Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Wiceprezydent USA Kamala Harris wkrótce wystartuje Jego podróż do Polski i Rumunii Agresja Rosji na Ukrainę wkracza jutro w niebezpieczną nową fazę, ponieważ administracja Bidena nadal wykazuje poparcie dla Ukrainy i wschodnich sojuszników USA z NATO.

Podróż Harrisa odbędzie się od środy do 11 marca i obejmie przystanki w Warszawie i Bukareszcie, zgodnie z zapowiedzią Białego Domu w piątek.

Spotka się z przywódcami obu krajów, aby skoordynować ich reakcję na rosyjską inwazję. Omówi również, w jaki sposób Stany Zjednoczone mogą dalej wspierać sąsiadów Ukrainy, przygotowujących się na przyjęcie ukraińskich uchodźców opuszczających konflikt.

Biały Dom mówi, że przywódcy będą dyskutować o „swoim stałym wsparciu dla narodu ukraińskiego poprzez pomoc w zakresie bezpieczeństwa, ekonomii i humanitarnej oraz implikacje dla tych, którzy są współwinni inwazji Rosji na Rosję i poważne konsekwencje gospodarcze”.

Podróż staje się Pentagonem We wtorek Został zwolniony Polska propozycja Przekazanie swoich myśliwców MiG-29 do Stanów Zjednoczonych w celu dostarczenia ich na Ukrainę.

Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział w oświadczeniu, że Pentagon nie wierzy, że propozycja Polski jest „odpowiedzialna”. Baza lotnicza w Niemczech mogłaby zostać przekazana Ukrainie w walce z Rosją.

Kirby powiedział, że decyzja o przeniesieniu samolotów należących do Polski na Ukrainę była „ostatecznie decyzją rządu polskiego”, dodając, że plan podkreśla problemy, jakie stwarzają rosyjskie groźby dotyczące dostaw broni dla Ukraińców do użycia przeciwko Rosji. Siły.

Kirby powiedział, że pomysł opracowany przez Polskę był zbyt niebezpieczny, ponieważ USA i NATO starają się uniknąć otwartej konfrontacji między sojuszem a Rosją.

Więcej tła: Ministerstwo Obrony opublikowało raport we wtorek wieczorem po tym, jak polska propozycja całkowicie uderzyła w administrację Bidena, poinformowało CNN kilka źródeł.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński zażądał większej liczby samolotów w trakcie rosyjskiej inwazji, możliwości, o której nie dyskutowano ze Stanami Zjednoczonymi, zanim została ona upubliczniona, a polscy urzędnicy nie przedstawili jej ministrowi spraw zagranicznych Anthony’emu Blinkenowi, gdy był on niedawno w Polsce .

READ  Wszyscy oskarżeni uznani za winnych zestrzelenia MH17

Urzędnicy amerykańscy osobiście rozważali wysłanie statków na Ukrainę, ale wielokrotnie przytaczali przy tym trudne wyzwania logistyczne.

Niespodziewane ogłoszenie Polski komplikuje wizytę wiceprezydenta Kamali Harris, która ma wylądować w Warszawie późną środą.

Podczas pobytu w Polsce Harris ma omówić kwestię samolotów bojowych, powiedzieli urzędnicy. Biały Dom już wcześniej informował, że omawia z polskim rządem plan dostaw myśliwców z czasów sowieckich do Polski na Ukrainę oraz plan uzupełnienia samolotów F-16 przez Stany Zjednoczone.

Harris nadal ma wyjechać do Polski w środę rano, ale teraz w zarządzie toczą się poważne dyskusje na temat tego, jak współpracować z Polską, aby osiągnąć pewnego rodzaju porozumienie, które pozwoliłoby samolotom dotrzeć na Ukrainę.

Jeremy Herb, Kylie Atwood, Jennifer Hansler i Oren Liebermann z CNN zrelacjonowali ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *