Bird Box Barcelona firmy Netflix jest w rzeczywistości lepszy niż oryginał

Nie miałem absolutnie pojęcia, że ​​pojawiła się kontynuacja Bird Box, dopóki nie trafiła wczoraj na Netflix. I nie spodziewałem się, że będzie to za oceanem w Hiszpanii, tysiące mil od miejsca, w którym ostatnio zostawiliśmy Sandrę Bullock, której nie było w filmie.

Jednak jakoś Birdbox Barcelona W rzeczywistości jest… lepszy niż oryginalny film. Nie byłem nawet wyjątkowy Lubi Oryginalny film, ale bardzo podoba mi się kontynuacja z Barcelony, chociaż wiem, że jest to sprzeczne z dotychczasowymi opiniami krytyków i widzów. Oryginalny Bird Box ma 64% krytyków i 58% widzów. Z kolei Birdbox Barcelona ma 48% od krytyków i 55% od fanów.

Gdybym wcześniej sprawdził te wyniki, mógłbym w ogóle pominąć film, ponieważ mam tak wiele innych rzeczy na koncie, aby marnować czas na coś złego. Ale cieszę się, że tego nie zrobiłem i dobrze mi jest być jednym z głosów sprzeciwu tutaj. Chociaż nie ma Sandry Bullock, która jest zdecydowanie najlepszą częścią pierwszego filmu, ogólna sceneria i historia Barcelony są jeszcze lepsze.

Film prowadzą utalentowani ludzie Mario Casasa Jako Sebastian, ocalały podróżujący z córką, próbujący poruszać się po apokaliptycznych ulicach miasta, gdzie patrzenie na tajemnicze stworzenia grasujące na zewnątrz zabije cię natychmiast, pomijając kilku wybranych, zamiast tego zamienia się w śmiercionośnych najeźdźców.

Głównym powodem, dla którego tak bardzo podobał mi się ten film, jest to, że rola została ujawniona wcześnie, naprawdę nie chcę tu mówić, ponieważ niespodzianka filmu naprawdę mnie zaskoczyła i mam nadzieję, że zrobi to samo dla ciebie. Zmienia jednak całą narracyjną strukturę opowieści i tworzy bardziej przekonującą fabułę niż oryginalna historia Pollocka.

Słyszałem narzekania, że ​​nigdy nie możemy „zobaczyć” potworów, ale one są Jesteśmy Właściwie kilka dogłębnych wyjaśnień, jak działają potwory, co ma sens (przynajmniej w sensie science-fiction) w sposób, który uznałem za wystarczająco satysfakcjonujący bez konieczności oglądania gigantycznego CGI na ekranie.

READ  Kosmyk Kim Kardashian Marilyn Monroe może być fałszywy

W całej historii nie brakuje też motywów przewodnich. Tak, wszyscy starają się nie umierać za potwory i złych intelektualistów, ale sposób, w jaki radzimy sobie z żalem i stratą, jest bardzo złożony i emocjonalny.

Zdaję sobie sprawę, że polecając to tak mocno, mogę sprawić, że niektórzy ludzie wrócą i powiedzą mi, że zwariowałem. Ale coś w tym filmie naprawdę rezonowało ze mną w sposób, którego się nie spodziewałem, i uznałem go za bardziej ekscytujący i interesujący niż oryginał, który w większości uważałem za subtelny spin-off Cichego miejsca. Ten? To jest coś innego i wydaje się świeże i warte obejrzenia.

Chodź za mną na TwitterzeI wątkiI youtubeI I Instagram. Zapisz się do naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu informacyjnego, Bóg się kręci.

Odbierz moje powieści science fiction Seria Herokiller I Ziemska trylogia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *