Bezos zatrzasnął wezwanie Bidena do obniżenia cen na stacjach benzynowych

Dyrektor generalny Amazon, Jeff Bezos, przemawia podczas konferencji klimatycznej ONZ (COP26) 2 listopada 2021 r. w Glasgow w Szkocji w Wielkiej Brytanii. Paul Ellis / Poole przez REUTERS

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

3 lipca (Reuters) – Amazon.com Inc (AMZN.O) Założyciel Jeff Bezos odnowił swój spór z Białym Domem w weekend, gdy trzeci najbogatszy człowiek na świecie skrytykował prezydenta Joe Bidena za wezwanie firm prowadzących stacje benzynowe do obniżenia cen.

W sobotnim tweecie Biden powiedział: „To czas wojny i globalnego zagrożenia” i zażądał, aby firmy obniżyły ceny benzyny, które w wielu częściach kraju wzrosły do ​​5 dolarów za galon.

„Zmniejsz cenę, którą pobierasz przy pompie, aby odzwierciedlić koszt, jaki płacisz za produkcję. Zrób to teraz” – powiedział prezydent. powiedział.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Bezos wkrótce napisał na Twitterze: „Ups. Inflacja jest zbyt ważną kwestią dla Białego Domu, aby wygłaszać takie oświadczenia.

W niedzielę rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre odrzuciła krytykę Bezosa, argumentując, że ceny ropy naftowej spadły w ciągu ostatniego miesiąca o około 15 dolarów za baryłkę, podczas gdy ceny pomp „prawie” spadły.

„Ale nic dziwnego, że myślisz, że firmy naftowe i gazowe wykorzystujące siłę rynkową do osiągania rekordowych zysków kosztem narodu amerykańskiego to sposób, w jaki działa nasza gospodarka” – napisał na Twitterze.

W przeszłości Bezos trzymał rogi z administracją Bidena. W maju oskarżył Bidena o wprowadzanie opinii publicznej w błąd i obwinił swoją administrację o wzrost inflacji. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Akriti Sharmy w Bangalore; Edytowanie przez Paula Simao

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Aktualizacje na żywo: co najmniej 151 zabitych w Itaewon Halloween Clash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *