Zwolnienia z filmów Disneya obejmują sekcje skautowe, fabularne i dystrybucyjne – ostateczny termin

Ekskluzywny: Gdy Disney zmniejsza liczbę pracowników 4K w całym bloku, aby osiągnąć 5,5 miliarda dolarów oszczędności, Deadline dowiedział się, że po stronie fabularnej zwolnieni składali się głównie z personelu średniego szczebla i koordynatorów.

Wśród tych działów, które zostały uderzone, znalazł się Searchlight, a także ogólny marketing, public relations, dystrybucja, działy prawne, 20th Story i Disney Disneya.

Wśród tych, którzy wycierają brwi i zrzucają topór, jest wielu płodnych dyrektorów generalnych.

reflektor

Podczas gdy poszkodowani byli wszyscy, od dwudziestoletnich weterynarzy po personel, osoba z wewnątrz mówi Deadline, że nie była to krwawa łaźnia podobna do tej, która wydarzyła się, gdy Disney wchłonął 20th Century Fox.

W dziale fabularnym zwolniono ośmiu pracowników, z których część pochodziła z 20th Century Fox. Pracownicy zostali dziś powiadomieni na spotkaniach z działem HR i szefami działów.

Ostateczny termin rozprawy Zwolnieni otrzymali 60-dniowe wypowiedzenie, jednak muszą przepracować cały okres zatrudnienia z tygodniową odprawą. W przypadku poprzednich zwolnień od tych, którzy odeszli, nie oczekiwano pracy i nadal otrzymywali wynagrodzenie po powiadomieniu.

Ponieważ jednak wiele osób, których to dotyczy, jest pracownikami związków zawodowych, ich wypowiedzenie zależy od ich układu zbiorowego pracy i lat służby. Disney stara się zapewnić zwolnionym jak największą elastyczność w okresie 60 dni, aby mogli szukać innej pracy.

Po stronie Searchlight działy, których to dotyczyło, to: prawny, produkcyjny, public relations i marketingowy. Kiedy Disney połączył się z 20th, Searchlight pozostał w dużej mierze nienaruszony. Fuzja nabrała rozpędu po tym, jak były dyrektor generalny Bob Chapek skierował Disneya w stronę streamingu, a teraz klasyczna marka 20 powraca do liczby pracowników sprzed fuzji, tj. ponad 100 pracowników.

Nadchodzą kolejne rabaty. Jak dotąd Pixar jest nietknięty w Emeryville w Kalifornii.

Disney nie zwrócił prośby Deadline o komentarz.

READ  Chiny odnotowały wyższy niż oczekiwano wzrost eksportu w grudniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *