Bitcoin, Ethereum: dwa poziomy, na których handel wahadłowy może być opłacalny

  • Ethereum ma nieco bardziej bycze nastawienie na przyszły tydzień.
  • Faza konsolidacji Bitcoina wciąż trwała i prawdopodobne było, że powróci do poziomu 60 000 dolarów.

Bitcoina [BTC] Traderzy przechodzą przez stosunkowo trudny okres po łatwych i bezpośrednich wzrostach, które są normą od października ubiegłego roku.

Eter [ETH] Kiedyś było to bardziej skomplikowane, ale halving BTC w zeszłym miesiącu zmienił warunki rynkowe, powodując rozdrobnienie i utworzenie formacji na całym rynku.

AMBCrypto zbadało, jak wyglądały nastroje na rynku w weekend i dokąd mogą zmierzać akcje cenowe w tym tygodniu.

Niektórzy spekulanci spodziewają się wzrostów w najbliższej przyszłości

Analiza Bitcoina

źródło: Analiza walutowa

10 maja nastąpił wzrost zainteresowania otwartymi bitcoinami, ale OI wykazuje tendencję spadkową od czasu gwałtownego wzrostu cen 6 maja.

Tymczasem w ciągu ostatniego tygodnia cena również utworzyła serię niższych maksimów, spadając z 64 tys. dolarów do 61,1 tys. dolarów w momencie publikacji prasy.

Na początku maja stopa finansowania była ujemna, kiedy Bitcoin spadł do 56 000 dolarów. Od tego czasu stopa finansowania wzrosła.

Jednak w ciągu ostatnich kilku dni utrzymywał się on ledwo powyżej zera, co wskazuje, że nastroje nie były mocno bycze.

Analiza waluty Ethereum

źródło: Analiza walutowa

Ethereum również odnotowało spadek stóp finansowania do poziomu ujemnego na początku maja, ale od tego czasu powrócił do normy. Podczas zeszłotygodniowej tendencji spadkowej stopa finansowania oscylowała wokół wartości bazowej +0,01.

Nieznaczny wzrost z 2980 dolarów do 3040 dolarów w dniu 9 maja spowodował wzrost liczby otwartych pozycji i stopy finansowania.

Nie powtórzyło się to w przypadku Bitcoina pomimo podobnego odbicia cenowego, co sugeruje, że spekulanci byli bardziej skłonni do zakupu Ethereum niż Bitcoina.

Jakie nadchodzące obszary płynności mogą przyciągnąć ceny?

Poziomy filtrowania bitcoinów

źródło: Kryptokwant

7-dniowa mapa ciepła likwidacji Bitcoina pokazała jasny zestaw likwidacji w regionie 60 000 dolarów. Na północy kolejnymi celami wzrostowymi są 61,8 tys. dolarów i 63 tys. dolarów.

READ  Akcje Reddita wzrosły o 30% na początku tygodnia po IPO tej firmy z branży mediów społecznościowych

5 maja zaobserwowaliśmy, że ceny przekroczyły poziom 64 tys. dolarów, aby zwiększyć płynność, zanim w krótkim okresie nastąpi gwałtowne odwrócenie sytuacji.

Podobnie w poniedziałek możemy zaobserwować niedźwiedzi spadek, aby zebrać płynność na poziomie 60 000 USD, a następnie odbić się wyżej. W związku z tym inwestorzy Bitcoin mogą chcieć kupować po spadku do obszaru 50,6–60 tys. USD.

Jednak inwestorzy powinni być również przygotowani na ruch poniżej 59,4 tys. dolarów dla Bitcoina i odpowiednio ustawić stop loss w przypadku spadku do 60 tys. dolarów.

Poziomy likwidacji ETH

źródło: Kryptokwant


Przeczytaj Bitcoina [BTC] Prognozy cen na lata 2024-25


Z drugiej strony Ethereum ma pulę płynności w pobliżu 2950 dolarów. Było to blisko aktualnej ceny rynkowej wynoszącej 2928 USD. Spadek do obszaru 2860 dolarów będzie prawdopodobnie stanowić okazję do zakupów.

Poziomy likwidacji w okolicach 3,1–3,2 tys. USD stanowią atrakcyjny cel. Spadek poniżej 2,8 tys. dolarów prawdopodobnie zwiastowałby silny trend spadkowy w perspektywie krótkoterminowej, a w tym scenariuszu inwestorzy mogą ograniczyć swoje straty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *