Biden wezwał do procesu w sprawie zbrodni wojennych, mówiąc, że Putin powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności

Stany Zjednoczone planują nałożyć w tym tygodniu dodatkowe sankcje na Rosję, a doradca prezydenta Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego potępia doniesienia o okrucieństwach w niektórych częściach Ukrainy i odmawia określenia rzekomych działań sił rosyjskich jako ludobójstwa.

Doradca Biden Jake Sullivan powiedział: „Następny etap tego konfliktu może być bardzo długi.

Pan. Sullivan powiedział, że doniesienia o masowych zabójstwach w mieście pasażerskim Puchy były smutne i szokujące. Wcześniej w poniedziałek, panie Powiedział, że Stany Zjednoczone rozważają możliwe opcje procesu w sprawie zbrodni wojennych, o który wezwał Biden. Odmówił odpowiedzi na pytanie, czy taki proces powinien się odbyć w Międzynarodowym Trybunale Karnym, czy w innym miejscu.

Zapytany przez dziennikarzy, czy Stany Zjednoczone widziały dowody ludobójstwa na Ukrainie, pan. Sullivan powiedział: „Widzieliśmy okrucieństwa, widzieliśmy zbrodnie wojenne, nie widzieliśmy jeszcze ofiar śmiertelnych narodu ukraińskiego. Do stanu ludobójstwa ”- powiedział, dodając, że Stany Zjednoczone będą nadal monitorować sytuację.

Pan. Sullivan odmówił omówienia jakichkolwiek dodatkowych sankcji, ale powiedział, że jest to jedna z kwestii omawianych z europejskimi sojusznikami.

Powiedział, że Stany Zjednoczone mają nadzieję, że Rosja zrewiduje swój plan wojenny, aby skoncentrować swoje ataki na częściach wschodniej i południowej Ukrainy. powiedział Sullivan. Powiedział też, że siły rosyjskie są przerzucane z północnej Ukrainy do regionu Donbasu. Przewidywał, że Rosja rozmieści we wschodniej części Ukrainy dziesiątki dodatkowych batalionowych zespołów taktycznych z dziesiątkami tysięcy żołnierzy.

Powiedział, że Rosja może dążyć do rozszerzenia swojej obecności na Ukrainie poza obwody ługańskie i donieckie. powiedział Sullivan. Powiedział, że Moskwa będzie próbowała zatrzymać Gersona i kontynuować ataki na Charków, a także kontynuować naloty i ataki rakietowe w całym kraju, w tym w stolicy kraju, Kijowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *