Biznes niebieskich kamizelek z udziałem Vladislava Gavrikova słabnie – i co teraz?

Columbus, Ohio – The Blue Jackets mieli w tym sezonie wiele ciężkich nocy na lodowisku. Czwartkowa dawka była podwójna, a najgorsze wieści nadeszły, gdy Blue Jackets rozpoczynali rozgrzewkę przed meczem na Nationwide Arena.

Około 18:30 Boston i Waszyngton ogłosiły wymianę, w wyniku której obrońca Dmitrij Orłow i napastnik Garnet Hathaway zostali wysłani do Bruins za napastników Craiga Smitha i Andrieja Swietłakowa, wraz z trzema typami draftu: wyborem w pierwszej rundzie w 2023 r. i drugim. . Runda w 2025 i trzecia runda w 2024.

Przeciwnik Kolumba w czwartek, Wilde, wkroczył jako zewnętrzny „pośrednik”, aby pomóc Bostonowi utrzymać się poniżej pułapu wynagrodzeń NHL.

Wiadomość wylądowała jak cios w brzuch dla Columbusa, zanim krążek padł przeciwko Minnesocie, a konkretnie, że Bruins pozyskali Orloffa, weterana dwukierunkowego obrońcy. Blue Jackets myśleli, że będą partnerami tanecznymi z Bostonem.

Potwierdziło to kilka źródeł drużynowych i ligowych sportowiec Że Blue Jackets byli głęboko przekonani, że mają umowę z Bostonem na ponad tydzień, która wyśle ​​obrońcę Vladislava Gavrikova do Bruins po wiele typów i / lub graczy.

Źródła podają, że Blue Jackets myśleli, że umowa została zawarta, ale Boston wielokrotnie prosił o więcej czasu. Umowa nie jest oficjalna, dopóki nie zostanie przedłożona NHL do zatwierdzenia.

GM Blue Jackets Jarmo Kekalainen odmówił komentarza w czwartek, ale to stawia go z powrotem na kwadracie z jego największym żetonem handlowym zaledwie tydzień przed terminem handlu NHL 3 marca.

To stawia kurtki w potencjalnie niezręcznej sytuacji z Gawrikowem, który od ponad tygodnia jest zdrowym drapakiem. Czwartkowy mecz z Wildem był piątym z rzędu meczem, którego Gavrikov przegapił, aby uniknąć kontuzji przed upływem terminu.

Nie jest jasne, czy Gavrikov wróci do składu w sobotę, kiedy Blue Jackets zmierzą się z Edmonton Oilers. Czwartkowe wiadomości dotarły za późno, by Columbus skłonił go do dołączenia do składu przeciwko Wild, choć nie jest jasne, czy Jackets zdecydują się ponownie z nim zagrać.

READ  Corey Conners do 6 lat

Zapytany, czy istnieje jakikolwiek scenariusz, w którym Gavrikov mógłby wrócić do składu przed 3 marca, trener Blue Jackets, Brad Larsen, powiedział: „Nie jestem teraz na fali. Po prostu martwię się o dzisiejszy mecz”.

To też nie było dobre.

The Wild strzelili dwa gole w pierwszych 8:48 meczu i doprowadzili do wygranej 2:0 przed 17 997 na Nationwide Arena. Bramkarz Minnesoty, Marc-Andre Fleury, zdobył 73. wykluczenie w karierze, pierwsze od 24 meczów, przeciwko Columbus.

Ale transakcja Bruins-Capitals rzuciła pytanie „Co teraz?” Wiara w działania.

Jakie są opcje dla Kekkalainena? Mówi się, że Edmonton, Los Angeles i Toronto proszą o pomoc w obronie, ale powrót Gawrikowa prawdopodobnie zostanie zmniejszony teraz, gdy jest mniej drużyn licytujących.

Dwa źródła podały, że Blue Jackets chcieli zawrzeć umowę z Jafrikovem na długo przed terminem zawarcia umowy sportowiecaby mogli obalić wybór z pierwszej rundy z Bostonu na wymianę do Arizony za obrońcę Jacoba Ciccirona.

Chychrun istnieje na rynku od ponad roku i jest uważany za potencjalnego kandydata do odejścia przed 3 marca. Cena wywoławcza Coyotes podobno obejmuje wybór w pierwszej rundzie draftu, więc Blue Jackets muszą do tego dodać, jeśli wchodzą do rundy obrończej.

Nie ma mowy, żeby wymienili swój wybór w pierwszej rundzie draftu w tym roku, który mógłby być numerem 1 w klasyfikacji generalnej. Czwartkowa porażka, wraz ze zwycięstwem Anaheim nad Capitals, sprawiły, że zespół wrócił na ostatnie miejsce w lidze.

The Blue Jackets raz po raz flirtowali z Wilkami z udziałem Chychruna, poczynając od draftu zeszłego lata w Montrealu.

Doniesiono wtedy, że dyrektor generalny Arizony, Bill Armstrong i Kikalainen, zawarli umowę z Chychrunem, ale Chychrun chciał zostać sprzedany pretendentowi do playoffów, a nie klubowi, który zmienia narzędzia z młodymi graczami. Transakcja została ostatecznie anulowana.

READ  Kaitlyn Clark zanotowała double-double i zapewniła sobie trzecie zwycięstwo z rzędu dla Indiana Fever

Kiedy zeszłego lata Blue Jackets pozyskali wolnego agenta, Johnny’ego Goudreau, Chychrun dał Coyotes znak, by wznowili rozmowy handlowe z Columbusem. Ale chyba nigdzie się nie wybierają.

Losowanie Chychruna, który w przyszłym miesiącu kończy 25 lat, jest jasne: podpisał kontrakt na lata 2024-25 za 4,6 miliona dolarów na sezon, co jest rozsądną kwotą, biorąc pod uwagę jego talent ofensywny i styl gry. Według CapFriendly klauzula zakazu handlu dla 10 drużyn w jego kontrakcie zostanie uruchomiona w przyszłym sezonie.

Chychrun i Gavrikov również mają coś wspólnego: obaj byli poza składem przez ponad tydzień, czekając na porozumienie, które może nie nastąpić po czwartkowym porozumieniu pomiędzy Caps i Bruins.

Gavrikov, nieograniczony wolny agent tego lata, rozmawiał z mediami w zeszłym tygodniu, kiedy został wykluczony z pierwszego składu „z powodów handlowych”. Ale odrzucił prośbę o wywiad w tym tygodniu.

„Myślę, że było to dla niego bardzo trudne”, powiedział obrońca Blue Jackets, Erik Goodbranson. Czuję to, co on czuje. To dla niego naprawdę trudna sytuacja. To dla niego wielki rok, dekada. To musi być trudne. Nie zazdroszczę w ogóle jego stanowisko”.

„Rozmawialiśmy kilka razy. Nadal tu jest (śmiech), więc dużo rozmawialiśmy. Przeszedłem przez to, przez co przechodzi. Nie wiem, co dzieje się za kulisami, o co chodzi z nim. Ale hokeiści chcą grać”.

(Fot. Vladislav Gavrikov: Gaelen Morse / USA Today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *