Berkshire Hathaway Warren Buffett chwali Charliego Mungera

Dyrektor generalny Berkshire Hathaway, Warren Buffett, w swoim pierwszym corocznym liście do akcjonariuszy od śmierci Mungera wspomniał Charliego Mungera, byłego wiceprezesa grupy, jako „architekta” firmy i potężnego partnera.

„Charlie był „architektem” dzisiejszego Berkshire, a ja pełniłem rolę „generalnego wykonawcy”, realizując jego codzienną wizję” – napisał Buffett w liście do akcjonariuszy.

Buffett powiedział, że jego relacje ze swoim wieloletnim partnerem biznesowym przypominają „po części starszego brata i po części kochającego ojca”.

„Charlie nigdy nie zabiegał o uznanie swojej roli twórcy, zamiast tego pozwolił mi kłaniać się i przyjmować pochwały. W pewnym sensie jego relacja ze mną przypominała po części starszego brata, a po części kochającego ojca” – napisał Buffett. „Nawet gdy wiedział, że ma rację, dał mi kontrolę, a kiedy popełniłem błąd, nigdy mi o nim nie przypomniał”.

W wieku 99 lat zmarł Charlie Munger, przyjaciel i partner biznesowy Warrena Buffetta

Dyrektor generalny Berkshire Hathaway, Warren Buffett (po lewej), pamięta Charliego Mungera jako „architekta” wielomiliardowej firmy. (Johannes Eisele/AFP za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

„W świecie fizycznym wielkie budynki kojarzą się z architektem, natomiast ci, którzy wylali beton lub zamontowali okna, szybko odchodzą w zapomnienie. Berkshire stało się świetną firmą. Chociaż od dawna jestem odpowiedzialny za ekipę budowlaną, Charlie musi trwa wiecznie i dodaje uznania za bycie architektem.

W liście do akcjonariuszy Buffett nalegał, aby inwestorzy w dużej mierze zignorowali ostateczne liczby i zamiast tego skupili się na zyskach operacyjnych Berkshire, które wykluczają inwestycje.

Najpierw Paramount, teraz Apple. Berkshire Warrena Buffetta sprzedaje akcje TECH GIANT

„Podstawowa różnica między raportowanymi liczbami a tymi preferowanymi przez Berkshire polega na tym, że wykluczamy niezrealizowane zyski lub straty kapitałowe, które czasami mogą przekraczać 5 miliardów dolarów dziennie” – napisał Buffett. „Jak na ironię, nasze preferencje były w dużej mierze normą aż do 2018 r., kiedy narzucono „optymalizację”. Eksperyment Galileusza sprzed wieków miał nas nauczyć, że nie należy zadzierać z mandatami z góry. Ale w Berkshire możemy być uparci.” „.

Buffett złagodził także oczekiwania co do ceny akcji Berkshire, mówiąc, że ogromny rozmiar firmy „nie pozostawia potencjału do przyciągających wzrok wyników”.

„W tym kraju jest tylko kilka firm, które mogą naprawdę zmienić sytuację w Berkshire, i zostały one wybrane przez nas i bez końca przez innych” – napisał Buffett. „Niektóre możemy docenić, innych nie”.

93-letni miliarder zapewnił także inwestorów, że wiceprezes Greg Appel, jego następca, jest „pod każdym względem przygotowany na to, aby jutro zostać dyrektorem generalnym Berkshire”.

Charlie Munger, strzał w głowę i ramiona

Charlie Munger, wiceprezes Berkshire Hathaway, przemawia podczas zgromadzenia akcjonariuszy Daily Journal Corp. w Los Angeles. (Patrick T. Fallon/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images/Getty Images)

Szczery hołd Buffetta złożony Mungerowi nastąpił po śmierci jego partnera biznesowego i przyjaciela w listopadzie w wieku 99 lat.

„Berkshire Hathaway nie mogłoby osiągnąć swojej obecnej pozycji bez inspiracji, mądrości i zaangażowania Charliego” – powiedział Buffett w oświadczeniu złożonym w chwili jego śmierci.

Pobierz FOX Business gdziekolwiek jesteś, klikając tutaj

Oprócz tego, że był wiceprezesem Berkshire, Munger był prawnikiem zajmującym się nieruchomościami, prezesem i wydawcą Daily Journal Corp., członkiem zarządu Costco, filantropem i architektem.

Stephenie Price z Fox News Digital przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *