Billy Joe Armstrong z Green Day mówi, że rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa: „F—America”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Wokalista Green Day, Billie Joe Armstrong, powiedział, że rezygnuje z obywatelstwa USA i Przeprowadzka do Anglii Ponieważ jest głęboko zmartwiony decyzją Sądu Najwyższego o unieważnieniu przełomowej sprawy aborcyjnej Roe przeciwko Wade.

Piosenkarka „Amerykański idiota” Wygłosił komentarze przed tłumem na koncercie zespołu w Londynie w piątek. „Ameryko, rezygnuję z obywatelstwa” – powiedział Armstrong. „Przychodzę tutaj.”

Billie Joe Armstrong z Green Day prezentuje się 6 września 2017 roku w Orange Beach w Alabamie.
(Michael Chang/WireImage)

„Na świecie jest dużo głupoty, aby wrócić do tej żałosnej wymówki dla kraju” – dodał Armstrong. – Och, nie żartuję. W najbliższych dniach wiele ode mnie dostaniesz.

Armstrong, lat 50, jest kapitanem drużyny Green Day od 1987 roku. Jest jednym z Szereg liberalnych celebrytów który wyraził oburzenie decyzją Sądu Najwyższego o obaleniu Roe. dolina. Orzeczenie skutecznie zakończyło uznanie konstytucyjnego prawa do aborcji i dało poszczególnym państwom możliwość całkowitego zezwolenia, ograniczenia lub całkowitego zakazania tej praktyki.

Billy Joe Armstrong mówi, że jego klasyczny samochód został skradziony w Costa Mesa

Billie Joe Armstrong występuje podczas American Music Awards 24 listopada 2019 roku w Los Angeles.

Billie Joe Armstrong występuje podczas American Music Awards 24 listopada 2019 roku w Los Angeles.
(Kevin Winter/Getty Images dla DCP)

Armstrong nadal uderza w Amerykę Według Daily Mail, następnego dnia na wystawie Green Day w Huddersfield w Anglii. Nazwał sędziów „szturchnięciem” i powiedział „Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych”.

To nie pierwszy raz, kiedy Armstrong wyraził swoją niechęć do przeboju „American Idiot” w 2004 roku, zespół skrytykował amerykańskie media.

„Nie chcesz być głupim Amerykaninem / Jeden naród kontrolowany przez media / Informacyjna era histerii / Zmierza do głupiej Ameryki” – śpiewa w piosence Armstrong.

Armstrong również otwarcie mówił o tej nienawiści O byłym prezydencie Donaldzie Trumpie. Śpiewał „No Trump, No KKK, no Fashist USA” podczas występu zespołu „Bang Bang” na gali American Music Awards 2016.

READ  Filmy na żywo Disney Studios zapowiedziane w D23 2022 r

Green Day śpiewa „No Trump, No KKK, No FASCIST USA” wczoraj

Członkowie Green Day: Mike Dirnt (po lewej), Billie Joe Armstrong (centrum) i Tre Cool.

Członkowie Green Day: Mike Dirnt (po lewej), Billie Joe Armstrong (centrum) i Tre Cool.
(GT)

Armstrong porównał także Trumpa do Hitlera w wywiadzie dla Keranga! magazyn w tym samym roku.

„Najgorszym problemem, jaki widzę z Trumpem, jest to, kim są jego zwolennicy” – powiedział magazynowi piosenkarz. „Naprawdę współczuję im, ponieważ są biednymi ludźmi z klasy robotniczej i nie mogą podnieść nogi. Są zdenerwowani swoim gniewem”.

KLIKNIJ TUTAJ, APLIKACJA FOX NEWS

Dodał: „Powiedział tylko: 'Nie masz wyboru, a ja jestem jedyny i sam się tym zajmę’. To znaczy, to jest król Hitler, człowieku!”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *