Bitcoin ($ BTC), Dogecoin ($ DOGE), Ethereum ($ ETH) – Ethereum zwiększa poziom Bitcoina, Dogecoin, gdy zbliża się fuzja: Analityk ostrzega, że ​​te dane mogą doprowadzić do „letniego spadku” w Crypto

Bitcoin Płaski obieg, podczas gdy Ethereum Wzrósł w czwartek wieczorem, gdy globalna kapitalizacja rynku kryptowalut wzrosła o 0,3% do 983,9 miliarda dolarów.Główne wyniki cenowe w walucie
Waluta 24 godziny 7 dni Cena £
Bitcoin Bitcoin / Dolar amerykański -0,1% -6,5% 20 086,08 USD
Ethereum ETH / USD 1,2% -6,1% 1 579,66 USD
Dogecoin DOŻA / USD 1,1% -9,2% 0,06 dolaraNajwiększe 24 godziny na dobę (dane za pośrednictwem CoinMarketCap)
Kryptowaluta Zmień o 24 godziny (+/-) Cena £
TerraClassic Dolar amerykański (USTC) + 21,8% 0,04 dolara
EOS (EOS) + 9,9% 1,52 dolara
stabilizator (kumpel) + 9,7% 7,81 USD

Zobacz też: Najlepsze karty debetowe kryptowalut

dlaczego to ma znaczenie: Była to druga co do wielkości moneta, która rozkwitła pośród szumu wokół przejścia na Proof of Stake. Główna waluta nie wykonała żadnych znaczących ruchów.

Michael van de Poppe Powiedział, że Ethereum „przenosi cały rynek”. Trader kryptowalut napisał na Twitterze: „Jeśli normalny rynek odbije się nieznacznie, prawdopodobnie przyspieszymy bardzo szybko, gdy wartość kryptowaluty wzrośnie”.

Wśród innych ryzykownych aktywów, kontrakty na akcje pozostały w czasie publikacji bez zmian, ponieważ inwestorzy czekają na dane o zatrudnieniu w USA za sierpień, które zostaną opublikowane w piątek.

„Prawdziwym testem dla Bitcoina jest to, czy po NFP może pozostać blisko poziomu 20 000 USD”. [Non-Farm Payroll] Wydanie. Gorący raport z rynku pracy i podwyżki stóp Fed mogą wzrosnąć, co może prowadzić do presji spadkowej w kierunku letnich minimów”. Edward Moyastarszy analityk rynku w OANDA.

Justin Bennett Udostępniliśmy dwóch wykresistów na Twitterze, którzy powiedzieli, że indeks dolara lub S&P500 jest „błędny”, dodając, że „reakcja na NFP w piątek powinna dać nam odpowiedź”.

Po stronie Ethereum dominują instrumenty pochodne przed „fuzjami”. Badania Kaiko Wskazując na udział wolumenu wieczystych kontraktów terminowych pomiędzy BTC i ETH, powiedział, że te ostatnie stanowiły 45% wolumenu na początku sierpnia do 57% na koniec miesiąca.

Dzienny wolumen kontraktów terminowych BTC/ETH — dzięki uprzejmości Kaiko Research

Dostawca danych z rynku kryptowalut, w notatce, którą zobaczyła Benzinga, odniósł się również do otwartego zainteresowania — miary liczby pozycji w otwartym kontrakcie terminowym w danym momencie oraz kwoty kapitału zainwestowanego w kontrakt terminowy.

Kaiko powiedział, że otwarte zainteresowanie denominowane przez ETH pokazuje, że „liczba otwartych pozycji w kontraktach futures w tym czasie jest zadziwiająco wysoka w historii, działając jako ogromna dźwignia dla akcji cenowej ETH w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Otwarte zainteresowanie ETH denominowane w ETH — Kaiko Research dzięki uprzejmości Kaiko

Dostawca danych powiedział, że stopy finansowania pod koniec sierpnia gwałtownie spadły. „Ten ujemny spadek, zbiegający się z akumulacją otwartych pozycji, prowadzi nas do wniosku, że większość nowych pieniędzy gromadzonych na rynku kontraktów terminowych ETH jest krótkoterminowa” – powiedział Kaiko.

Dzienny bezterminowy wolumen ETH wzrósł z 19 miliardów dolarów do ponad 33 miliardów dolarów w ciągu ostatniego roku. W podobnym okresie dzienny wolumen transakcji spot wzrósł z 3,7 mld USD do 4,8 mld USD.

ETH Perpetual Future i Spot Volume — Kaiko Research dzięki uprzejmości

Przekształcając te wolumeny w współczynnik, Kaiko powiedział, że widzimy „rosnącą dominację wolumenu kontraktów terminowych typu perpetual futures, ponieważ stosunek klientów do wolumenu spot wzrósł z 5-krotności wolumenów do prawie 7.”.

Perpetual Future ETH w celu określenia współczynnika głośności — dzięki uprzejmości Kaiko Research

„Wraz z rosnącą dominacją wolumenów kontraktów terminowych typu perpetual futures w porównaniu z rynkami spot, rynki instrumentów pochodnych mają obecnie znaczący wpływ na akcję cenową” – powiedział w podsumowaniu Kaiko Research.

„Konsolidacja jest jednym z niewielu wydarzeń w kryptowalutach w ostatnim czasie, które nie były napędzane przez makro i będzie interesujące zobaczyć, czy prowadzi do wybicia w kierunku mniejszej korelacji z giełdą, na lepsze lub na gorsze”.

Przeczytaj następujące: Największa pula wydobywcza Ethereum uruchamia ETH przed połączeniem

READ  Wzrost zatrudnienia czarnych Amerykanów jest zagrożony, ponieważ Rezerwa Federalna zaostrza stopy procentowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *