US Open 2022 – Deblowa eliminacja Venus i Sereny Williams była ostatnim aktem jednego z najbardziej dominujących duetów w tenisie.

NOWY JORK — Gdy w czwartek wieczorem gra zniknęła z sióstr Williams, tłum oscylował między frustracją a krótką euforią.

Chwile wielkości Wenus I Serena Zostali przyjęci z wielką radością. Ale chwile, w których coś poszło nie tak, zdradziły prawdziwą emocję tej okazji.

W Arthurze Ashe była to wspólna akceptacja, że ​​żadne z nas nie zobaczy się ponownie w sądzie.

jako czeska para Lucy Hradecka I Linda Noskowa Przewagi, niewymuszone błędy czy stracone breakpointy spotkały się z mruczącą zachętą ze strony tłumu, którego bohaterki były gotowe przyzwać kolejny tenisowy cud. Aby dać im jeszcze jeden impuls.

Poza zmianą serca Serena zasygnalizowała, że ​​wycofa się z gry w ciągu najbliższych 10 dni. Najbliższa przyszłość Wenus jest niejasna. Zagrała drugoplanową rolę w cieniu swojej młodszej siostry podczas pożegnalnej trasy koncertowej Sereny.

Podczas gdy dwa udane pojedynki Sereny na US Open były w centrum uwagi w atmosferze przypominającej pojedynki bokserskie raz na pokolenie, przegrana Venus z Alison van Uytwang we wtorek była w popołudniowym słońcu. -Pełny Arthur Ash.

Nie ma montażu witającego ją – ale z drugiej strony nie ma ogłoszenia o jej przyszłości. Zapytana na początku tygodnia, czy myśli również o własnej ewolucji, odpowiedziała, że ​​skupia się na deblu z Sereną.

„Myślę, że Venus zasługuje na większe uznanie” – powiedział jeden z fanów, który przyjechał dziś rano z Nebraski, aby zobaczyć swoje bohaterki. – Ale to jest mecz Sereny – Venus jest dobrą siostrą.

Taka była jej rola przez ostatni rok. Podczas gdy Venus nadal rozwija swoje biznesy i wraca do tenisa, Serena prowadzi własną historię o swojej przyszłości, z dala od gry.

To było wezwanie Sereny do gry podwójnej – „ona jest szefem”, mówi Venus.

„Czuję, że to naprawdę ważne, aby była częścią tego,” powiedziała Serena w poniedziałek. „Ona jest moją skałą. Jestem naprawdę podekscytowany, że mogę się z nią bawić i zrobić to samo ponownie”.

READ  Dom Phillips i Bruno Pereira: brazylijska policja aresztuje drugą osobę za „oskarżenie o morderstwo” | Dom Phillips i Bruno Pereira

Wenus z pewnością odpowiedziała na wezwanie. „Mamy na siebie ogromny wpływ, a ja mam na nią ogromny wpływ” – powiedziała Venus na początku tego tygodnia. Ale Venus wie, jak grać, jeśli chodzi o „ewolucję” Sereny.

„Czułam, że moją rolą jest upewnienie się, że w żaden sposób jej nie skrzywdziłam, a decyzja należała do niej i jej rodziny” – powiedziała Venus. „Nowa część rodziny, jak sądzę, ponieważ oczywiście jesteśmy rodziną”.

„To naprawdę ważne, aby robić rzeczy na własnych warunkach” – dodała Venus.

Widzieliśmy to w czwartek. To Serena zabrała ich oboje na treningi. To Serena przewodziła we wpisie Arthura Ashe’a. Ale ostatecznie to Wenus ich poprowadziła.

Wokół tych dwojga jest nieunikniona nostalgia, zwłaszcza w tej części świata. Podczas gdy najbardziej dumne wspomnienia Wenus z tenisa są na Wimbledonie, ta dwójka jest uwielbiana w Nowym Jorku.

Zanim siostry weszły, na boisku rozegrała się migawka z ich życia, opowiedziana przez Questlove. Dwóch Czechów starało się skupić, gdy nad nimi przetaczały się klipsy pełne sztućców. Montage próbował podsumować spuściznę sióstr Williams w 71 sekund. Gdyby uwaga Noskovej zbłądziła na chwilę, widziałaby wiele scen, zanim żyła. Do czasu jej narodzin w listopadzie 2004 roku siostry wygrały już 10 slamów singlowych i sześć tytułów deblowych.

„To załoga składająca się z 2 kobiet, które są rozczłonkowane” – powiedział Questlove w montażu. „Ich wpływ na sport 2 szerszy 2 zaczyna się 2. Wszyscy mamy 2 szczęście. Przez dwie dekady obserwowaliśmy, jak 2 wspaniałych sportowców pokazuje, jak 2 może stać się 1”.

Skończyło się na tym, że Questlove wysłał ostatnią prośbę: „PS, nie jest za późno, 2 zmień zdanie. Nasze 2 centy”.

Dla Sereny to jest to. Ale Wenus potrafi grać dobrze. Od lat zadaje pytania dotyczące emerytury. Od czasu jej powrotu do tenisa wyczynowego – jej pierwszego w tym roku meczu debla mieszanego na Wimbledonie po 11 miesiącach kontuzji – szereg pytań przesunął się na pytanie, dlaczego wróciła i co motywuje ją do dalszej gry. gra.

READ  Pozew o dyskryminację trenera NFL Briana Floresa trafia do sądu

Widzenie trawy na Wimbledonie i granie w Serenę było motywacją. Innym razem mówi, że wrócił z powodu swojej miłości do tenisa. Często używa słowa „wdzięczna” na pytanie, jak się czuje.

Ale w tym tygodniu była ta stara determinacja. Zapytana, co nią teraz kieruje, odpowiedziała: „Trzy litery – sukces. To wszystko. Bardzo proste”.

W czwartek motto Wenus brzmi: „Stań po mojej stronie w sądzie i bądź dobrą siostrą”. Ogień rywalizacji płonie jaśniej niż kiedykolwiek dla tych dwóch, a nawet jeśli przegrają w prostych seriach, nie jest to spowodowane brakiem intensywności, skupienia lub pragnienia. Zmierzyli się z jednostką, która grała precyzyjnie i bez emocji. Hrateka i Noskova wysłali siostry Williams po całym korcie, aby wygrać 7-6 (5), 6-4.

Przez długi czas siostry Williamsa przypominały swój własny zespół z Tour de France – czasami jedna była z przodu, a druga w strumieniu aerodynamicznym. W innych przypadkach będą biegać przeciwko sobie szybciej. Czasem jeden latał na korcie, a drugi ją wspierał. Wenus nazwała to we wtorek „wymianą energii i wymianą dawania”.

Gdy bieg Venus US Open dobiega końca, powinno to pomóc jej przygotować się do meczu trzeciej rundy z Sereną. Ajla Tomljanovic W piątek. Wenus pozostanie w swoim pudełku jak zwykle, tak jak Serena zrobiła to wcześniej, i zrobi to w przyszłości.

Wydaje się, że Wenus nie jest gotowa do gry w tenisa. I znowu na Wimbledonie w 2021 roku powiedziała: „Kiedy to będzie mój ostatni mecz, dam ci znać. Wyszepczę ci to do ucha”.

Gdyby szeptała w czwartkowy wieczór, całe miejsce byłoby cicho. To zbiorowa kontrola, jaką siostry Williams nadal mają nad swoją uwielbiającą publiczność, która czeka na ostatnie wykonanie ich największych hitów. Serena ma jeszcze co najmniej jedną; Venus może wrócić w przyszłym roku na jeszcze jedną trasę.

READ  Krótkoterminowy bunt rosyjskich najemników może mieć długoterminowe konsekwencje dla Putina

Ale był to dyskretny gest, który dopełnił ostatni akt jednej z najbardziej dominujących połączonych sił tenisa, machając do tłumu, gdy opuszczali Ashes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *