Bitcoin spada, inne kryptowaluty mieszają się po tym, jak Fed podnosi stopy procentowe

bitcoiny

A inne kryptowaluty pozostały w dużej mierze niezmienione w środę, po tym jak Rezerwa Federalna dokonała oczekiwanego wzrostu stóp procentowych o ćwierć punktu, sygnalizując jednocześnie możliwą przerwę w przyszłych spotkaniach.

Cena Bitcoina spadła o około 0,9% w ciągu ostatnich 24 godzin do 28 400 USD. Większość spadków nastąpiła po ogłoszeniu przez Fed o godzinie 14:00 czasu wschodniego, przy czym ceny spadły o około 0,6% po opublikowaniu oświadczenia politycznego.

Największa kryptowaluta wzrosła w tym roku o prawie 70%, przekraczając w zeszłym miesiącu 30 000 USD po raz pierwszy od czerwca 2022 r., ale od kilku tygodni ma trudności z konsolidacją powyżej tego kluczowego poziomu. Jednak ostatnio odzyskał inne ważne poziomy techniczne.

„Bitcoin stale wracał powyżej 50-dniowej średniej kroczącej, co dowodzi, że wybicie poniżej było fałszywe” – powiedział Alex Kuptsikevich, analityk brokera FxPro, przed ogłoszeniem podwyżki stóp.

Gwałtowny wzrost stóp procentowych w ciągu ostatniego roku – próba kontrolowania inflacji przez bank centralny – doprowadził do krytyki zarówno kryptowalut, jak i akcji. Ale powrót bitcoina w 2023 r. nastąpił w oczekiwaniu, że Rezerwa Federalna wkrótce stanie się bardziej przychylna. Ta narracja jest wciąż krucha. Zgodnie z oczekiwaniami, Fed podniósł w środę stopy procentowe o ćwierć punktu i zasugerował, że może to zrobić serią historycznie szybkich podwyżek, ale nic nie wskazywało na to, że może wkrótce odwrócić kurs i wprowadzić cięcia w nadchodzących miesiącach.

Jastrzębi ton prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella może wstrząsnąć niedawnym odbiciem kryptowalut.

Ogłoszenie — przewiń, aby kontynuować


Kuptsikevich z FxPro powiedział: „Konsolidacja powyżej 29 300 USD (początek wyprzedaży) lub przerwa poniżej 28 200 USD (50-dniowa średnia krocząca) może wskazywać, że rynek zdecydował się na kierunek na kilka następnych dni lub tygodni.

READ  Liczba miejsc pracy poza rolnictwem wzrosła w grudniu o 223 000, ponieważ silny rynek pracy przewyższył oczekiwania

Kryptowaluty poza Bitcoinem zareagowały bardziej pozytywnie na ogłoszenie ceny. eter– Drugi co do wielkości zasób cyfrowy – Zyskał 1% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom 1890 USD. Małe ikony były jednak bardziej zróżnicowane Cardano traci 1,4% i żebrowany do 2,4%. memecoiny Dogecoin I shiba inu Oba spadły o mniej niż 1%.

Napisz do Jacka Dentona na adres [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *