Bitcoin wycofuje się z rekordowego poziomu, gdy dźwięk „bańki” staje się głośniejszy

(Bloomberg) – Bitcoin w dalszym ciągu wycofuje się ze swojego rekordowego poziomu w obliczu rosnącej debaty na temat tego, czy wzrost cen kryptowalut jest dowodem spekulacyjnej piany na rynkach światowych.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

W piątek największe aktywa cyfrowe spadły na giełdzie azjatyckiej aż o 5,6%, po czym odrobiły część spadku i osiągnęły poziom 67 300 dolarów z godziny 13:43 w Singapurze. Token ustanowił nowy szczyt wszechczasów poprzedniego dnia na poziomie około 73 798 dolarów.

Zarówno postęp Bitcoina w tym roku, jak i wskaźnik 100 najlepszych tokenów – w tym takich jak Ether, BNB i Solana – spadły o prawie 60%.

Zakłady na luźniejszą politykę pieniężną Rezerwy Federalnej pomogły w ciągu ostatnich kilku miesięcy wzrosnąć na światowych giełdach, obligacjach i kryptowalutach, ale inwestorzy ponownie oceniają te zakłady po pojawieniu się dowodów na utrzymującą się presję inflacyjną w Stanach Zjednoczonych.

Kłopoty w przyszłości?

W wywiadzie dla Bloomberg TV Michael Hartnett, główny strateg inwestycyjny w Bank of America Corp, powiedział, że rynki wykazują cechy bańki w postaci rekordowego wzrostu akcji tak zwanych Siedmiu Wspaniałych w sektorze technologii i najwyższych w historii poziomów kryptowalut.

Te komentarze podsycają ożywioną debatę na Wall Street na temat tego, czy wiele rynków jest podatnych na recesję. W przypadku Bitcoina zwolennicy wskazują na wpływy netto około 12 miliardów dolarów do dedykowanych amerykańskich funduszy notowanych na giełdzie oraz nadchodzący spadek wzrostu podaży tokenów jako kluczowe wsparcie.

Z opublikowanego w czwartek raportu wynika, że ​​skok cen producentów w USA wzbudził obawy, że kampania Rezerwy Federalnej mająca na celu kontrolowanie inflacji jeszcze się nie skończyła.

Bitcoin „został osłabiony przez wyższą rentowność dolara amerykańskiego i dolara amerykańskiego, która nastąpiła po gorących danych o inflacji cen producentów” – napisał w notatce Tony Sycamore, analityk rynku w IG Australia Pty.

READ  Oczekuje się, że czwartkowy raport o PKB pokaże, że gospodarka amerykańska znalazła się na rozdrożu

Spadek tokena zbiegł się z oznakami wzmożonej ostrożności na rynku instrumentów pochodnych, co ostatnio osłabiło byczy entuzjazm.

Dane Coinglass wskazują, że w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano bycze zakłady na kryptowaluty o wartości 526 milionów dolarów – najwięcej od około dwóch tygodni. Według danych Cryptoquant stopa finansowania, czyli koszt pozycji w wieczystych kontraktach futures na bitcoiny – które są popularne wśród spekulantów, ponieważ nie mają ustalonej daty wygaśnięcia – spadła.

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *