Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

Podwójne obywatelstwo rosyjsko-amerykańskie zostało oskarżone o szpiegostwo na rzecz Stanów Zjednoczonych Wniosek sądowy Prowadził organizacje, które „próbowały szerzyć rosyjską propagandę”.

Elena Branson została oskarżona we wtorek o nielegalne działanie jako agentka rządu rosyjskiego w Stanach Zjednoczonych, niezarejestrowanie się zgodnie z ustawą o rejestracji agentów zagranicznych, spisek w celu popełnienia oszustwa wizowego i składanie fałszywych raportów do FBI. Skarga karna.

Doniesiono, że Branson uciekł do Rosji w 2020 roku.

W skardze zarzucono, że od co najmniej 2011 roku Branson pracował w imieniu rosyjskiego rządu i władz rosyjskich, aby wspierać rosyjskie interesy w Stanach Zjednoczonych. Prokuratorzy twierdzą, że koordynował spotkania z rosyjskimi urzędnikami, aby przekonać amerykańskich urzędników politycznych i biznesmenów do kierowania firmami w celu nagłośnienia polityki rosyjskiego rządu.

CNN próbował skontaktować się z Francją, aby skomentować zarzuty.

Zarzuty pojawiają się wraz z eskalacją napięć między Stanami Zjednoczonymi a Rosją Okupacja Ukrainy bez rosyjskiego podżegania W zeszłym miesiącu Stany Zjednoczone były na czele i w centrum wielonarodowego wysiłku ukarania Rosji za jej działania.

Czytaj więcej:

READ  Trochę flaków, które uderzył Ian. DeSantis zmienia zasady głosowania dla dzielnic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *