Pływający tankowiec po tym, jak zepsuł się w egipskim Kanale Sueskim

Widok z lotu ptaka na Zatokę Sueską i Kanał Sueski przez okno samolotu podczas lotu między Kairem a Doha, Egipt, 27 listopada 2021 r. REUTERS / Amr Abdullah Dalsh

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

CAIRO (Reuters) – Urząd Kanału Sueskiego powiedział, że katarskie łodzie ponownie uniosły tankowiec, który na krótko utknął w egipskim Kanale Sueskim późno w środę po awarii technicznej steru.

Źródła żeglugowe i kanałowe podały, że 252-metrowy Affinity V dryfował, aby zablokować południową część kanału podczas podróży w konwoju w kierunku południowym około 1700 GMT.

Źródła organu poinformowały wkrótce po 2200 GMT, że ruch powrócił do normy.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wypadek miał miejsce na tym samym odcinku kanału, gdzie gigantyczny statek towarowy Ever Geffen wszedł na mieliznę w marcu 2021 r. i pozostał unieruchomiony przez sześć dni, zakłócając światowy handel.

Według serwisu monitorującego statki, TankerTrackers, wydaje się, że Aframax Affinity V stracił kontrolę, gdy kierował się na południe.

„Tymczasowo zablokował ruch i teraz ponownie kieruje się na południe, ale porusza się powoli z pomocą holownika” – powiedział Tanker Trackers na Twitterze wkrótce po wiadomości o ponownym pływaniu.

Urząd ds. Papierów Wartościowych i Towarów opublikował nagranie wideo przedstawiające jego prezesa Osamę Rabie w pokoju kontrolnym, w którym pracownicy pracowali nad rozwiązaniem problemu, oraz nagranie wideo przedstawiające tankowiec eskortowany do kanału przez holowniki.

Do czwartku rano dane śledzenia statków na Refinitiv i na stronie internetowej Marine Traffic wykazały, że Affinity V przeszło przez kanał i znajdowało się w Zatoce Sueskiej.

Strony śledzące podały, że tankowiec pod banderą Singapuru zmierza do portu Yanbu nad Morzem Czerwonym w Arabii Saudyjskiej.

READ  „To trwale zmieniło Partię Pracy” – mówi Keir Starmer.

Po tym, jak Ever Given Canal osiadł na mieliźnie, SCA ogłosiła przyspieszone plany rozbudowy kanału, w tym wydłużenie drugiego kanału, który umożliwiłby przewóz towarów w obu kierunkach na części jego trasy i pogłębił istniejący kanał.

Rozbudowa ma zostać zakończona w 2023 roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Referencja) Yousry Muhammad, Yasmine Hussein, Yomna Ihab i Nafisa Al-Taher.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *