterów.

Charakter ataku rozgniewał mieszkańców. „Jak ludzie mogą robić takie rzeczy?” – zapytał sąsiad.

Londyńska straż pożarna potwierdziła, że ​​na miejscu zdarzenia pojawiły się dwie zastępy straży pożarnej w Clapham i Battersea, które zapewniły pomoc matce i dwójce jej dzieci.

Dodała: „Załogi użyły również specjalistycznego sprzętu do wykrycia substancji żrącej, która prawdopodobnie została użyta w wypadku”.

Jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC, podaj numer kontaktowy. Możesz także skontaktować się w następujący sposób:

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz. Możesz też wysłać do nas e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu proszę podać swoje imię i nazwisko, wiek i lokalizację.

READ  Aktualizacje na żywo z Rosji i Ukrainy: USA twierdzą, że Rosja straciła 15-20% swojej siły bojowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *