Bed Bath & Beyond zamyka prawie 150 sklepów, zwalnia 20% siły roboczej

Nowy Jork — Wspólne łóżka do kąpieli & Beyond straciła prawie jedną czwartą w środę po tym, jak borykający się z problemami sprzedawca artykułów gospodarstwa domowego ogłosił restrukturyzację, która obejmowała zamykanie sklepów, zwolnienia i możliwą ofertę magazynową.

Firma poinformowała, że ​​pozyskała ponad 500 milionów dolarów w nowym finansowaniu i zmniejszy 20% swojej siły roboczej.

Planuje zamknąć około 150 sklepów o tej samej nazwie, ale zachowa swoją sieć Bye Bye Baby.

Kąpiel w łóżku & Beyond powiedział również, że powróci do swojej pierwotnej strategii skupiania się na markach krajowych, zamiast promować własne marki sklepów.

Odwrócił strategię przyjętą przez swojego byłego dyrektora generalnego Marka Trittona, który został odsunięty w czerwcu po niespełna trzech latach u steru z powodu problemów ze sprzedażą i łańcuchem dostaw.

Kierownictwo podczas rozmowy telefonicznej z analitykami w środę zapewniło, że to, co wyróżnia nowe podejście, to fakt, że nie wróci ono do podejścia do merchandisingu „zapasów na wysokim poziomie”.

Mara Sirhal, wiceprezes wykonawczy i szef marki, Bed Bath i poza segmentem marek klienci powiedzieli podczas rozmowy, że „krajowe marki są ważną częścią ich zakupów u nas”.

Firma poinformowała, że ​​ściśle współpracuje ze swoimi dostawcami.

Sprzedawca powiedział w środę w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, że może od czasu do czasu oferować, emitować i sprzedawać akcje swoich akcji zwykłych. Planuje wykorzystać wpływy m.in. na spłatę zadłużenia.

Kąpiel w łóżku & Beyond, z siedzibą w Union w stanie New Jersey, boryka się ostatnio z wieloma problemami. W połowie sierpnia aktywista akcjonariuszy Ryan Cohen, internetowy sprzedawca produktów dla zwierząt Chewy Inc. Jej współzałożyciel, miliarder, sprzedał cały swój udział w BetBath. Po obiecaniu dokonania dużych zmian przez kupno dużych akcji kilka miesięcy temu.

READ  „To jest zwycięstwo”: śmieje się Zełenski członek UE, Rosja potwierdza porażkę

Firma poinformowała, że ​​nadal poszukuje stałego prezesa. Członek zarządu Sue Cove zastępuje Tritona na stanowisku tymczasowego dyrektora generalnego. Tritton był wcześniej dyrektorem ds. sprzedaży w firmie Target, gdzie odegrał kluczową rolę w rewitalizacji ponad 30 nowych marek.

Dyrektor Operacyjny John Hartman odchodzi z firmy, co likwiduje to stanowisko.

Firma spodziewa się 26% spadku porównywalnej sprzedaży w drugim kwartale fiskalnym. Jego ostateczne wyniki zostaną ogłoszone w przyszłym miesiącu.

Akcje spadły o ponad 9% do 12,11 USD na zwykłych rynkach we wtorek i spadły o 24%, czyli 2,92 USD, do 9,19 USD we wczesnym obrocie w środę.

Copyright © 2022 by The Associated Press.Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *