Bieżące aktualizacje Covid-19: testy, autoryzacje maskowania i wiadomości Omicron

kredyt…Kim Hong Ji / Reuters

Seul — fani Jubilant BTS zebrali się w czwartek na pierwszy od ponad dwóch lat koncert K-pop na żywo w Korei Południowej, wydarzenie, które miało przyciągnąć do 15 000 osób — pomimo ograniczeń Covid, które uniemożliwiały wiwatowanie, krzyczenie lub śpiewanie.

„Wciąż wydaje mi się, że to sen”, powiedział Park Hyunjun, 40-letni niezależny producent wideo z Incheon na zachód od Seulu. W czwartek przed Stadionem Olimpijskim w Seulu niosłem plakat z hasłem partii: „Oczywiście, nic się między nami nie zmieniło”.

Było to pierwsze spotkanie fanów BTS na dużą skalę w Korei Południowej od czasu ostatniego koncertu zespołu w ich rodzinnym kraju w październiku 2019 roku. Wielomiliardowy biznes Wystąpił na żywo w Los Angeles w listopadzieale przez większość pandemii zamiast tego była nadawana na antenie.

W 2020 roku grupa powołana Rekord Guinnessa Aby przyciągnąć jak największą liczbę widzów do udziału w koncercie na żywo. Pandemia nie tylko tymczasowo wstrzymała koncerty zespołu na żywo: pięciu z siedmiu członków BTS zaraziło się koronawirusem. Od tego czasu wyzdrowieli z Covid-19.

Czwartkowy koncert, największy zatwierdzony przez rząd Korei Południowej od początku pandemii, odbył się pośród fali Omicron, która zwiększyła liczbę przypadków w kraju do bezprecedensowego poziomu. W czwartek władze służby zdrowia zgłosiły 327 549 nowych codziennych przypadków. Ale rząd, który twierdzi, że kraj musi nauczyć się żyć z wirusem, złagodził pewne ograniczenia.

W czwartek na stadionie i wokół niego 750 pracowników ochrony egzekwowało protokoły wirusowe, nieco uciszając uroczystości.

Fanom, którzy robili grupowe zdjęcia przed wejściem na stadion, powiedziano: „Proszę się ruszyć, gdy skończysz robić zdjęcia”. „Proszę zachować dystans, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid”.

READ  Bitcoin i Ether szybują w górę, gdy Fed ogłasza nowy program pożyczek awaryjnych dla banków

Temperatura kibiców została zmierzona przed wejściem na stadion. Agencja zespołu, Hybe, poinformowała, że ​​szybkie zestawy antygenowe zostały udostępnione osobom z wysokimi temperaturami. Osoby uczestniczące w ceremonii musiały wchodzić przez wyznaczone wejścia iw określonych odstępach czasu, aby nie gromadzić się od razu.

Fanom zabroniono również śpiewania, krzyczenia i śpiewania podczas koncertu i musieli nosić maski, z wyjątkiem wody pitnej. Frekwencja na stadionie, który może pomieścić około 70 000 osób, została ograniczona do 15 000.

„Jestem ciekaw, jaka panowałaby atmosfera, w której wszyscy byliby zamaskowani i nikt nie krzyczał”, powiedział 17-letni Yoo Haram, który śledził zespół od czterech lat i miał zobaczyć ich na żywo po raz pierwszy. .

Pani Yu powiedziała, że ​​przez całą pandemię śledziła zespół w Internecie, czasami spotykając się z kolegami z klasy, aby wspólnie oglądać transmisję na żywo. „W końcu ich widzę”, powiedziała, „i jestem zdenerwowana”.

Koncert był pierwszym z trzydniowej serii, kolejne zaplanowano na sobotę i niedzielę. Transmisja była transmitowana na żywo dla osób, które nie mogły przybyć osobiście.

15-letni Yang Ji Woong powiedział, że słuchał piosenki BTS „Mikrokosmos” sam w swoim pokoju podczas pandemii i nie mógł się doczekać, kiedy zobaczy ją na żywo.

– Szczerze mówiąc, trochę martwię się o Covida – powiedział. „Ale chcę cieszyć się tą chwilą tak bardzo, jak tylko mogę”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *